Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 pomysłów na oddzielenie kuchni od salonu

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Salon zaprojektowane przez General Assembly
Loading admin actions …

Organizacja na otwartym planie pomaga stworzyć iluzję posiadania większej przestrzeni. Poza tym, oczywistą zaletą tego rozwiązania jest posiadanie większej części wspólnej, w której możemy wspólnie spędzać czas i budować relacje rodzinne. 

Jest jednak jeden szczegół, który bywa postrzegany jako wada takiej organizacji: brak granic między strefami. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się napisać artykuł o tym jak budować granice i podziały bez wznoszenia ścian. Ciekawi? Zapraszamy!

​1. Duży otwór bez drzwi

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Timothy James Interiors
Timothy James Interiors

Open-plan living room with eclectic furnishings leading into kitchen

Timothy James Interiors

Oto opcja dla lubiących tradycyjne: pozbądźmy się drzwi oddzielających salon od kuchni, powiększmy otwór i cieszmy się wolnością. Jeżeli jednak nie czujecie się do końca pewni tej decyzji, zawsze można wstawić drzwi przesuwne, harmonijkowe, lub chowające się w ścianę. Wszystkie te opcje opcje będą lepsze niż tradycyjne drzwi.

​2. Strategicznie umieszczony bar

Projekty,  Salon zaprojektowane przez The Bazeley Partnership
The Bazeley Partnership

Church Mews, Hartland, Devon

The Bazeley Partnership

W przypadku kuchni w kształcie U, można wykorzystać jedną stronę formy mebli, aby stworzyć barierę między salonem a kuchnią. W ten sposób zyskujemy improwizowaną jadalnię przy blacie barowym, a pokój dzienny nie jest oddzielony od kuchni ścianą.

​3. Wyposażenie kuchenne na środku

Projekty,  Salon zaprojektowane przez General Assembly
General Assembly

Sharon Street

General Assembly

Jest to dość niekonwencjonalne rozwiązanie, ale pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych i szybkie zmiany w projekcie wnętrza. Zwróćmy uwagę, że zarówno umywalka, jak i piekarnik zostały zamontowane w linii prostopadłej do ściany. Dzięki temu, bez problemu możemy zmieniać stronę, po której znajduje się kuchnia. Reszta pomieszczenia należy do strefy jadalniano salonowej.

​4. Jadalnia między kuchnią a salonem

Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy zaradzić tej sytuacji w inny sposób, a mianowicie, tworząc trzecią strefę – niejako graniczną. Jako strefa graniczna pomiędzy kuchnią a salonem doskonale sprawdzi się jadalnia! Nie trzeba dużo, aby uzyskać fajny efekt. Wystarczy stół i krzesła i jadalnia gotowa.

​5. Sofa stojąca tyłem do kuchni

Odwrócenie sofy tyłem do kuchni sprawi, że siedzący ludzie nie będą widzieli co się za nimi dzieje. Czyli, parafrazując pewne powiedzenie: czego oczy nie widzą, tego nie ma!

​6. Panel pomiędzy strefami

Można również zainstalować półprzezroczysty panel, postawić parawan lub nawet wybudować mini ściankę pomiędzy strefami. Projektując wnętrze, pamiętajmy jednak wymierzyć nasz panel tak, aby nie przybrał formy pełnowymiarowej ściany.

​7. Wyspa kuchenna

Większa lub mniejsza, wyspa kuchenna nie tylko uzupełni kuchnię o miejsce do magazynowania i dodatkowy blat, ale również doskonale oddzieli strefę kuchenną od salonowej.

​8. Kominek jako granica

Zapewne nie jest najbardziej konwencjonalne i powszechnie stosowane rozwiązanie, ale kominek (w tym przypadku nowoczesny, wiszący) może stać się właśnie tym elementem, który oddzieli od siebie różne strefy. Dodatkowo, zapewni ogrzewanie obu stron pomieszczenia w czasie chłodniejszych miesięcy.

​9. Kontrasty materiałów

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez CATO creative
CATO creative

Bespoke Kitchen

CATO creative

Ostatnia sugestia: Wybierając dwa różne typy materiałów podłogowych (jeden dla kuchni i inny dla salonu) w naturalny sposób stworzymy granice tych stref. To samo dotyczy kolory ścian.

Chcielibyście zobaczyć więcej przykładów wnętrz organizowanych na otwartym planie? Oto najbardziej efektywne sposoby na podział wnętrz w małych mieszkaniach

Który sposób podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu