Oaza wiejskiej sielanki! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Oaza wiejskiej sielanki!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Dom w Hornówku (dom własny) Wiejska kuchnia od BM-Architekci Wiejski
Loading admin actions …

Jakiś czas temu pokazywaliśmy Wam niesamowity dom architektów we Wrocławiu, który z pewnością zachwycił wszystkich miłośników nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań. Nie jest jednak regułą, że wszyscy architekci swoje gniazdka traktują jak pole do eksperymentów. Oni, tak jak my, mają swoje ulubione style i materiały, dlatego też projekt, który chcemy przedstawić Wam dzisiaj jest diametralnie inny. Profesjonaliści z BM-Architekci stworzyli prawdziwie rodzinny dom, zapraszający do środka już samą fasadą. Wnętrza opływają drewnem, swojski styl wiejski miesza się z funkcjonalnym, współczesnym designem oraz rozplanowaniem pomieszczeń. 

Przenieśmy się zatem do Hornówka i wejdźmy do środka tej wyjątkowej, urokliwej konstrukcji…

Fasada jak z baśni

Dom w Hornówku (dom własny) Wiejskie domy od BM-Architekci Wiejski
BM-Architekci

Dom w Hornówku (dom własny)

BM-Architekci

Za klasycznym drewnianym płotem wita nas wspomniana zapraszająca fasada. Pierwszym co przykuwa naszą uwagę są intensywnie białe ściany, które zdają się prowadzić dialog z rosnącą przed budynkiem brzozą. Teraz nasz wzrok może skierować się albo ku górze, ku niesamowitemu dachowi krytemu wiórem osikowym, na którym królują dwa kominy, albo też ku wejściu z drewnianą werandą. Jest wiejsko i bajkowo, trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na relaks, a jeszcze nawet nie weszliśmy do środka!

Fasada od ogrodu

Dom w Hornówku (dom własny) Wiejski balkon, taras i weranda od BM-Architekci Wiejski
BM-Architekci

Dom w Hornówku (dom własny)

BM-Architekci

Zanim jednak przekroczymy progi domu naszych architektów, sprawdźmy jak wygląda od tyłu. Wita nas tutaj przestronna działka z potencjałem. Komfort podczas kontaktu z naturą zapewnia praktyczny taras. Wychodzą na niego przeszklone drzwi, flankowane przez kolejne, dekoracyjne drzwi drewniane, przypominające okiennice. Dzięki nim domek przypomina z tej perspektywy jakby otwartą stodołę, co tylko wzmaga wiejską atmosferę. Meble tarasowe oczywiście zostały wykonane z drewna i idealnie komponują się z budynkiem.

Otwarty salon z kominkiem

Dom w Hornówku (dom własny) Wiejski salon od BM-Architekci Wiejski
BM-Architekci

Dom w Hornówku (dom własny)

BM-Architekci

Kiedy przekroczymy progi domu i przejdziemy przez przedsionek, po naszej lewej stronie powita nas kominek – wiemy już, że nasze oczekiwania przytulnego wnętrza zostaną spełnione! Podobnie jak i na zewnątrz tutaj również przestrzeń definiuje połączenie bieli i drewna, ma ono jednak jaśniejsze odcienie, co wprowadza pewne skojarzenia ze stylem skandynawskim. Naturalny materiał został tutaj wykorzystany na podłogi oraz na imponujący sufit z odsłoniętymi belkami.

Ciepłe wnętrze

Dom w Hornówku (dom własny) Wiejska jadalnia od BM-Architekci Wiejski
BM-Architekci

Dom w Hornówku (dom własny)

BM-Architekci

Kilka kroków dalej i już w głębi widzimy kuchnię z jadalnią, której granice wydzielają płytki podłogowe. Z tego miejsca możemy zaobserwować, jak przestrzeń ta zalewana jest przez naturalne światło, ocieplone drewnem ram okiennych, mebli, podłogi i sufitu. Pomarańczowy obrus oraz obraz również nadają jej przytulności. Białe krzesła z giętego drewna cytują białe ściany oraz wprowadzają pewien ruch do spokojnego wnętrza.

Kuchnia z nieoczekiwanym akcentem

Dom w Hornówku (dom własny) Wiejska kuchnia od BM-Architekci Wiejski
BM-Architekci

Dom w Hornówku (dom własny)

BM-Architekci

Przed kontynuacją naszego spaceru na piętrze czeka na nas w kuchni niespodzianka – ozdobne kafle w stylu śródziemnomorskim, które wydają się być skompletowane podczas wakacyjnych podróży. Fronty mebli kuchennych wykonane są w stylu klasycznym z porcelonowymi gałkami, pasującymi do płytek i kali. Okap pasuje do reszty wyposażenia, choć jego forma wprowadza nutkę nowoczesności.

U szczytu schodów

Dom w Hornówku (dom własny) Wiejski korytarz, przedpokój i schody od BM-Architekci Wiejski
BM-Architekci

Dom w Hornówku (dom własny)

BM-Architekci

Schody tego urokliwego domku są bardzo dobrze doświetlone dzięki oknu połaciowemu, znajdującemu się tuż nad nimi. Widać, że pomyślano tutaj o wszystkim! Co nie dziwi, i tu wita nas drewno. Drewniane balustrady, podłogi, sufit, belki, regał na książki, schowek… A jednak nie mamy go dość, ponieważ zastosowano różne odcienie, które jednak się uzupełniają w zabawny wręcz sposób.

Sypialnia

Dom w Hornówku (dom własny) Wiejska sypialnia od BM-Architekci Wiejski
BM-Architekci

Dom w Hornówku (dom własny)

BM-Architekci

W sypialni gra z drewnem jest kontynuowana, chociaż dochodzą i inne materiały: wiklina fotela oraz słoma wyplatanych kapeluszy, zdobiących ściany. Ciekawa jest gra z konwencją wiejskiego, drewnianego domku – wiecie co mamy na myśli? Oczywiście półkę kształtem przypominającą drabinę, która w wielu tego typu budowlach prowadzi na strych.
 

Fasada boczna

Dom w Hornówku (dom własny) Wiejskie domy od BM-Architekci Wiejski
BM-Architekci

Dom w Hornówku (dom własny)

BM-Architekci

Na koniec widok jednej z bocznych fasad, która zdradza rzeczywiste proporcje domu. To, co wydawało się małą wiejską chatką, jest w rzeczywistości wygodnym dwukondygnacyjnym domkiem. Konstrukcja balkonu wspartego belami drewna przypomina nam projekt werandy, oba elementy wykonano z tego samego, ciemnego drewna. Warto zauważyć, że wspaniale harmonizuje ono z jaśniejszym oraz intensywniejszym drewnem ram okiennych i okiennic, chociaż zmieszanie ich było bardzo ryzykowne. Efekt jednak mówi sam za siebie!

Co sądzicie o takich połączeniach różnych rodzajów i kolorów drewna?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu