Projekty,  Taras zaprojektowane przez Marta Sellarès - Interiorista

6 pomysłów na stworzenie zjawiskowego i funkcjonalnego balkonu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Posiadanie przestrzeni zewnętrznej, choćby nawet niewielkiej, może być, i zazwyczaj jest, atutem każdego mieszkania. Człowiek naturalnie potrzebuje powietrza, dlatego lubi cieszyć się nim wszędzie. Dziś będzie mowa o balkonach i tarasach, ale nie o wielkich przestrzeniach, a o tych małych lub mniej funkcjonalnych, które ciężej jest zaaranżować.

Balkony to doskonały sposób, aby złapać tylko dla siebie ostatnie promienie słońca w tym roku, lub popijać kawę na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu. Szaleństwem byłoby tego nie wykorzystać! Wiemy, że czasem brakuje koncepcji i środków finansowych aby zrealizować swoje marzenia w pełni, dlatego przychodzimy z pomocą, przedstawiając Wam 6 ciekawych podpowiedzi… Zastosujcie je u siebie! 

Kącik wypoczynkowy

Balkon ma być miejscem w którym spędzamy czas i wypoczywamy, dlatego jego aranżacja powinna skłaniać nas ku relaksowy. Styl Zen został stworzony właśnie do tego celu! W tym przykładzie wyróżniono trzy elementy, które wpływają na ogólny charakter balkonu: podłoga z naturalnego drewna, białe kamienie i zielone rośliny, a w szczególności bambus. Obecność tych trzech składników sprawia, że ten taras jest doskonałym miejscem do ładowania baterii i odpoczynku od miejskiego hałasu. 

Miejska oaza

ODPOCZYNEK NAD DACHAMI MIASTA: styl , w kategorii Taras zaprojektowany przez Decoroom
Decoroom

ODPOCZYNEK NAD DACHAMI MIASTA

Decoroom

Po pracy, przez weekend, samemu lub z rodziną – spędzony czas na tarasie to prawdziwa przyjemność. Dlatego, tak ważne jest aby znaleźć sposób na stworzenie indywidualnego raju, zwłaszcza w w centrum miasta. Polscy architekci z grupy Decoroom maja na to swoje sposoby: taras jako przedłużenie salonu, wykończony w eklektycznym stylu Hampton. Oznacza on mieszankę, wzajemne przenikanie się kontrastów – wakacyjny luz i wielkomiejski szyk, urok domku na plaży i splendor luksusowych wnętrz drapaczy chmur.

Dywan z trawy

Jeśli Wasze wymagania są jeszcze większe i zależy Wam na prawdziwym ogrodzie stworzonym na własnym tarasie, pierwszym krokiem jest wykonanie pomiaru powierzchni i zakup sztucznej trawy, mającej na celu pokrycie posadzki, niczym miękka wykładzina. Dzięki temu będziecie chcieli chodzić boso po balkonie i poczujecie się jakbyście stąpali po zielonej łące. Pamiętajcie jednak o warunkach pogodowych, panujących w naszym zmiennym klimacie i wybierzcie dywan wysokiej jakości, by cieszyć się nim na dłużej.

Przenośny grill

Nie rezygnujcie z weekendowego grillowania tylko dlatego, że nie macie wielkiego ogrodu. Maleńki taras wystarczy w zupełności. Skorzystajcie z ofert dostępnych na rynku i kupcie mały, przenośny grill, który można zastosować wszędzie… Dzięki temu wykorzystacie swoją przestrzeń do maksimum! 

Inspiracji szukajcie tutaj: 13 fantastycznych grilli na idealne grill party

Proste meble

Gdy balkon jest bardzo mały, są sposoby na wykorzystanie jego przestrzeni tak, by móc cieszyć się otoczeniem. Postawcie na wybór prostych i dyskretnych mebli, takich jak te skromne, białe krzesła i stół. Wykonane z metalu, są stabilne i porządne ale robią wrażenie lekkich i kompletnie nie zasłaniają cudownego widoku, roztaczającego się za barierką. 

Projekty DIY

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Asilvestrada
Asilvestrada

Como dar vida a tu terraza abandonada

Asilvestrada

Wszyscy kochamy własnoręcznie zrobione cuda, zwłaszcza jeśli przy okazji są funkcjonalne i ekologiczne, a takie właśnie są meble wykonane z drewnianych skrzynek po owocach. Na zdjęciu widzimy kilka skrzyń, umieszczonych w różnych pozycjach, dających w rezultacie dekoracyjną półkę na rośliny. Drogie meble i wymyślne dodatki od projektantów są wspaniałe, ale przy ograniczonym budżecie możecie je zastąpić odrobiną kreatywności i pomysłowości.  

Jak Wam się podoba pomysł ze sztuczną murawą na balkonie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu