Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Perfect Stays

​13 świetnych pomysłów na przechowywanie ubrań

Alicja O. Alicja O.
Google+
Loading admin actions …

Projektując wnętrza swojego domu lub mieszkania, nie zapomnijcie o garderobie. Ten niezbędny element wyposażenia jest często pomijany, a jednak pełni szereg ważnych funkcji – od utrzymania porządku do wspierania dobrej organizacji ubrań i innych przedmiotów osobistych.

Nie ma jednego sposobu na garderobę, co udowodnimy w tym Katalogu Inspiracji. Zebraliśmy dla Was trzynaście pomysłów, które wykorzystać można w rożnych wnętrzach.

1. Wielofunkcyjna przestrzeń

Wielofunkcyjna kostka, idealna do małych mieszkań. Łączy w sobie funkcje pełnione nie tylko przez garderobę, ale także sypialnię i salon. Ten innowacyjny segment to zbawienie dla tych, którzy mieszkają na ograniczonej pod względem metrażu przestrzeni.

2. Garderoba dostosowana do indywidualnych wymagań

Garderoba robiona na wymiar pozwala optymalnie wykorzystać każdy fragment ściany lub wnęki. To najlepszy sposób na to, aby osiągnąć rezultat odpowiadający indywidualnym wymaganiom i potrzebom.

3. Odpowiednie miejsce na garderobę

Garderoba najczęściej kojarzy nam się z sypialnia, gdyż tam zazwyczaj przeznacza się na nią miejsce. Współcześnie jednak eksperymentuje się z jej lokalizacją – może znaleźć się pomiędzy sypialnią a łazienką, być osobnym pomieszczeniem, a nawet stanowić cześć łazienki, jak pokazuje zdjęcie powyżej.

4. Garderoba za kurtyną

Jak oddzielić sypialnie od garderoby na ograniczonej przestrzeni? Wykorzystajcie pomysłowy i oryginalny trik polegający na zawieszeniu kurtyny, która odseparuje od siebie poszczególne obszary.

5. Garderoba za szkłem

Umieszczenie zabudowanej garderoby w niewielkiej sypialni łączy się z pewnym ryzykiem – pomieszczenie może wydać się mniejsze i ciemniejsze. Dobrym sposobem jest garderoba za szklaną szyba, która stanowić będzie osobne pomieszczanie, ale jednak nie zaburzy przepływu światła.

6. Garderoba w osobnym pomieszczeniu

Jeżeli macie osobne pomieszczenie do zagospodarowania i chcecie przeznaczyć je na garderobę, możecie stworzyć bardziej skomplikowane i wielofunkcyjne struktury. Poza ubraniami przechowacie tam też buty i akcesoria.

7. Nowoczesna garderoba

Wspaniały pomysł na nowoczesną, funkcjonalną, ale i modną garderobę. System białych szafek, półek i regałów zapewnia doskonale warunki do przechowywania, a przy okazji świetnie się prezentuje.

8. Za przesuwanymi drzwiami

Eleganckie przesuwane drzwi nie tylko oddziela garderobę od sypialni w estetyczny sposób, ale pozwolą także na stworzenie optymalnych warunków do przechowywania ubrań i dodatków.

9. Garderoba dla całej rodziny

Kolejny świetny pomysł na zagospodarowanie wolnego pomieszczenia w domu – garderoba dla całej rodziny pozwoli zaoszczędzić miejsce w poszczególnych pomieszczeniach i ułatwi utrzymanie porządku, zwłaszcza w pokojach dziecięcych.

10. Minimalistyczna garderoba

Prosty system półek, szafek i regałów to doskonale rozwiazanie dla miłośników minimalizmu.

11. Za szklanymi drzwiami

Szklane drzwi garderoby pełnią dodatkowo funkcję lustra. Rozwiązanie to jest popularne i relatywnie tanie w realizacji.

12. Garderoba na poddaszu

Nie wiecie, w jaki sposób zagospodarować poddasze? Przeznaczenie go na garderobę to świetny pomysł!

13. Garderoba glamour

Podświetlane lustro to fantastyczny dodatek do każdej garderoby. Sprawi, że ta będzie bardziej glamour, a każdy poczuje się w niej jak gwiazda na planie filmowym.

Która podoba się wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu