6 powodów, dla których potrzebujesz architekta! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 powodów, dla których potrzebujesz architekta!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Mieszkanie na warszawskim Mokotowie Nowoczesny salon od Michał Młynarczyk Fotograf Wnętrz Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie wszyscy jesteśmy architektami lub projektantami wnętrz i nie wszyscy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie ogrom przedsięwzięcia jakim jest trafny zakup lub właściwe urządzenie domu. Tym bardziej trudno jest się samodzielnie zmobilizować do realizacji tych planów. Wyobrażamy sobie duże mieszkanie i piękne wnętrza, ale potem kalkulujemy budżet i zdajemy sobie sprawę z ograniczeń. Właśnie od tego momentu czeka nas prawdziwa batalia z dostępnymi środkami, niewiedzą w obszernej dziedzinie architektury i budownictwa, a przede wszystkim z drogocennym czasem. Własnych czterech kątów nie kupujemy i nie wyposażamy kilka razy do roku. Dlatego zazwyczaj nie orientujemy się w realiach rynkowych, ani w tym jakimi prawami rządzą się nieruchomości. Pierwsze podejście do tego tematu zawsze wymaga od nas dużego nakładu pracy i zaangażowania. Powszechnie wiadomo, że „czas to pieniądz”, dlatego zastanówmy się czy by nie odstąpić od trwonionego czasu bez gwarancji powodzenia, na rzecz fachowej pomocy, którą może zaoferować nam dyplomowany architekt lub projektant wnętrz. Współcześnie klienci coraz częściej sięgają po pomoc profesjonalistów, dzięki czemu podczas podejmowania takich ważnych decyzji mają spokojną głowę oraz na końcu, przede wszystkim zrealizowane marzenia! 

Więcej o tym w 10 powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz! Zapraszamy!

Sprecyzuje styl

Czasami przeglądamy katalogi wnętrzarskie, typujemy meble i dodatki, które nam się podobają. Duży wybór dostępnego w sklepach wyposażenia nie ułatwia podjęcia decyzji, na przykład, na który konkretnie model łóżka się zdecydować. Bywa też tak, że wybieramy rzeczy najładniejsze, od razu rzucające się w oczy, a potem czujemy dyskomfort na widok niespójnego efektu lub wnętrze szybko staje się po prostu niemodne. Z tym także, bez problemu poradzi sobie architekt wnętrz! On wie, które akcenty w pomieszczeniu powinny być bardziej wyraziste, czym je zrównoważyć oraz na jakiej formie i jakim wzorze zaoszczędzić bez szkody dla zmysłów i poczucia straty. Projektant przy pierwszym spotkaniu, będzie starał się również sprecyzować i nazwać preferowany przez klienta styl wystroju wnętrz oraz potwierdzić jego zgodność z proponowanymi na wstępie rozwiązaniami.

Doradzi w kwestiach technicznych

Architekt wnętrz posiada zmysł nie tylko estetyczny, ale też wyspecjalizowaną wiedzę na tematy ścisłe, techniczne; z zakresu budownictwa. To on odpowiada za zgodność realizacji projektu wnętrza z ogólnymi przepisami bezpieczeństwa, które powszechnie określa ustawa. Szczególnie przydatny jest w przypadku urządzania lokali użyteczności publicznej, w których, nawet mało znaczące dla laika niuanse, mają swoje konkretnie wyliczone, prawnie narzucone parametry. Oprócz tak ważnej kwestii, również istotne cechy i właściwości wyposażenia, szczególnie łazienkowego i kuchennego, nie są dla projektanta i jego klienta tajemnicą.

Zanalizuje potrzeby

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed podjęciem jakichkolwiek decyzji lub działań związanych z planowaniem przeprowadzki lub aranżacją wnętrz jest zanalizowanie swojego codziennego trybu życia, potrzeb indywidualnych lub całej rodziny. Życie organizujemy według własnego stylu, które realizujemy podświadomym ciągiem logicznym. Każdy z nas ma inne przyzwyczajenia i potrzeby wyniesione z domu rodzinnego lub marzenia, które podpatrzone na zewnątrz, chce zrealizować w nowym domu. I dlatego właśnie te istotne, nieuświadomione zachowania trudno jest nam samym obiektywnie ocenić oraz przełożyć na praktyczne względy, czyli na przykład na jak najbardziej odpowiednią dla nas, aranżację wnętrza. W tej kwestii z niezastąpioną pomocą przyjdzie każdemu architekt wnętrz! Profesjonalista wie, jakie pytania zadać klientom, by szybko odkryć i przestudiować ich potrzeby, z których oni sami być może nie do końca zdają sobie sprawę. Dobry fachowiec przewidzi życiowe sytuacje, do których nasz dom lub wnętrze ewentualnie będzie musiało w przyszłości się dostosować. W końcu dobry projektant będzie wiedział, jakich dostępnych na rynku środków użyć, by wszystkie chęci i marzenia klientów zrealizować lub stosownie zoptymalizować, aby wszystko tworzyło spójną, piękną i funkcjonalną całość jak na zdjęciach Michał Młynarczyk Fotograf Wnętrz.

Zaoszczędzi pieniądze

Zatrudniając architekta trzeba liczyć się z dodatkowym wydatkiem na jego wynagrodzenie. Dlatego powiedzenie, że zatrudniając go zaoszczędzimy, od razu wydaje się paradoksalne. Jednak kwota wydana na fachowca trzymającego pieczę nad całym procesem budowy lub urządzania wnętrza jest niewspółmierna do ewentualnych wydatków i strat jakie moglibyśmy ponieść w przypadku samodzielnego nadzoru nad tymi zadaniami. Dobry projektant musi orientować się w aktualnych cenach artykułów wykończeniowych i wyposażeniowych, a więc potrafi ustalić optymalne rozwiązania dostosowane specjalnie do konkretnego budżetu. Dzięki temu klient ma gwarancję, że zakupił proponowane przez niego towary na najlepszych warunkach cenowych i pewność, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do końca.

Zaoszczędzi czas

Czas jest cenny, szczególnie kiedy planujemy duże wydatki. Wtedy poświęcamy go na pracę, by zrealizować zamiary o wymarzonym domu. Architekt wnętrz to człowiek, któremu powierzamy zaufanie i zlecamy wykonanie projektu od A do Z w określonym terminie. A więc on nie tylko oszczędza osobisty czas klienta, który ten musiałby poświęcić na zakupy, organizację fachowców i nadzór nad wykonaniem projektu, ale też daje pewny pogląd na to kiedy konkretnie można wprowadzić się do nowego lokum oraz zaplanować po tym dalsze działania.

Jest gwarancją

Z architektem wnętrz podpisujemy umowę, w której on zobowiązuje się do rzetelnego wykonania projektu, który ma nam służyć bez szwanku przez wiele następnych, upływających lat. Zobowiązanie to może skutkować tym, iż ewentualnymi, wynikającymi po niedługim czasie usterkami, projektant będzie musiał zająć się ponownie na życzenie klienta. 

Wybór odpowiedniego projektanta wnętrz nie powinien być podporządkowany jedynie cenie jego usług, a raczej naszą oceną jego wcześniejszych realizacji i przede wszystkim dobrą komunikatywnością, dzięki której bez skrępowania będziemy mogli przekazać mu swoje oczekiwania i wyobrażenia na temat wyglądu wymarzonego domu. Dlatego projektant jest gwarancją czasu, realizacji i zadowolenia!

Korzystaliście kiedyś z usług architekta wnętrz? Jakie macie doświadczenia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu