Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS

Zachwycający japoński dom, z ogrodem dla zabieganych

A.D. A.D.
Loading admin actions …

TERAJIMA ARCHITECTS to znani architekci z Tokio, którzy współpracują z Homify i publikują na łamach naszego portalu swoje projekty. Szczególną cechą każdej z ich prac jest dopracowany do perfekcji minimalizm, dbałość o szczegóły i elegancja, wyłaniające się z każdego projektu. Domy, które są ich dziełami często mają konstrukcję atrialną, z wewnętrznym dziedzińcem, co doskonale sprawdza się, tak jak kiedyś w starożytnym Rzymie, tak dziś w zatłoczonych miastach Japonii. 

Zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego genialnego projektu tych architektów, dopracowanego w każdym metrze kwadratowym powierzchni, jasnym, przestronnym i wzbogaconym o patio w stylu Zen. Każdy miłośnik minimalizmu, i nie tylko, będzie zachwycony ich kunsztem. 

Elewacja

Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

和モダンの上質な外観デザイン

TERAJIMA ARCHITECTS

Projekt zewnętrznej elewacji niewiele mówi o wnętrzu domu, ale sam w sobie, na pierwszy rzut oka wydaje się być nieprzystępny. Nie widać okien, a i drzwi wejściowe są niełatwe do zauważenia: kryją się po lewej stronie, w ażurowej ściance z pionowych paneli drewnianych. Dobrze dobrana kolorystyka sprawia jednak, że fasada jest ciepła i miła dla oka. Na tle białego tynku pięknie odznacza się prosty ogródek frontowy. 

Wnętrza

Wnętrze domu jest zaskakująco jasne i niezwykle przestronne. Jak już wcześniej pisaliśmy, architekci często tworzą bryły o konstrukcji atrialnej, i tak też stało się w tym przypadku.  Przeszklone ściany dają widok na patio, doświetlając tym samym niemalże wszystkie pomieszczenia. Ciekawe wnętrze wzbogacone jest o antresolę, którą można przemieszczać się z pokoju do pokoju, a podwójna wysokość jest kolejnym atutem tego miejsca. 

W tym pomieszczeniu widzimy jadalnię i kuchnię. Stół i krzesła są zdecydowanie inne niż w Europie. W Japonii tradycyjnie występują dwa rodzaje stołów: niski, przy którym siedzi się ze skrzyżowanymi nogami lub taki, który posiada pod sobą obniżenie dla nóg, dzięki temu nie trzeba siedzieć z podwiniętymi nogami. Na zdjęciu widzimy coś łączącego cechy obu tych rodzajów. 

Kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

懐かしくて新しい和モダンのキッチン

TERAJIMA ARCHITECTS

Kuchnia, którą widzieliśmy w tle na poprzednim zdjęciu, jest bardzo minimalistyczna, ale zarazem funkcjonalna. Fronty mebli z ciemnego drewna stały się inspiracją dla stworzenia powłoki sufitowej. Sam układ kuchni jest dość nowoczesny, opiera się głównie na centralnie usytuowanej wyspie. Problem oświetlenia został doskonale rozwiązany, zorganizowano bowiem listwę z reflektorkami, które można ustawiać w dowolnych kierunkach. 

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

中庭に面したリビング・ダイニング

TERAJIMA ARCHITECTS

Ogromne pomieszczenie, w którym usytuowano salon jest prostopadłe do pomieszczenia z kuchnią i jadalnią, i częściowo na nie otwarte. Posiada równie zachwycający widok na dziedziniec i jest pomieszczeniem przechodnim, gdyż znajdują się w nim wejścia do sypialni i łazienki. 

Harmonijne połączenie odcieni drewna nawiązuje do głównej fasady budynku. Skromne umeblowanie obejmuje jedynie półki, żywą roślinność w donicy i elegancką kanapę. Po raz kolejny możemy obserwować ciekawe rozplanowanie światła: pojedyncze punkty rozsiane są po całym suficie i w niego w budowane, natomiast krawędzie podkreślono ciepłym światłem z paska led. 

Łazienka

Użyta tutaj paleta barw nie odbiega znacząco od tej, która dominuje w całym domu, architekci pokusili się jedynie o dodanie odrobiny betonowej szarości, która idealnie integruje się z resztą kolorów. Podłużną łazienkę z dużym oknem przedzielono na pół, zamykając wannę w specjalnie stworzonym do tego celu, z matowego, mlecznego szkła, boksie. Liniowy charakter wnętrza podkreśla harmonijny i spokojny nastrój panujący w całym domu. 

Patio

Projektanci postanowili zastosować w patio aranżację typu Zen, która jest niezwykle prosta w utrzymaniu i doskonale prezentuje się przez cały rok, niezależnie od pogody. Stworzono ścieżki z kamiennych płyt o nieregularnych kształtach, urocze kombinacje krzewów, roślin i mchu wzbogacone o japońskie akcenty. Całość zamiast tradycyjne murawy zasypana jest grubym, szarym żwirem. Znalazł się także taras, na którym można ustawić leżaki czy stół w razie konieczności. 

Dom nocą

Choć zobaczyliśmy jedynie ułamek tego, co nasi zdolni architekci zaprojektowali w tym domu, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Jeśli i Wam spodobała się ich aranżacja koniecznie obejrzyjcie więcej Katalogów Inspiracji: 

Idealny dom dla miłośników kina

Przyjemne z pożytecznym czyli rodzinny dom z salą konferencyjną

Tokijski dom z wewnętrznym dziedzińcem

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu