Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS

Idealny dom dla miłośników kina

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

TERAJIMA ARCHITECTS jest firmą projektową i firmą budowlaną specjalizującą się w projektowaniu domów w gęsto zaludnionych miastach Japonii, głównie w Tokio i całej prefekturze Kanagawie. Historia firmy jest równie bogata co wachlarz ich prac: została założona w 1958 r. i niedługo będzie obchodzić swoje 60-lecie. Obecnie zatrudnia wielu pracowników, w tym architektów, inżynierów i projektantów.

Dziś przedstawimy Wam kolejny projekt, który stworzył ten zdolny zespół. Tym razem jest to minimalistyczny dom, z pięknym widokiem na panoramę miasta, prosty i jasny, pełen naturalnych materiałów, funkcjonalnych rozwiązań i wzbogacony w tradycyjne japońskie akcenty. Ponadto pozwala swoim właścicielom w pełni cieszyć się ich hobby…

Geometryczna bryła budynku

Projekty,  Domy zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

質感にこだわったシンプルモダンの家

TERAJIMA ARCHITECTS

Siła tkwi w prostocie i doskonałej jakości – takim mottem kierują się architekci i wykonawcy z firmy TERAJIMA. Budynki przez nich tworzone są niezwykle nowatorskie i zazwyczaj nastawione na zachowanie wysokiej prywatności swoich mieszkańców. 

W tym wypadku prosta, geometryczna bryła domu idzie w parze ze stonowaną elewacją, składającą się z bieli i dwóch odcieni szarości. Maleńkie okna od strony ulicy usytuowane zostały na wyższej kondygnacji, dzięki czemu zapewniają dostęp do światła, ale chronią przed wzrokiem przechodniów. 

Przestronne wnętrze

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

大開口の吹抜空間

TERAJIMA ARCHITECTS

Z pozoru niedostępny i zamknięty dom, od środka wygląda zupełnie inaczej: jest przestronny, otwarty i niezwykle jasny. Ogromne okna usytuowane na dwóch prostopadłych ścianach zapewniają wspaniałe widoki na panoramę miasta.

Choć bryła budynku z zewnątrz wydawała się trywialna, wnętrze obfituje w ciekawe rozwiązania architektoniczne. Obniżony poziom salonu, podwójna wysokość stropu, nietypowa klatka schodowa, obejmująca naraz dwa pomieszczenia – na każdym kroku możemy podziwiać kunszt architektoniczny. 

Jasny salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

縦横に広がるLDK

TERAJIMA ARCHITECTS

Jeszcze raz spójrzmy na salon, którego powierzchnia została wydzielona poprzez obniżenie podłogi o około 40 cm. Ten zabieg jest często stosowany w przypadku domów parterowych, w celu wzbogacenia płaskiej powierzchni. W tym miejscu sprawdził się równie dobrze. Całe wyposażenie salonu to skórzany narożnik ze stolikiem kawowym, ale w takich okolicznościach chyba nie potrzeba niczego więcej… ? 

Balkon

Projekty,  Taras zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

建物を囲むデッキスペース

TERAJIMA ARCHITECTS

Część dzienna posiada balkon w kształcie litery L, który stanowi przedłużenie salonu. Widoki roztaczające się z niego to nie lada atrakcja. Duże przesuwne drzwi mogą być całkowicie otwarte dzięki czemu mieszkańcy spożywający posiłek w jadalni czują się jakby byli na eleganckim pikniku! 

Łazienka z balkonem

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

ガラス張りのバスルーム

TERAJIMA ARCHITECTS

Ogromne przeszklenie w łazience wydaje się być mocno ekstrawaganckim pomysłem, zwłaszcza w zaludnionej dzielnicy mieszkalnej dużego miasta… Architekci znaleźli na to sposób. Na balkonie stanął parawan z drewnianych listewek, który zapewnia odpowiednią dozę prywatności mieszkańcom podczas codziennej toalety. Wystrój łazienki jest prosty i minimalistyczny, jednak dzięki nieskomplikowanym meblom i doskonałej armaturze  główna rolę pełni tutaj naturalne światło, rozchodzące się po lekko satynowych powierzchniach. 

Sala kinowa

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

シアタールームも兼ねる和室

TERAJIMA ARCHITECTS

Salę kinową wyłożono za pomocą tatami czyli mat, które tradycyjnie służyły do wyłożenia podłogi w mieszkaniu. Dawniej na tatami spędzano czas, siedząc lub śpiąc dlatego architekci postanowili zrobić ukłon w kierunku japońskiej kultury i stworzyli pokój nawiązujący do niej w sposób dosłowny.  Pokój tatami służy właścicielom jako pokój multimedialny, w którym realizują swoje pasje jakimi są muzyka i kino. 

Klatka schodowa

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

サクラと空が出迎える玄関

TERAJIMA ARCHITECTS

Każdy fragment domu posiada w sobie coś, co zachwyca: nawet korytarz został zaprojektowany z doskonałą starannością. Czarne schody z metalu są wręcz zjawiskowe, razem z innymi czarnymi akcentami doskonale przełamują i ożywiają wszechobecną biel. 

Spodobał Wam się styl projektowania TERAJIMA ARCHITECTS? Koniecznie zobaczcie także ich inne prace: 

Dom dla konesera szybkiej jazdy

Tokijski dom z wewnętrznym dziedzińcem

Japoński minimalizm! – pokochacie ten dom

Jak Wam się podoba łazienka z ogromnym oknem? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu