Kilka prostych sposobów na balkon ze snów! | homify

Kilka prostych sposobów na balkon ze snów!

homify.Pl homify.Pl
MORANDO INMOBILIARIA Rustykalne domy
Loading admin actions …

Kiedy nadchodzą ciepłe dni, coraz częściej zaczynamy myśleć o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a zatem między innymi o odświeżeniu balkonu i możliwości cieszenia się jego dobrodziejstwami w każdej chwili. W niniejszym Katalogu Inspiracji postanowiliśmy przyjść Wam z pomocą i rozwiązać wszelkie balkonowe rozterki. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na ciekawe aranżacje balkonów, ale także parę ważnych wskazówek niezbędnych na przykład do zintegrowania balkonu w jedną całość z przylegającym do niego salonem. Spójrzcie szybko i sami oceńcie dokonania naszych fachowców!

1. Balkon drugą jadalnią

Nawet jeżeli w Waszym mieszkaniu jest jadalnia, dlaczego nie zaaranżować drugiej… na balkonie? Od przybytku głowa nie boli! Jadalnia na balkonie to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią spożywać posiłki na świeżym powietrzu, zwłaszcza kiedy pogoda dopisuje. Oczywiście, kluczowy element każdej jadalni – stół – należy odpowiednio dopasować do dostępnej przestrzeni. Pozostawienie trochę miejsca na swobodne poruszanie się jest wskazane, a wręcz wymagane.

2. Balkon przestrzenią relaksu

Jeżeli jednak wolimy pozostać na jednej, wewnętrznej jadalni i na balkonie zaaranżować strefę relaksu, nie wahajmy się! Dzięki naszym architektom, przestrzeń ze zdjęcia przykuwa uwagę. Takiego balkonu aż nie chce się opuszczać!! Spotkanie towarzyskie, czytanie książek lub opalanie się – niesamowite, że wszystko to można robić niemal jednocześnie, tak naprawdę nie opuszczając domu. Jednym z kluczowych elementów aranżacji ze zdjęcia jest wygodny hamak. Nic, tylko się w nim zanurzyć i odpłynąć w marzeniach!

3. Balkon 2 w 1: jadalnia oraz miejsce relaksu

Szczęśliwcy, których balkon jest dość rozległy, mogą na nim zaaranżować zarówno strefę relaksu, jak i jadalnię. Kilka kwiatków lub personalnych drobiazgów i efekt wow gwarantowany !

4. Balkon rodem z dawnych lat

Kilka ciekawych roślin oraz mebli, odpowiednio dobranych i kojarzonych głównie z wnętrzami, a przestrzeń salonu (lub innego pomieszczenia) subtelnie rozrośnie się o parę balkonowych, dodatkowych metrów. Na załączonym zdjęciu, w projekcie, który ono obrazuje, zdecydowano się na poeksperymentowanie z meblami wiekowymi, które otoczono szkłem chroniącym przed wszelkimi zabrudzeniami i uszkodzeniami. Prosimy o więcej takich udanych eksperymentów!

5. Balkon z oknami przesuwnymi to balkon wykorzystany w każdym calu

Przesuwne drzwi i okna to zawsze strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o zabawy z przestrzenią i jej powiększaniem. Unikalne rozwiązania i efekty, które możemy dzięki nim uzyskać, są godne wszelkich wysiłków!

6. Balkon w roli ogrodu

Roślin nigdy za wiele. Mieszkając w mieście, nie zawsze ma się dostęp do upragnionej zieleni. Jedynie do niektórych apartamentów przypisane są małe ogródki. Na szczęście, posiadacze balkonów nie stoją na straconej pozycji. Odrobina kreatywności i domowy ogród gotowy. Trochę kamieni, sztucznej murawy, roślin i drewnianych desek – marzenia są prostsze w realizacji niż nam się wydaje!

7. Balkon przyjazny środowisku

Balkon marzeń wcale nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Z powodzeniem do jego aranżacji można wykorzystać materiały odzyskane w drodze recyclingu (palety, skrzynki na owoce, puszki itp.). Wraz z innymi drobiazgami, takimi jak poduszki, lampki, czy dywaniki, wspomniane materiały są w stanie stworzyć przestrzeń jedyną w swoim rodzaju, a przede wszystkim komfortową i niedrogą.

8. Balkon zrób to sam

Oto kolejny przykład ciekawej aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem elementów uratowanych w drodze recyclingu. Ustawienie mebli w kierunku pomieszczenia, do którego balkon przylega, to posunięcie gwarantujące optyczne powiększenie domowej powierzchni.

9. Balkon z ciekawymi elementami dekoracyjnymi

Każdy element dekoracyjny jest mile widziany na balkonie. Oczywiście, wszystko w granicach rozsądku – należy wystrzegać się zbędnego przepychu i przesady. Najważniejsze, aby pamiętać, że nie wszystkie materiały i przedmioty są w stanie przetrwać zimniejsze i deszczowe dni. Stosujmy je rozważnie i nie zapominajmy o odpowiednim zabezpieczeniu balkonu przed zimą.

Najpiękniejsze kolory na ściany w sypialni
Arrow navigation 3b3136b1
Co sądzicie o naszych balkonowych rozwiązaniach?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu