9 pięknych i praktycznych zadaszeń tarasów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 pięknych i praktycznych zadaszeń tarasów

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify
Rustykalny balkon, taras i weranda od Au dehors Studio. Architettura del Paesaggio Rustykalny
Loading admin actions …

Wykonane ze szkła, tkanin, trzciny lub drewna, zamontowane na stałe lub przenośne, a nawet działające na pilota – mowa oczywiście o zadaszeniach tarasu.

Latem wszyscy kochamy korzystać z tarasu, ale pogoda bywa zaskakująca i zmienia się tak szybko, że nieraz musimy natychmiast ewakuować się do środka. A podczas upalnych, słonecznych dni przyjemnie byłoby usiąść w cieniu, prawda? To wszystko zapewni nam zadaszenie tarasu.

Musimy zadać sobie jedno pytanie. Jakie zadaszenie tarasu będzie najlepsze do naszych potrzeb? Na szczęście przygotowaliśmy dla Was szeroki wybór osłon, które za chwilę szczegółowo omówimy.

1. Romantyczny daszek

Lubianym i wypróbowanym wariantem jest pergola przykryta tradycyjnym gontem. To opcja łatwa i szybka do zbudowania, ponieważ częściowo opiera się bezpośrednio na domu, a stabilizują ją drewniane kolumny umocowane po drugiej stronie dachu. Pięknie wygląda porośnięta kwiatami lub roślinami pnącymi, które nadają temu pokryciu dachowemu romantycznego, rustykalnego charakteru. Pamiętaj, by podczas wyboru i sadzenia roślin upewnić się, że nie będą zbyt silnie wpływać na dach i ściany.

2. Z tkaniny

Jedne z najlepszych materiałów na zadaszenie dachu, które w dodatku będą elastyczne? Oczywiście tkaniny! Jeśli chcesz cieszyć się pełnią słońca, wystarczy odsunąć materiał. Z kolei podczas spodziewanego deszczu z powrotem nakładamy tkaninę na specjalną konstrukcję i już! W tej sposób zawsze jesteśmy przygotowani na zmieniające się warunki pogodowe. Poza sezonem letnim, ściągamy nasze przykrycie, pierzemy i chowamy aż do kolejnego lata.

3. Lekka trzcina

House for Holidays, 2009 Balkon, taras i weranda od MFA Architects
MFA Architects

House for Holidays, 2009

MFA Architects

A może ta delikatna konstrukcja z naturalnej trzciny? Choć nie jest odporna na deszcz, świetnie sprawdzi się w roli ochrony przed słońcem. Jeśli szukacie rozwiązania, które tłumi słońce, a przy tym wygląda ekologicznie, trzcinowe przykrycie z pewnością przypadnie Wam do gustu.

4. Eleganckie szkło

Przykrycie patio stworzone ze szkła to coś dla tych z Was, którzy kochają światło, a nie przepadają za deszczem. Montaż takiego zadaszenia to spora inwestycja, ale za to możemy być pewni, że będzie nam służyć latami. Wystarczy tylko od czasu do czasu przemyć szkło i gotowe!

5. Niczym żagiel

Zadaszenie przypominające żagiel to lekki, letni wariant, który nie tylko chroni przed słońcem, ale będzie też bezpieczny w przypadku wiatru. W dodatku można go dowolnie przesuwać, a w razie potrzeby przenieść w inne miejsce. W zależności od wybranego materiału, może spełniać różne funkcje. Wodoodporna tkanina będzie idealna na deszcz!

6. Markiza

od homify

Markiza umieszczona nad tarasem to opcja dla tych z Was, którym zależy na wielofunkcyjności. W przypadku dużego słońca lub deszczu wystarczy mocniej ją rozsunąć, a kiedy pragniemy cieszyć się doskonałą pogodą możemy całkowicie ją schować. Dodajmy to tego mnóstwo kolorów i materiałów, z których możemy wybierać, a mamy opcję wręcz idealną.

7. Z zasłoną

Taras widoczny na zdjęciu to bardzo wszechstronna koncepcja. Drewniana rama służy nie tylko jako proste zadaszenie, ale również podtrzymuje zasłony, wprost doskonałe do osłony przed wiatrem i ciekawymi spojrzeniami. Dla dachu wybrano kompozycję składającą się z przejrzystych oraz nieprzejrzystych materiałów. Słońce nie pada bezpośrednio na stół, a światła jest na tyle, że nie grozi nam siedzenie w ciemnościach.

8. Na pilota

od Saxun Rustykalny

To nowoczesne pokrycie dachowe zadowoli nawet najbardziej wymagających. Specjalny pilot pozwala na sterowanie poziomem światła lub cienia, a także wszystkimi możliwościami pomiędzy. Prócz tego dach ten jest naprawdę prosty w montażu. Przyznajcie, że to rozwiązanie jak z przyszłości!

9. Przesuwane elementy

To nie słońce dokucza Wam najbardziej, lecz wiatr? Zdecydujcie się za zadaszenie, które ma możliwość zmiany. Ustawianie osłony w różnych kierunkach pozwoli Wam oprzeć się podmuchom, zwiewającym rzeczy ze stołu!

Materiały na zadaszenie dachu mogą być naprawdę różnorodne. A z jakiego materiału zbudować sam taras?

Kto z Was chciałby osłonić swój taras przed deszczem?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu