Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Jardines Paisajismo Y Decoraciones Elyflor

11 fantastycznych pomysłów na ogród

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Szczególnie w okresie letnim (ale nie tylko) każdy chciałby być otoczony magicznym ogrodem, w którym można się zrelaksować i zapomnieć o otaczającym świecie. Dlatego też, ogród powinien być dostosowany do naszych potrzeb i wyposażony w takie elementy, jak fotel lub leżak i piękne rośliny. 

Dziś pokażemy Wam 11 fantastycznych ogrodów, które z pewnością zainspirują Was i pokażą w jaki sposób przekształcić zwyczajne podwórze w prawdziwy raj. Wśród tych ogrodów powinniście znaleźć wiele pomysłów, które można dowolnie łączyć i tworzyć niepowtarzalne zestawienia.

​1. Punkt centralny

Przede wszystkim, zastanówmy się, czy w punkcie centralnym ogrodu może powstać piękna ozdoba w postaci kwitnącego drzewa, kolorowych roślin, lub też wysokiego kwietnika.

​2. Basen

Jeśli mamy takie możliwości, możemy również zainstalować basen! Istnieją specjaliści, którzy pomogą nam przekształcić nasz zwykły ogródek w istną oazę spa&wellness.

​3. Kamienny grill

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Barbecue
Barbecue

Барбекю Трио

Barbecue

Dla smakoszy i miłośników grillowania: w letnie wieczory nie może zabraknąć zapachu grillowanej karkówki (szaszłyków, cukinii, czy innych ulubionych przysmaków). Duży grill jest spełnieniem marzeń i piękną dekoracją ogrodu.

​4. Symfonia w ogrodzie

Wszyscy aspirujący ogrodnicy powinni kierować się tym przykładem. Piękna kompozycja roślin i kamyczków może stworzyć magiczny kącik w ogródku. Czy ktoś jeszcze widzi tu podobieństwo do fortepianu?

​5. Sekretny ogród

Nie macie zbyt dużo miejsca na ogród? Żaden problem! Również niewielka przestrzeń pomiędzy domem a ogrodzeniem może wyglądać pięknie. Na dowód mamy zdjęcie powyżej.

​6. Minimalistyczny

Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez FingerHaus GmbH
FingerHaus GmbH

VIO 302 – Traufansicht mit dem Eingangsbereich

FingerHaus GmbH

Jeśli nie mamy czasu na zajmowanie się ogrodem, naszym prywatnym rajem może okazać się prosta kompozycja kilku drzewek przed drzwiami wejściowymi i trawnik za domem. Jest to stylowe i bardzo praktyczne rozwiązanie.

​7. A kiedy chcemy przysiąść w ogrodzie…

Szczególnie fani projektów DIY zakochają się w tym pomyśle: kilka palet  i poduszek może posłużyć za kanapę i stół.

​8. Droga przez ogród

Stworzenie pięknych aranżacji roślinnych to jedno, ale musimy również zadbać o możliwość swobodnego poruszania się po ogrodzie. Tym bardziej doceniamy ścieżkę o poranku, gdy na trawie osadza się rosa, lub po deszczu, kiedy trawnik jest mokry. Przejście suchą nogą jest zawsze dużym plusem, a jeśli idziemy tak piękną ścieżką, to nie można prosić o więcej.

​9. Za domem

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez monica khanna designs
monica khanna designs

Juanapur Farmhouse

monica khanna designs

Zazwyczaj, za domem jest wiele do zrobienia – nie ograniczajmy się do trawnika. Stwórzmy coś tylko dla nas, bo przecież nikt, kogo nie zaprosimy do ogrodu nie będzie oglądał naszego dzieła.

​10. Otwarty salon

W tym przypadku, nasi architekci i projektanci postawili na taras przy salonie otwierający się u ogrodowi w bardzo naturalny sposób. Na tarasie znalazła się strefa kuchenna pozwalająca całkowicie wyjść z domu i cieszyć się świeżym powietrzem w stu procentach.

​11. Sen o zieleni

Na koniec zostawiliśmy inspirację dla tych, którzy mają dużo miejsca w ogrodzie: odważmy się i posadźmy różnorodne kwiaty, drzewa i krzewy. Żywopłot jest zawsze ciekawym rozwiązaniem. Każda minuta poświęcona na wygląd ogrodu jest tego warta.

Jeśli w tym zestawieniu nie znaleźliście ogrodu swoich marzeń, może znajdziecie go w Katalogu: 7 wyjątkowych pomysłów na ogród!

Który z tych pomysłów na ogród urzeczywistni się u Was przy domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu