14 sprawdzonych sposobów na wnętrze, które błyszczy | homify

14 sprawdzonych sposobów na wnętrze, które błyszczy

Alicja Olko Alicja Olko
homify Nowoczesny salon
Loading admin actions …

Są takie domy, których wnętrza zachwycają od razu po przekroczeniu progu. Maja w sobie to coś, znane nam wszystkim z katalogów wnętrzarskich. Zastanawiamy się wtedy, jak ich właścicielom udało się osiągnąć tak nieskazitelny efekt bez rozbijania banku. 

Są jednak tańsze sposoby na wnętrza, które błyszczą i iluminują. Te zaprezentujemy Wam w tym Katalogu Inspiracji, popierając je czternastoma zdjęciami.

1. Zabawa z lustrami

Lustra to najlepszy dodatek do wnętrz, które są niewielkie, ciasne i ciemne. Potrafią rozjaśnić każde pomieszczenie, odbijając nawet najsłabszy promień światła wpadający przez okno. Lustra to także fantastyczna dekoracja ścian i praktyczny element wyposażenia.

2. Odkryj moc dywanów

Dywan o pięknym kolorze, oryginalnym wzorze lub przyjemnym w dotyku materiale odgrywa nieocenioną rolę we wnętrzach. Ozdabia je, ale i czyni przytulniejszymi.

3. Oświetlenie

Eksperymentuj z elementami oświetlenia. Im bardziej oryginalne i nietypowe, tym większe wrażenie wywoła na odwiedzających.

4. Ciemne drewno

Jasne drewno jest piękne i uniwersalne, ale to ciemne sprawia, że wnętrza zdają się być bardziej eleganckie i wyrafinowane. Ciemne drewno nie powinno jednak dominować w pomieszczeniu – lepiej, aby wystąpiło w postaci ram okiennych, ram obrazów czy luster, pojedynczego mebla.

5. Długie zasłony

Długie zasłony to klucz do wnętrza eleganckiego i szykownego. Im wyżej zawieszone, tym lepiej będą się prezentować.

6. Tryptyki

Dekoracje ścienne to nieodłączny element każdego pięknego wnętrza. Wybierając obrazy, postaw na tryptyk, gwarancję elegancji i szyku.

7. Stylowa tapeta

Sposobem na szybką metamorfozę wnętrz jest zmiana pokrycia ściennego. Zamiast malować ściany farbą, pokryj je efektowną tapetą.

8. Aksamit

Wszystko – poczynając od obicia mebli poprzez poduszki aż po zasłony – prezentuje się fantastycznie w aksamitnej wersji.

9. Zagłówek łóżka

Współcześnie zagłówki powracają do łask. Na szczęście, gdyż są w stanie odmienić charakter każdej sypialni i nadać jej wyrafinowany, elegancki charakter.

10. Lustrzane meble

Meble o lustrzanych powierzchniach – stoliki kawowe, szafki, garderoby – to świetny sposób na rozjaśnienie wnętrz i uzyskanie w nich efektu blasku.

11. Jaśki i poduszki

Jaśki i poduszki powinny znaleźć się w każdym salonie czy sypialni. Są nie tylko praktyczne, gwarantując wygodę i komfort, ale i służą celom dekoracyjnym. Zmiana poszewek to najłatwiejszy sposób na zmianę dekoru wnętrza.

12. Eksperymentowanie z kolorami

Odważ się na kolorystyczne eksperymenty. Wyraziste barwy zestawiaj z tymi naturalnymi, dzięki czemu unikniesz efektu kiczu. Zaufaj swojemu instynktowi i ciesz się niepowtarzalnymi wnętrzami.

13. Świeże kwiaty

Nic tak nie ozdabia wnętrz, jak świeże kwiaty. Potrafią rozjaśnić każde pomieszczenie, działając lepiej, niż promienie słońca. Zadbaj o to, aby zawsze składały się na dekoracje wnętrz.

14. Spójna aranżacja

Na koniec najważniejsza z zasad aranżacji wnętrz: pamiętaj o spójności i harmonii w sposobie, w jakim dekorujesz pomieszczenia. Przemysł każdy szczegół i nie podejmuj pochopnych decyzji, które będą dużo kosztować.

Stosujecie takie triki w swoich wnętrzach?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu