Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Sposób na minimalistyczne mieszkanie na poddaszu

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Salon zaprojektowane przez andrea nicolini architetto
Loading admin actions …

Pewnie już kilka razy spotkaliście się u nas z katalogami opisującymi inspirujące metamorfozy opuszczonych poddaszy w cudowne mieszkania. Po raz kolejny wracamy do tego tematu, ponieważ znaleźliśmy perełkę, której nie można nie przedstawić szerszej publiczności! Przenosimy się do Włoch, gdzie jedno z poddaszy przeszło niesamowitą rewolucję i stało się cudownym, minimalistycznym apartamentem, który podbił nasze serca. 

Zobaczymy bardzo funkcjonalną, zintegrowaną przestrzeń nasyconą naturalnym światłem. Jest to mieszkanie idealne dla singla lub dla pary. Ciekawi szczegółów? Zapraszamy!

​Otwarte i zintegrowane przestrzenie

Kiedy mamy do czynienia z niewielkim metrażem, najważniejsze jest ich optyczne powiększenie poprzez łączenie stref i minimalne wykorzystanie ścian. W tym apartamencie możemy docenić płynne przejścia pomiędzy strefami i dużą, otwartą przestrzeń. Salon, kuchnia i jadalnia zostały utworzone na otwartym planie. Koniec końców, są to strefy użytkowane przez wszystkich mieszkańców, gdzie nawiązujemy codzienne kontakty (abstrahując od ilości mieszkańców), więc naturalnym ruchem jest połączenie właśnie tych przestrzeni.

​Neutralna kolorystyka i cudowne oświetlenie

W całym mieszkaniu zobaczymy bardzo dużo okien, dzięki którym wnętrze wypełnione jest naturalnym światłem. Do tego, mamy bardzo ładny widok za oknami i poczucie ogromnej przestrzeni. Oprócz naturalnego światła, w mieszkaniu zainstalowano nowoczesne lampy oświetlające wnętrze po zmroku. Wisienką na torcie jest kolorystyka mieszkania. Aby dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń, projektanci wnętrz postawili na biel ścian.

​Drzwi z hartowanego szkła

Doskonałym pomysłem dla niewielkich przestrzeni jest wykorzystanie drzwi z hartowanego szkła, które umożliwiają przepływ światła, lecz wciąż zapewniają prywatność, której szukamy umieszczając drzwi.

​Funkcjonalna kuchnia

Na tym zdjęciu możemy lepiej dostrzec wszystkie zalety kuchni. Mamy tu betonowy blat w kształcie litery U, pod którym umieszczono piekarnik i pralkę. Blat daje ogromną powierzchnię do pracy. Zamontowano również szeroką półkę w wyższej partii ściany, co pozwoliło uzyskać dodatkową przestrzeń na przechowywanie naczyń i urządzeń kuchennych. W tej kuchni znajduje się tylko to, co naprawdę potrzebne i z czego naprawdę korzystają mieszkańcy. Dzięki temu uzyskano bardzo schludną, czystą i funkcjonalną przestrzeń.

​Minimalistyczna łazienka

Łazienka jest niewielka, ale bardzo funkcjonalna i kompletna. Utrzymano tu aranżację w połączonym stylu industrialnym i minimalistycznym. Projektanci wnętrz postawili na biel ścian i nowoczesne wyposażenie sanitarne. Dodatkowo, mamy surowe blaty betonowe, szklane drzwi i skromną dekorację. Chyba wszyscy się zgodzą, że design wszystkich pomieszczeń jest bardzo spójny i harmonijny.

​Elegancki prysznic

W łazience nie mogło zabraknąć prysznica! W tym przypadku, mamy do czynienia z prostym lecz bardzo eleganckim designem. Prysznic obudowano betonowymi ściankami, utrzymując tu styl industrialny, niewątpliwie szybko wracający do mody.

​A na koniec.. Taras!

Nie mogliśmy skończyć naszej wycieczki nie wychodząc na chwilę na balkon. Tym bardziej, że rozciąga się z niego niesamowity widok. Tak samo jak w przypadku całości mieszkania, postawiono tu na minimalizm, dlatego nie znajdziemy wielu ozdób. Z resztą, komu potrzebne ozdoby mając taki widok?

Gdybyście jednak szukali mniej minimalistycznych pomysłów na aranżację tarasu lub balkonu, koniecznie rzućcie okiem na Katalog: 16 projektów balkonów gotowych do skopiowania!

Który element aranżacji zabieracie ze sobą?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu