BJN: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Och_Ach_Concept

Problem wąskiego korytarza rozwiązany!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wąskie korytarze mogą być piętą achillesową wielu domów i mieszkań. Niewielka przestrzeń, w której spotyka się większa grupa osób może stać się przestrzenią przynajmniej niewygodną. Jedna rzecz jest jednak pewna: jeśli w naszym domu mamy wąski korytarz lub przedpokój, to musimy przekonać samych siebie, że stworzyliśmy najlepszą możliwą konfigurację przestrzeni. Pomoże nam w tym odpowiednie rozplanowanie i aranżacja pomieszczenia. 

Mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak stworzyć piękny i atrakcyjny przedpokój, nawet jeśli nie dysponujemy dużym metrażem.

​1. Przedpokój z regałem – czyli dodatkowe miejsce

Zacznijmy od prostego pomysłu, czyli wstawienia regału. Niezależnie od tego, jak wąski jest nasz korytarz lub przedpokój, regał zawsze się zmieści. Możemy wykorzystać taki regał do przechowywania najważniejszych rzeczy lub też do dekoracji przestrzeni. Postawmy tu zdjęcia, książki lub pamiątki z wakacji.

​2. Korytarz z lustrem

Lustra pomogą optycznie powiększyć przestrzeń. Poza tym, każdy lubi mieć możliwość ostatni raz spojrzeć w lustro przed wyjściem, ale też sprawdzić czy fryzura się utrzymała, wchodząc do mieszkania znajomych. Lustra sprawdzają się wyjątkowo dobrze w niewielkich przestrzeniach, a korytarz nie będzie wyjątkiem.

​3. Przedpokój wypełniony sztuką

Jeśli istnieje taka możliwość, na jednej ze ścian powieśmy duży obraz, fototapetę lub tapetę o wyróżniającą się tapetę. W tym przypadku, postawiono na widok na duże miasto, ale można zdecydować się na coś bardziej relaksującego, jak na przykład wizerunek tropikalnej plaży.

​4. Korytarz z pionowym ogrodem

Stylowy korytarz: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
MIKOŁAJSKAstudio

Stylowy korytarz

MIKOŁAJSKAstudio

Pionowy ogród jest pięknym i praktycznym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie mamy dużej powierzchni poziomej na ustawianie roślin. Sprawmy, by nasz korytarz wyglądał na bardziej świeży i naturalny, poprzez zawieszenie niewielkiej konstrukcji pionowego ogrodu. Pamiętajmy jednak, że czym większa konstrukcja, tym pełniejszy będzie nasz korytarz, więc nie przesadzajmy z rozmiarem!

​5. Haki i wieszaki w przedpokoju

indywidualne projekty wnętrz: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
MIKOŁAJSKAstudio

indywidualne projekty wnętrz

MIKOŁAJSKAstudio

Wszyscy dobrze wiemy, że wieszaki tuż przy drzwiach wejściowych są ogromnym plusem każdego przedpokoju. Szczególnie gdy nie dysponujemy dużą powierzchnią na podłodze, wykorzystajmy ściany w jak największym stopniu.

​6. Korytarz z ukrytym miejscem o przechowywania

Jeżeli jesteśmy typem osoby lubiącej przebywać w minimalistycznym, czystym i schludnym otoczeniu, nie znajdziemy nic lepszego niż szafki wbudowane w ścianę dla praktycznego wykończenia przedpokoju. W ten sposób, zyskamy miejsce na schowanie wszelkich kurtek, płaszczy, szalików i parasoli. Dodatkowo, postawmy na jasne odcienie, co optycznie powiększy przestrzeń.

​7. Ławka przy wejściu

Czy pierwszą rzeczą jaką robicie jest zdjęcie butów? Jeśli tak, to pokochacie ten pomysł! Tuż za drzwiami można ustawić pufę lub ławę – najlepiej taką, którą można otworzyć i wykorzystać również jako miejsce do magazynowania rzeczy. Pamiętajmy również, że taka ława powinna być stosunkowo wąska, aby nie zabierała dużo miejsca.

Lubicie wielofunkcjonalne meble? Mamy dla Was coś wyjątkowego: Fusiontable: Rewolucja w świecie mebli!

Które rozwiązanie stanie się częścią Waszego przedpokoju?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu