11 fantastycznych domów z oszkloną fasadą

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify
VILLA HOLLYWOOD, LEE+MIR LEE+MIR Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Duże szklane fronty zawsze wyglądają niezwykle nowocześnie i ekstrawagancko, a także obiecują szczególny charakter domu. Tak duże i wysokie szyby pozwalają światłu bez przeszkód wnikać do wnętrz oraz wypełniają pomieszczenia naturalną jasnością. Z drugiej strony nie powinniśmy się obawiać braku poczucia prywatności, istnieje bowiem tyle różnych sztuczek budowlanych, że nikt nie będzie zaglądać nam w okna! Ponadto zawsze pomogą nam żaluzje albo rolety.

Dziś przygotowaliśmy 11 projektów, które pokażą Wam, jak zaprojektować dom mieszkalny z dużą ilością szkła bez rezygnacji z prywatności.

1. Prostota i elegancja

Ten budynek imponuje wspaniałym szklanym frontem idealnie dopasowanym do nowoczesnego budownictwa. Oszklony wypukły element na górnym piętrze pozwala na przenikanie światła do wnętrza, dzięki czemu możemy cieszyć się jasną i przytulną atmosferą. Zamontowano tu żaluzje zewnętrzne dokładnie dopasowane do elewacji, więc świetnie spełniają swoją rolę, a przy tym wyglądają elegancko.

2. Szkło i drewno

Prefabrykowane domy również mogą posiadać duże oszklone powierzchnie. Marzeniem właścicieli tego budynku było życie w zgodzie z naturą, co podkreślono poprzez połączenie szkła oraz drewna. Okna na parterze mogą być wykorzystane również jako przesuwane drzwi, co pozwala na stworzenie wrażenia przenikania się światów zewnętrznego i wewnętrznego. Prefabrykowany dom z oszkloną fasadą to świetny pomysł dla tych, którzy chcą być pewni efektów.

3. Dom z 58 szybami

Elewację tego niezwykłego budynku tworzy aż 58 elementów okiennych! Składają się na to szyby o różnej wielkości, umieszczone w stalowej konstrukcji pokrytej czarnym betonem. Ciekawostka – powierzchnia okien jest ponad dwukrotnie większa niż powierzchnia podłogi!

4. Oszklony bungalow

Kiedy słyszymy o bungalowie, na myśl przychodzą nam obrazy niezbyt atrakcyjnych budynków z lat sześćdziesiątych, które już dawno zniknęły z krajobrazu. A przecież bungalow może mieć także nowoczesną odsłonę! Przykładem niech będzie choćby ten elegancki dom ze szkła i drewna. Ten naturalny materiał równoważy przezroczystą elewację i chroni prywatne obszary domu przez zasięgiem wzroku.

5. Dwa piętra z widokiem

Aby móc rozkoszować się wspaniałą panoramą doliny, twórcy tego budynku chcieli stworzyć wiele przeszklonych frontów. Z jednej strony mamy przesuwne drzwi oraz okna otwarte na południe, które są główną częścią domu. Dzięki temu tworzy się dziedziniec, który zapewnia prywatność i miejsce na relaks na świeżym powietrzu.

6. Oryginalny front

Ten wielopokoleniowy dom zachwyca nie tylko oszkloną elewacją z widokiem na otoczenie. Również panele boczne, utrzymane w różnych wielkościach i odcieniach szarości, świadczą o doskonałym guście właścicieli. Zwróćcie uwagę na nietypowy kształt górnego piętra!

7. Nowa forma zabytkowego budynku

Oto wspaniała interpretacja budynku mieszkalnego z 1921 roku, gdzie szklany element posłużył do powiększenia przestrzeni. Dodatkowo nadał klasycznemu domowi zupełnie nowej formy i przekształcił prostokątny budynek w niemal kwadratowy! Poprzez pełne oszklenie frontu, wnętrza zostały wręcz zalane światłem, a właściciele zyskali piękne widoki.

8. Nowoczesny kontrast

Masywny wygląd tego domu z betonu został przełamany dużymi szybami. Beton tworzy teraz ramę, w której zamontowano ogromne okna. Prawda, że wygląda interesująco?

9. W odcieniach szarości

Kolejnym przykładem domu z dużą ilością szkła jest nowoczesny budynek o intrygującej formie i w chłodnych odcieniach. Szyby umiejscowiono na kilku kondygnacjach, a na wyższych użyto drobnoziarnistego, białego tynku. Wspaniale kontrastuje z gładkim, czarnym tynkiem oraz ciemną szarością na parterze.

10. Klasyczny w nowej odsłonie

Budynek z lat trzydziestych zyskał zupełnie nowe oblicze dzięki cudownemu przeszkleniu. Przyznajcie, że klasyczna willa stała się nowoczesna, a przy tym otwarta na ogród! Warto wspomnieć, że nie straciła przy tym swojego klasycznego uroku. Szczególnie imponująca jest tu szklana fasada biegnąca przez dwa piętra, która nieco odsłania przed nami wyrafinowane wnętrza.

11. Wśród natury

Nowoczesny, kompaktowy i ekologiczny – ten drewniany dom spełnia wszystkie te cechy. Dzięki ogromnej szklanej elewacji właściciele mogą cieszyć się kontaktem z naturą oraz korzystać z rozświetlonych wnętrz. Nic dziwnego, budynek ten zaprojektowano jako niewielki dom wakacyjny dla spragnionych wypoczynku!

Okna to bardzo ważna część domu. Sprawdźcie, jakie okna będą najlepsze dla Was!

Który z domów podoba się Wam najbardziej?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu