Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS

Przyjemne z pożytecznym czyli rodzinny dom z salą konferencyjną

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Praca w domu może być łatwa i przyjemna, daje ogromne możliwości zarobku i swobody godzin pracy. Dodatkowo pozwala podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć nowe umiejętności, a co najważniejsze: zarobić dodatkowe pieniądze. Czy warto zatem pracować z domu? Nasza odpowiedź brzmi tak, a będzie to tym przyjemniejsze i łatwiejsze, im lepsze warunki biurowe posiadacie.

Właściciele pięknej rezydencji, którą dziś chcemy zaprezentować, cieszą się cudownym domem rodzinnym, idealnie przystosowanym do warunków home workingu, wzbogaconym o sale konferencyjną z widokiem na patio. Ponadto zobaczycie także uroczy salon, komfortową kuchnię i intrygującą fasadę. Zapraszamy na wycieczkę do Japonii…  

Elewacja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

板金仕上げのシャッターゲート

TERAJIMA ARCHITECTS

Nowoczesna fasada budynku, oglądana od strony ulicy robi bardzo intrygujące wrażenie. Architekci ze Studia TERAJIMA ARCHITECTS, którzy projektowali rezydencję zastosowali swój sprawdzony sposób na uzyskanie prywatności: duże przeszklenie częściowo przysłonili cienkimi żaluzjami, dzięki temu wnętrze domu jest odseparowane od ulicy, a ażurowa konstrukcja zasłony wpuszcza dzienne światło. Czarna elewacja jest uzupełniona białymi detalami, co daje bardzo nowoczesny akcent. 

Wewnętrzny dziedziniec

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

建物の中心にある中庭

TERAJIMA ARCHITECTS

Będąc w środku widzimy, że dom ma konstrukcję atrialną. Wewnętrzny dziedziniec z drewnianą podłogą okalają ściany z dużą ilością ogromnych okien w czarnych aluminiowych ramach. Są zapowiedzią jasnych i minimalistycznych wnętrz domu. Proporcje kolorów elewacji odwróciły się w stosunku do tego, co widzieliśmy z zewnątrz: teraz czerń stanowi jedynie kontrastowy dodatek do białego tynku. 

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

中庭に面した大空間のリビングダイニング

TERAJIMA ARCHITECTS

Rodzinny charakter domu jest podkreślony przez przestronne wnętrza mogące pomieścić wiele osób. Salon posiada elegancki wypoczynek, składający się z dużej narożnej sofy dla kilku osób. Ciekawie rozwiązano problem oświetlenia wynikający z wysokiego stropu: belka konstrukcyjna ma wmontowane w sobie reflektory doświetlające część salonu. 

Drewniany stół o prostej konstrukcji i ponadczasowe krzesła tworzą jadalnię, przynależną do salonu. Nad nimi zawieszono dwie lampy na długich kablach. Wnętrze jest bardzo minimalistyczne, ale przełamuje to kącik do zabaw dziecięcych umieszczony na końcu salonu. 

Kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

異素材の組み合わせを楽しむキッチン

TERAJIMA ARCHITECTS

Obok salonu z jadalnią znajduje się kuchnia, która imponuje rozmiarem. Minimalistyczne meble stanowią całkowicie zamkniętą zabudowę z surowego drewna. Ogromna wyspa z kolei została wyposażona w płytę grzewczą z prostym, geometrycznym okapem i zlew z chromowaną baterią oraz bar śniadaniowy z hokerami. 

Oświetlenie jest podzielone na ogólne, oraz robocze. Dobrym rozwiązaniem zastosowanym nad wyspą jest światło na szynie, które można regulować w razie konieczności. Paleta kolorystyczna opiera się na naturalnym drewnie i bieli, którą podkreślają szare, proste kafelki na ścianie. 

Sala konferencyjna

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

2階アトリエ

TERAJIMA ARCHITECTS

I wreszcie znaleźliśmy się w sali konferencyjnej. Jest to pomieszczenie całkowicie odrębne i odseparowane od reszty domu, dzięki czemu warunki, które w nim panują są idealne do pracy. Ściana pomalowana na granatowo uspokaja i jednocześnie wnosi przyjemny kontrast do pomieszczenia. Podłogę wyłożono drewnianym parkietem w jodełkę, a ogromne okno wychodzi na klatkę schodową i patio. Jest także niezbędny sprzęt do prezentacji, wygodny stół z krzesłami, tablica do pisania i oświetlenie biurowe… a wszystko to w domowym zaciszu. 

Jak Wam się podoba pomysł pracy z domu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu