Projekty,  Domy zaprojektowane przez K-Tribe Studió

5 elementów domu, które moga przynieść pecha!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Urządzając swój dom zazwyczaj kierujemy się indywidualnymu upodobaniami, bądź też panującą modą. Niestety nie zawsze mamy świadomość tego, że niektóre elementy domu moga zwyczajnie przynieść nam pecha! Dzisiaj razem z naszymi profesjonalistami pokażemy Wam na co warto uważać tworząc swoje wyamrzone gniazdko. Dzięki temu Ci z Was, którzy są przesądni z pewnością będą mogli odetchnąć z ulgą. Jesteście ciekawi, co znalazło się na stworzonej przez nas liście? W takim razie nie będziemy dłużej trzymać Was w niepewności – zapraszamy do lektury!

1. Czarne drzwi

Projekty,  Domy zaprojektowane przez K-Tribe Studió

Chociaż jesteśmy miłośnikami elegancji, której podstawą są stonowane odcienie, nie polecamy Wam inwestować w czarne drzwi wejściowe. Wiele osób wierzy, że ta barwa działa jak prawdziwy magnes na wszystkie neiszczęścia! Umieszczenie jej w postaci drzwi frontowych tworzy wrażenie, jakbyśmy zapraszali je do środka naszego domu. Z tego względu warto zakupić drzwi w kolorze naturalnego drewna, ciemnego brązu, a nawet bieli.

2. Lustro przed łóżkiem

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Luke Cartledge Photography
Luke Cartledge Photography

Master Bedroom Entrance with Mirror

Luke Cartledge Photography

Lustro jest jednym z elementów, które prez wiele kultur uznawane jest za magiczny przedmiot. Bardzo ważne jest to, w jakim miejscu zdecydujemy się je przywiesić oraz fakt, czy posiada ono jakiekolwiek uszkodzenia. Uważa się, że powieszenie w domu lustra, które było świadkiem jakiejkolwiek dramatycznej sytuacji może przynieść pecha, podobnie jak trzymanie w domu pękniętego zwierciadła. Dobrze jest o tym pamiętać urządzając swoje cztery ściany.

3. Kaktusy i rośliny z cierniami

Nie od dziś wiadomo, że naturalne rośliny mogą w prosty sposób pięknie ozdabiająć nasz dom. Uważajcie jednak na gatunki, które mają kolce, a zwłaszcza kaktusy. Symbolizuje on ból, cierpienie, czy też wróży nieudany związek. Kolczaste rośliny nie są dobrymi kwiatami doniczkowymi i lepiej nie trzymać ich w swoim rodiznnym gniazdku. Wyjątek stanowi okolica drzwi wejściowych – ustawione w tym miejscu chronią przed włamaniem.

4. Kalendarz

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez dESIGNoBJECT.it
dESIGNoBJECT.it

REMEMBER CALENDAR ORGANIZER

dESIGNoBJECT.it

Od najdawniejszych czasów kalendarze zazwyczaj stanowiły swoistą ozdobę domu. W obecnych czasach często traktuje się ten element jako swoisty rodzinny organizer, gdzie wszyscy mogą zapisać swoje plany na dany dzień. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować, kiedy syn ma dodatkowe zajęcia, czy też którego dnia wypada obiad u teściów. Uważajcie jednak, ponieważ istnieje powszechne przekonanie, że zawieszenie kalendarza za drzwiami może oznaczać, że nie będzie on przyciągał tego co dobre w przyszłości. 

Uwaga na dodatki

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Pixers
Pixers

A Ship in Port is Safe But…

Pixers

Wybierając dekorację do swojego domu należy bardzo uważać. Czasami zakupione podczas egzotycznych podróży nietypowe figurki mogą wprowadzać do naszego rodzinnego gniazdka złą energię. Podobnie jak bardzo popularna ozdoba wśród miłośników morskiego stylu – model statku. O ile nie przypomina on wraku rozbitego na skałach, może pięknie zdobić półkę, jednak nigdy nie decydujmy sie na zakup modelu, ktorego wygląd imituje zniszczony satatek.

Szukacie innych inspiracji związanych z aranżacją domu? Sprawdźcie koniecznie:

7 aranżacji pomieszczeń gotowych do skopiowania

Co Waszym zdaniem może przynosić pecha w domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu