Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 transformacji małych balkonów, które wprawią Was w osłupienie

A.D. A.D.
Projekty,   zaprojektowane przez StageRô by Roberta Anfora - Home Staging & Photography
Loading admin actions …

Prawda jest taka, że niezależnie od pory roku, nigdy nie należy zaniedbywać balkonu, tarasu czy dziedzińca na zewnątrz domu. Na wiosnę ciężko zebrać się do pracy i zmobilizować do ponownej aranżacji, a w konsekwencji powstają balkony takie jak te, które pokażemy Wam dzisiaj: zaniedbane, brudne i nieprzyjemne. Na szczęście pokażemy Wam także ich cudowne przemiany, wykonane z pomocą naszych specjalistów, tanim kosztem i małym nakładem pracy. Efekt końcowy wprawi was w osłupienie. Zdjęcia po przedstawiają dobrze utrzymaną i zawsze zorganizowaną przestrzeń, gotową by powitać gości.

Sprawdźcie razem z nami te 6 małych balkonów, które zostały zmodyfikowane przez STAGERÔ BY ROBERTA ANFORA, włoskich specjalistów od home stagingu. Każdy przedstawiony poniżej projekt to inspiracja dla niskobudżetowej i wykonanej małym nakładem pracy metamorfozy. Zobaczcie!

1. Przed: przestrzeń całkowicie pusta

Ten róg balkonu wydaje się dobrym miejscem na stworzenie czegoś niesamowitego, ale w tej chwili widzimy tylko sznur na ubrania. Zobaczmy, jak zmienił się ten mały balkon po transformacji.

Po: królestwo drewnianych palet i skrzyni

Wow! Teraz mamy wygodną przestrzeń, która została osiągnięta dzięki użyciu drewnianych palet i skrzyń. Recykling zawsze przychodzi z pomocą jeśli chodzi o dekorowanie w ramach niskiego budżetu. Stolik ze skrzynek jest wręcz urzekający! 

Oprócz wprowadzenia mebli, metamorfozę przeszły także ściany, które zostały odnowione i pomalowane na nowy kolor. Kolorowe poduszki i żywe kwiaty wprowadzają wesoły akcent. 

2. Przed: niezagospodarowana przestrzeń

Widzimy sypialnię, z której jest wyjście na urokliwy balkon. Bez wątpienia pusta obecnie przestrzeń może stać się najbardziej cenionym miejscem w tym mieszkaniu. Chwilowy brak koncepcji sprawił, że na balkonie zrobiła się graciarnia, ale na szczęście mistrzowie home stagingu wkroczyli do akcji…  

Po: magia intensywnych kolorów

Mały stół i dwa krzesła wystarczyły, aby stworzyć idealną przestrzeń na świeżym powietrzu. Wybór kolorowych mebli do dekoracji balkonu nie jest przypadkowy: intensywna zieleń, pomarańcz, biel i róż – taki mix to prawdziwy koktajl pozytywnej energii! 

3. Przed: składowisko zbędnych przedmiotów

Domy szeregowe charakteryzują się zazwyczaj większą przestrzenią niż w wypadku mieszkań, ale tym razem dodatkowe miejsce jest całkowicie zaniedbane i  niewykorzystane. A przecież taki taras to ogromny potencjał! 

Po: miły kącik do wypoczynku

Dobrze, że specjaliści wzięli sprawy w swoje ręce: efekt końcowy pokazuje prosty, ale piękny taras. Ściana została odświeżona, drewniana skrzynia, pomalowana na biało służy jako stolik do kawy, a dopełnieniem wystroju jest piękny kosz kwiatów.

4. Przed: kompletny brak pomysłu na aranżację

Balkon nie jest najbardziej uwodzicielskim miejscem w tym mieszkaniu, ale może stać się przyjemny jeśli wprowadzone zostaną małe zmiany i zabiegi dekoratorskie. 

Po: przyjaźnie i domowo

Widzimy, jak wiele potrafi zdziałać dobry pomysł: nadanie bardziej nowoczesnego tonu radykalnie zmieniło ten balkon. Niewielki okrągły stół z krzesłami, przystrojony kwiatami, modnym bieżnikiem i kryształową miseczką z owocami wystarczył na zmianę przestrzeni.

5. Przed: graciarnia, pełna negatywnej energii

Niewątpliwie ten balkon nie robi dobrego wrażenia… Jest smutny, ciemny i opuszczony, a do tego te uschnięte kwiaty! Ciężko wyobrazić sobie, że za parę chwil ujrzymy go w eleganckiej odsłonie. 

Po: wspaniały balkon z uroczymi kwiatami

Mamy przed sobą najbardziej kompletną i największą transformację jaką pokażemy Wam dzisiaj. Wszystko zostało zmodyfikowane: począwszy od odświeżenia materiałów wykończeniowych, po dodanie nowych mebli. Ale jak to zazwyczaj bywa w home stagingu, prawdziwą rolę odegrały tutaj dodatki: wesołe donice z żółtymi kwiatami na oknie, limonkowa poduszka oraz wesoły dywan w kolorze zielonym – kolorze nadziei. 

6. Przed: duża i niezagospodarowana powierzchnia, pełna potencjału

Na koniec mamy metamorfozę balkonu, który jest świeży i niezniszczony, ale kompletnie nie zaaranżowany. Widać, że jest duży, dzięki czemu stwarza spore możliwości. Zobaczmy jak wykorzystali je eksperci. 

Po: w pełni wykorzystane możliwości

To miejsce zyskało zupełnie inną jakość. Nie jest już jedynie balkonem', ale także jadalnią czy mini salonem. Urocz kącik zapełniono stolikiem z dwoma krzesłami pochodzącymi z upcyklingu. Dekoracje zdziałały cuda przekształcając kąt w miłe miejsce o domowej atmosferze. 

Dowiedzcie się więcej na temat home stagingu: Home staging: pomysły, które warto skopiować urządzając małe mieszkanie

Który efekt końcowy spodobał się Wam najbardziej? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu