Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS

Zachwycający japoński dom, z ogrodem dla zabieganych

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

TERAJIMA ARCHITECTS to znani architekci z Tokio, którzy współpracują z Homify i publikują na łamach naszego portalu swoje projekty. Szczególną cechą każdej z ich prac jest dopracowany do perfekcji minimalizm, dbałość o szczegóły i elegancja, wyłaniające się z każdego projektu. Domy, które są ich dziełami często mają konstrukcję atrialną, z wewnętrznym dziedzińcem, co doskonale sprawdza się, tak jak kiedyś w starożytnym Rzymie, tak dziś w zatłoczonych miastach Japonii. 

Zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego genialnego projektu tych architektów, dopracowanego w każdym metrze kwadratowym powierzchni, jasnym, przestronnym i wzbogaconym o patio w stylu Zen. Każdy miłośnik minimalizmu, i nie tylko, będzie zachwycony ich kunsztem. 

Elewacja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

和モダンの上質な外観デザイン

TERAJIMA ARCHITECTS

Projekt zewnętrznej elewacji niewiele mówi o wnętrzu domu, ale sam w sobie, na pierwszy rzut oka wydaje się być nieprzystępny. Nie widać okien, a i drzwi wejściowe są niełatwe do zauważenia: kryją się po lewej stronie, w ażurowej ściance z pionowych paneli drewnianych. Dobrze dobrana kolorystyka sprawia jednak, że fasada jest ciepła i miła dla oka. Na tle białego tynku pięknie odznacza się prosty ogródek frontowy. 

Wnętrza

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

細工が美しい建具

TERAJIMA ARCHITECTS

Wnętrze domu jest zaskakująco jasne i niezwykle przestronne. Jak już wcześniej pisaliśmy, architekci często tworzą bryły o konstrukcji atrialnej, i tak też stało się w tym przypadku.  Przeszklone ściany dają widok na patio, doświetlając tym samym niemalże wszystkie pomieszczenia. Ciekawe wnętrze wzbogacone jest o antresolę, którą można przemieszczać się z pokoju do pokoju, a podwójna wysokość jest kolejnym atutem tego miejsca. 

W tym pomieszczeniu widzimy jadalnię i kuchnię. Stół i krzesła są zdecydowanie inne niż w Europie. W Japonii tradycyjnie występują dwa rodzaje stołów: niski, przy którym siedzi się ze skrzyżowanymi nogami lub taki, który posiada pod sobą obniżenie dla nóg, dzięki temu nie trzeba siedzieć z podwiniętymi nogami. Na zdjęciu widzimy coś łączącego cechy obu tych rodzajów. 

Kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

懐かしくて新しい和モダンのキッチン

TERAJIMA ARCHITECTS

Kuchnia, którą widzieliśmy w tle na poprzednim zdjęciu, jest bardzo minimalistyczna, ale zarazem funkcjonalna. Fronty mebli z ciemnego drewna stały się inspiracją dla stworzenia powłoki sufitowej. Sam układ kuchni jest dość nowoczesny, opiera się głównie na centralnie usytuowanej wyspie. Problem oświetlenia został doskonale rozwiązany, zorganizowano bowiem listwę z reflektorkami, które można ustawiać w dowolnych kierunkach. 

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

中庭に面したリビング・ダイニング

TERAJIMA ARCHITECTS

Ogromne pomieszczenie, w którym usytuowano salon jest prostopadłe do pomieszczenia z kuchnią i jadalnią, i częściowo na nie otwarte. Posiada równie zachwycający widok na dziedziniec i jest pomieszczeniem przechodnim, gdyż znajdują się w nim wejścia do sypialni i łazienki. 

Harmonijne połączenie odcieni drewna nawiązuje do głównej fasady budynku. Skromne umeblowanie obejmuje jedynie półki, żywą roślinność w donicy i elegancką kanapę. Po raz kolejny możemy obserwować ciekawe rozplanowanie światła: pojedyncze punkty rozsiane są po całym suficie i w niego w budowane, natomiast krawędzie podkreślono ciepłym światłem z paska led. 

Łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

上質なバスルーム

TERAJIMA ARCHITECTS

Użyta tutaj paleta barw nie odbiega znacząco od tej, która dominuje w całym domu, architekci pokusili się jedynie o dodanie odrobiny betonowej szarości, która idealnie integruje się z resztą kolorów. Podłużną łazienkę z dużym oknem przedzielono na pół, zamykając wannę w specjalnie stworzonym do tego celu, z matowego, mlecznego szkła, boksie. Liniowy charakter wnętrza podkreśla harmonijny i spokojny nastrój panujący w całym domu. 

Patio

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

緑豊かな中庭

TERAJIMA ARCHITECTS

Projektanci postanowili zastosować w patio aranżację typu Zen, która jest niezwykle prosta w utrzymaniu i doskonale prezentuje się przez cały rok, niezależnie od pogody. Stworzono ścieżki z kamiennych płyt o nieregularnych kształtach, urocze kombinacje krzewów, roślin i mchu wzbogacone o japońskie akcenty. Całość zamiast tradycyjne murawy zasypana jest grubym, szarym żwirem. Znalazł się także taras, na którym można ustawić leżaki czy stół w razie konieczności. 

Dom nocą

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

夕暮れの庭園

TERAJIMA ARCHITECTS

Choć zobaczyliśmy jedynie ułamek tego, co nasi zdolni architekci zaprojektowali w tym domu, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Jeśli i Wam spodobała się ich aranżacja koniecznie obejrzyjcie więcej Katalogów Inspiracji: 

Idealny dom dla miłośników kina

Przyjemne z pożytecznym czyli rodzinny dom z salą konferencyjną

Tokijski dom z wewnętrznym dziedzińcem

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu