7 oznak na to, że nadszedł czas na remont mieszkania!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 oznak na to, że nadszedł czas na remont mieszkania!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od HOUSE HABITAT Nowoczesny
Loading admin actions …

Nikt z nas nie przepada za remontem! Brud, unoszący się w powietrzu kurz, dużo sprzątania i rozregulowane życie. Jeszcze nie jest tak źle, gdy remontujemy pomieszczenia, których rzadziej używamy, ale w przypadku łazienki lub kuchni może to być prawdziwy koszmar. Możemy udawać, że wcale nie widzimy odklejającej się tapety, czy pękających ścian, jednak w pewnym momencie będziemy musieli rozpocząć remont i tutaj zdecydowanie sprawdza się zasada – im szybciej, tym lepiej. Przeczekując i odraczając remont na później, tak naprawdę będziemy mieli jeszcze więcej roboty! Niektóre naprawy usterek, czy delikatne zmiany wystroju możemy przeprowadzać kiedy tylko poczujemy taką potrzebę. Jednak skąd wiedzieć, czy nadszedł już czas na wymianę tapety lub całkowitą renowację ścian?

Stare dywany i dywano-wykładziny

od Harvink Klasyczny Syntetyk Brązowy

Wykładziny, które pokryte są delikatnym meszkiem i stanowią jednocześnie dywan rozłożony na całej długości pokoju są zdecydowanie sygnałem do tego, że należy zająć się podłogą. Ogólnie rzecz ujmując stare dywany, na których widać lata użytkowania, powinny znaleźć sobie inny dom w którym mogą straszyć, ponieważ nie jest to ani przyjemny widok, ani w żaden sposób użyteczny element wystroju. Z pewnością nazbierał się na nim brud, którego już nie da się wyczyścić, widać plany po winie wylanym 7 lat temu? Takie podłogi są zdecydowanie niemodne i po prostu należy je jak najszybciej wymienić. Może pod nimi kryje się wspaniały dębowy parkiet, który wymaga wyłącznie cyklinowania i lakierowania? 

Jeśli właśnie to odkryliście pod wykładziną, ale nie wiecie, jak zabrać się za renowację, sprawdźcie w tym artykule: Parkiet dębowy – jak go odnowić?

Odklejająca się tapeta

Catherine Rose Pink Wallpaper od Cabbages & Roses
Cabbages & Roses

Catherine Rose Pink Wallpaper

Cabbages & Roses

Ten widok kojarzy nam się ze starą opuszczoną chatą, gdzieś na skraju miasta – lub z filmem grozy! Odklejającej się tapecie mówimy głośne i stanowcze nie! Nie wygląda ona pod żadnym kątem estetycznie i kojarzy się raczej z pomieszczeniem w którym z powodu dużej wilgoci, tapeta odchodzi od ściany. W takiej sytuacji powinniśmy niezwłocznie sięgnąć po narzędzia, odkleić tapetę całkowicie i zająć się renowacją ściany. Jeśli tapeta nie jest w tak dramatycznym stanie, ale np. nosi jeszcze ślady pisaków naszych dzieci, możemy spróbować ją umyć – ale powinna to być delikatnie wilgotna gąbka ze specjalnym preparatem do czyszczenia tapet lub po prostu pozbyć się tapety i zupełnie zmienić wystrój wnętrza.

Boazeria aż po sufit!

Boazeria, czyli tak naprawdę okładzina ścian jako element dekoracyjny – żegnamy się z boazerią, która była modna 30 lat temu. Teraz powraca, ale w zmienionej formie, która nie oznacza wykańczania boazerią całego pomieszczenia od podłogi aż po sufit! Oprócz tego, jeśli nie dbamy o porządek, to boazeria staje się siedliskiem zarazków i kurzu – a tego wolimy uniknąć we wnętrzu naszego domu. Jeśli macie starą boazerię wykonaną z PVC, to powinniście się jej jak najszybciej pozbyć. Jest to mało estetyczne i też nienajlepsze rozwiązanie do wnętrza. Wygląda, jakby zatrzymało się w czasie i ktoś po prostu zapomniał o remoncie mieszkania przez kilkadziesiąt lat…  

Kredensy ze sklejki

Kredens Pollock, lata 60. od Lata 60-te Nowoczesny
Lata 60-te

Kredens Pollock, lata 60.

Lata 60-te

Kredensy i aneksy kuchenne rodem z PRL'u wracają do łask i są oldschoolowym dodatkiem do wnętrza. Jednak modne vintage polega na adaptacji takich elementów i łączeniu ich z nowoczesnymi rozwiązaniami, a zestaw mebli ze sklejki, nawet nie tylko ze względu estetycznego, ale również wytrzymałościowego, będzie wymagał renowacji lub całkowitej wymiany. Meble ze sklejki mają to do siebie, że cechuje je niska wytrzymałość. Jeśli jesteśmy ich właścicielami od kilkunastu lat, to nawet z powodu bezpieczeństwa, powinniśmy się zainteresować ich kondycją. Wymiana niektórych elementów lub wsparcie poprzez dodanie nowych desek, które będą lepiej trzymać całą konstrukcję – powinno załatwić sprawę, jeśli chcemy zatrzymać mebel z przeszłości.

Obdrapana łazienka

Niezależnie od tego, jak często byśmy sprzątali  łazienkę, niestety z powodu wysokiej wilgotności powietrza i częstego używania, łazienka po jakimś czasie będzie wymagać remontu. W łazienkach z kafelkami ten proces zaczyna się od fug, które powoli pękają. Następnie kafelki zaczynają się ruszać, a z powodu zmniejszonej stabilności, łatwiej jest o ich popękanie. Prysznic już też nie błyszczy, a szybki – nawet najlepiej umyte, stają się szare. Jeśli chcemy zadbać o higienę w łazience, powinniśmy odpowiednio przygotować to pomieszczenie do użytkowania. Remont łazienki jest dość uciążliwy, szczególnie, jeśli musimy wymienić wszystko, jednak takie prace podniosą komfort użytkowania.

Za dużo wszystkiego!

Macie tendencję do gromadzenia wszystkich ozdób, pamiątek oraz… zupełnie zbędnych przedmiotów? Przez to Wasze mieszkanie wygląda, jak jedno wielkie składowisko wszystkiego i zupełnie zgubiło jakikolwiek walor estetyczny? Jest to oznaka nie tylko tego, że trzeba się wielu rzeczy pozbyć, ale prawdopodobnie przez takie nagromadzenie wszystkiego, co tylko wpadło w Wasze ręce – przez długi czas nie robiliśmy gruntownych porządków. A to znów oznacza, że czasem kurz i brud wszedł tak mocno w ściany i podłogi, że będą wymagać nie tylko szorowania, ale i potraktowania ich specjalnymi środkami odkażającymi lub pomalowania/polakierowania na nowo. 

Pękające ściany

Ostatnia oznaka, ale równie ważna, jak pozostałe – jeśli nawet nie ważniejsza! Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy jest to tylko pęknięcie na tynku, czy może pęknięcie nieco głębsze, które dotyka już całej konstrukcji? W tym drugim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się z firmą budowlaną lub architektem, ponieważ jest to niebezpieczne dla mieszkańców. Jeśli jest to tylko tynk, nie musimy się obawiać, ale powinniśmy taką rysę zalepić. Takie zarysowania pojawiające się na ścianach nie są czymś specjalnym, po prostu mogą występować przez zbyt duże obciążenie, zwiększony ruch na ulicy tuż obok domu itp., ale jeśli nie zajmiemy się nimi teraz, to z pewnością same się nie naprawią, a tylko… powiększą.

Co zamierzacie wymienić w swoim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu