Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 małych domów, które są niezwykle wygodne

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Projekty,  Spa zaprojektowane przez BAMBU CARBONO ZERO
Loading admin actions …

W jakim domy wyobrażasz sobie swoją emeryturę? Choć dla wielu pytanie to wydaje się zbyt abstrakcyjne, to jednak warto zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać na nie odpowiedź. Jednym z najsilniejszych trendów, dominujących w świecie współczesnej architektury, związany jest z mikro domami. Niewielkie, kompaktowe domy o wygodnych wnętrzach, które są nie tylko tańsze, ale i bardziej ekonomiczne w utrzymaniu. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam osiem z nich.

1. Prosty, nowoczesny bungalow

Ten parterowy dom o ciekawej bryle to kwintesencja elegancji i funkcjonalności. Prosty design łączy się z wyrafinowanymi, najwyższej jakości materiałami wykończeniowymi. Szaro-biała fasada jest ponadczasowa, tak samo jak klasyczna dachówka pokrywająca dach.

2. Mały dom dla miłośników życia w zgodzie z naturą

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Myotte-Duquet Habitat
Myotte-Duquet Habitat

Maison de plain-pied, petit volume (100m2)

Myotte-Duquet Habitat

Współczesny, modny design może iść w parze z ekologiczną architekturą, czego doskonałym przykładem jest ten dom. Sześcienna bryła, drewniana elewacja, wielkoformatowe przeszklenia – całość prezentuje się doskonale, zwłaszcza na zielonym, naturalnym tle.

3. Niewymuszona elegancja

Dom o stonowanej pod względem kolorystycznym fasadzie, ponadczasowej bryle i kompaktowym rozmiarze to gwarancja funkcjonalności i wygody na długie lata. Monochromatyczność to gwarancji elegancji i klasy. Balkon i zadaszona weranda to niezbędne w każdym komfortowym domu przestrzenie, gdzie w spokoju spędza się czas na zewnątrz.

4. Wiejska sielanka

Projekty,  Spa zaprojektowane przez BAMBU CARBONO ZERO
BAMBU CARBONO ZERO

Beiral com Bambu

BAMBU CARBONO ZERO

Nowoczesny mini dom o wiejskim czarze. Sześcienna bryła o płaskim, bambusowym dachu to udana hybryda pomiędzy funkcjonalnością a naturalistycznym podejściem w architekturze.

5. Zainspirowany Japonią

Projekty,  Domy zaprojektowane przez arc-d

Architektura Dalekiego Wschodu w miniaturowej wersji. Futurystyczna bryła, wielkoformatowe przeszklenia, drewniane wykończenia i minimalistycznie urządzone wnętrze – modna i funkcjonalna opcja dla miłośników dobrego designu.

6. Dawna stacja kolejowa zmieniona w wygodny dom

Architekci przekształcili tę niewykorzystywaną już stację kolejową w modny i wygodny domek. Zachowano industrialny charakter budynku, decydując się na ciemną fasadę i kontrastowe białe okna.

7. Zrównoważona architektura w wersji mini

Projekty,  Bungalow zaprojektowane przez Mihm Thermohaus
Mihm Thermohaus

Winkelbungalow Terrassenansicht

Mihm Thermohaus

Klasyczny domek jednorodzinny o kremowej fasadzie i brązowej dachówce. Na dachu zainstalowano panele słoneczne, dzięki którym dom staje się budynkiem o charakterze zrównoważonym, ekonomicznym.

8. Dom marzeń z drewna

Drewno o zachwycającym kasztanowym odcieniu zmienia ten prosty, funkcjonalny dom w oazę czaru i uroku. Otoczony pięknym ogrodem, świetnie nadaje się na dom letniskowy lub azyl w środku lasu.

Który robi na Was najlepsze wrażenie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu