Biurka dla dzieci – 10 niecodziennych przykładów

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
universe series, wie ein KINO wie ein KINO Nowoczesny pokój dziecięcy
Loading admin actions …

W pokoju dzieci nie obędzie się bez dwóch mebli: łóżka i biurka. Kolejno, zapewniają one dwa bardzo ważne aspekty naszego życia: dobry odpoczynek i wygodne miejsce pracy. Biurka dla dzieci to bardzo ważny wybór. Z biegiem lat najpierw służą nam jedynie do zabawy, później nauki, aż w końcu nawet do pracy. Zatem na każdy okres życia przypada inna funkcja tego mebla.

Biurka dla dzieci mogą być jedynie blatem z czterema nogami służącym do rysowania, lub meblem, który spełni funkcję przechowywania zeszytów i przyborów. W tym artykule przedstawimy zarówno te standardowe, nowoczesne jak i oryginalne przykłady biurek. Wydaje Wam się, że nie uda nam się Was zaskoczyć? Nieprawda. Mamy nadzieję, że pokazane warianty sprawią, że spojrzycie na ten mebel z zupełnie innej strony – takiej, która zaskoczy i uszczęśliwi Wasze dzieci.

Zaczynamy.

Kreślarskie biurka dla dzieci

homify Nowoczesny pokój dziecięcy Biurka i krzesła

Architekci i rysownicy o ile nie korzystają z deski kreślarskiej, potrzebują pochyłego blatu do wygodnego rysowania. Takie biurka dla dzieci, przyszłych architektów, również są dostępne w sklepach. To dość prosta innowacja, a jednak o wiele bardziej poprawia komfort użytkowania. Na tym przykładzie widać, że pochylnia blatu może być regulowana, na szczycie jest pozioma przestrzeń na kubki z pisakami, pod spodem pojawia się prosta półeczka, a na boku wisi szeroki pas materiału, który pełni również funkcję półki, lecz niestandardowej – na tuby i rulony papieru. Taki wiszący, materiałowy element możemy zrobić samodzielnie szybko i tanio. Bardzo efektowny dodatek do biurka dla dzieci, który może być też gazetnikiem!

Biurka dla dzieci w konstrukcji domu

Roofus desk homify Rustykalny pokój dziecięcy Biurka i krzesła

To dopiero świetny pomysł! Biurko dla dzieci wpisane w konstrukcję małego, drewnianego domku! Oto bardzo przemyślany projekt. Zaczynając od początku… drzwiczki otwierają się, by dać podparcie rozkładanemu dachowi, który jest też blatem. W środku widać dość obszerną i głęboką półkę na książki. Komin jest pojemnikiem na kredki. Po złożeniu mebel ten totalnie nie przypomina biurka. Ta nie dość skomplikowana, lecz fenomenalnie przemyślana budowla z pewnością pełni też funkcję domku dla lalek. Oprócz tego, warto też zwrócić uwagę na krzesło, które wykonane jest z tego samego drewna i idealnie pasuje do biurka, a do tego jeszcze pod siedziskiem jest pojemnik na rzeczy! Tworzy to nieodłączną, estetyczną całość. Krzesło i biurko w komplecie!

Biurka dla dzieci w kształcie domku

Pierwsze biurko dziecka nie jest wymagające i służy głównie do zabawy. Tak jest i  w tym przypadku. Oprócz prostego blatu na kółkach pomyślano o – zadaszeniu. Daszek z wyciętym okienkiem tworzy przytulny kącik, w którym dzieci uwielbiają się chować. Biurko można kiedykolwiek wysunąć, a dom do zabawy zostaje! Genialne!

Nowoczesne biurka dla dzieci

Jak widać na fotografii wykonanej przez studio Niewformie.pl biurko dla dzieci, również konstrukcją nóg, materiałem i kolorem blatu pasuje do krzesła. Jednak w tym, wydaje się grubym blacie, kryje się pewien szkopuł. Są to albo wyciągane, szerokie szuflady, albo dwa oddzielone pojemniki pod podnoszącym się blatem. Coraz to modniejszym rozwiązaniem jest unoszący się w górę blat, pod którym możemy schować rzeczy. Jednak to opcja zapewne mniej funkcjonalna i wygodna niż standardowe szuflady.

Dwupoziomowe biurka dla dzieci

To nowoczesna propozycja biurka dla dzieci, lecz przypominająca stylowy sekretarzyk z dawnych czasów. W jego typowej odsłonie tak jak tutaj, znajdują się małe szufladki powyżej stołu. Dzięki temu zyskuje się miejsce do przechowywania drobnych rzeczy i półkę na wąskie przedmioty takie jak, na przykład podparte obrazki. Biurko wykonane jest w całości z pięknego drewna. To propozycja nie tylko biurka dla dzieci i młodzieży, ale także spokojnie można go zaadaptować do roli toaletki! Wystarczy duże lustro naprzeciwko i miejsce do makijażu gotowe!

Klasyczne biurka dla dzieci

Oto klasyczna odsłona biurka dla dzieci nie tylko ze względu na to, że jest to blat z dwiema głębokimi szafkami po bokach, ale też z uwagi na styl w jakim jest zaprojektowane. Białe biurko z wgłębieniami i czarnymi uchwytami to wizytówka stylu klasycznego. Dzięki temu, że jest białe, utrzymane jest w lekkiej formie, idealnej dla młodej dziewczynki. Meble z ciemnego drewna bardziej pasują do poważnych wnętrz lub wystroju pokoju chłopca. To biurko z szerokim i głębokim blatem, które pomieści wiele rzeczy – idealne i wygodne do nauki.

Szkolne biurka dla dzieci

O ile nasze maluchy jeszcze nie mają dość porannego wstawania, a nawet nie mogą się doczekać szkolnej wyprawki, to możemy zaproponować im biurko w skromnej odsłonie, podobnej do tych, które spotykamy w szkole. To biurko do wnętrz minimalistycznych. Na pewno nie nadające się do dłuższych zajęć, lecz posiadające swój urok. To przykład biurka dla dzieci z ławą, które pokazuje, że z pozoru nieoczywisty, pusty stół, ale odpowiednio udekorowany może stać się miłym dziecięcym, twórczym kącikiem.

Biurka dla dzieci pod łóżkiem

Łóżka piętrowe dla dzieci to coraz popularniejszy wybór i nie tylko dlatego, że frajdę sprawia im spanie na wysokości, lecz ze względu na oszczędność miejsca. Tak jak na tym przykładzie najczęściej pod łóżkiem znajduje się biurko. To biurko jednak nie jest nieodłączną jego częścią, a wolnym, prostym blatem na kółkach. Tak samo szafka z szufladami. Części tego łóżka razem z biurkiem tworzą kompaktową całość, którą można zaaranżować i porozstawiać w pomieszczeniu w dowolny sposób.

Biurka dla dzieci z blatem tablicowym

To skromny przykład biurka dla dzieci, lecz podsuwający ciekawy i łatwy do wykonania pomysł. Jak wiadomo, dzieci uwielbiają pisać kredą na tablicy. Oprócz tej tradycyjnej i ściany pomalowanej farbą tablicową można nią także pomalować blat biurka. Dzięki temu oprócz standardowego stołu z białą kartką i flamastrem, dzieci zyskują wygodne miejsce do rysowania kredą. Stół do bezkarnego mazania? – to się na pewno spodoba!

Biurka dla dzieci w meblościance

homify Nowoczesny pokój dziecięcy Biurka i krzesła

Wygląda jak przerobiona, zwykła meblościanka, a nie do końca nią jest. To znowu przykład biurka dla dzieci w kompaktowym systemie, lecz zamiast łóżka na górze ma zamykane półki na ubrania. Kolorowe przegródki ułatwiają segregację rzeczy na półce i również w wolnych szufladach. Wysokie szuflady stojące luzem to oryginalny pomysł na przechowywanie, zastępujący tradycyjne pudełka. Dodatkową atrakcją tego biurka dla dzieci jest magnetyczna tablica, do której można przyczepić kolekcję magnesów, zapiski i rysunki. Przy takim wielofunkcyjnym, kolorowym meblu nigdy nie ma nudy!

Jeśli chcecie zasięgnąć porady w jaki sposób zmienić wystrój pokoju dorastającego dziecka zajrzyjcie do Jak zmienić pokój dziecięcy w pokój młodzieżowy?

Czy Waszym zdaniem biurka dla dzieci powinny zawsze pasować do reszty mebli?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu