Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 pomysłów na dwupoziomowy dom ze snów

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez 一級建築士事務所co-designstudio
Loading admin actions …

Budowa domu to wielki krok, ogromna inwestycja tak funduszy, jak i czasu – o tym chyba nie musimy nikogo przekonywać. Nie musimy jednak czekać z decyzją o nim do momentu, kiedy stać nas będzie na luksusową willę. Często domek parterowy bądź piętrowy w pełni zaspokoiłby potrzeby nasze i naszej rodziny. Tylko który wybrać? Na łamach homify często przekonujemy Was o zaletach bungalowów, ponieważ ich popularność w Polsce wciąż jest nikła. A przecież domy dwupoziomowe też mają ogrom plusów! Dzisiaj bierzemy je na tapetę. 

Zaproponujemy Wam 5 domów piętrowych od architektów homify, ale uwaga! Można się w nich zakochać…

1. Minimalizm w drewnie

W tym projekcie szerokość parteru i piętra jest taka sama, jednak piętro zostało nieco wydłużone, tworząc w ten sposób zadaszenie nad tarasem. Funkcjonuje ono jednocześnie jako podłoże dla przestronnego balkonu. Efekt? Dom, który zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Wykorzystanie drewna do konstrukcji tylko wzmacnia kontakt z naturą.

2. Pod spadzistym dachem

Projekty,  Domy zaprojektowane przez 株式会社 ヨゴホームズ
株式会社 ヨゴホームズ

デンマークで古くから愛される スカーゲンの家

株式会社 ヨゴホームズ

Niektórzy twierdzą, że bungalowy nie są w Polsce tak popularne, ponieważ jesteśmy zakochani w skośnych dachach. Nie ma się co dziwić zważywszy na panującą w naszym kraju pogodę. A skoro i tak przymierzamy się do budowy poddasza, to dlaczego by nie wznieść pełnoprawnego piętra. Powyższy domek z białą elewacją oraz dachem krytym dachówką ceramiczną jest świetną współczesną interpretacją tradycji.

3. Podłużny dom

Czas na nieoczywistą bryłę. W przypadku tego domu zdecydowano się na konstrukcję o podłużnym planie, aby z każdego z pomieszczeń można było cieszyć się widokiem na fantastyczny ogród. W jednym członie budynku zdecydowano się na piętro, aby wydzielić przestrzeń prywatną.

4. Biel i drewno

Na ile pięter się zdecydować? Im ich więcej, tym większe wydatki na ich utrzymanie i ogrzanie. Może zatem wystarczy nam jedno lecz w budynku o sporych rozmiarach? Wybierając odpowiedni dla nas projekt powinniśmy przede wszystkim mieć przed oczami charakterystykę naszej działki. W powyższym przypadku masywny dom piętrowy z tarasem fantastycznie integruje się z ogrodem.

5. Spadzistość nad spadzistościami

Projekty,  Domy zaprojektowane przez arc-d

Nad tym projektem nie sposób przejść obojętnie. Został on wzniesiony przez córkę dla rodziców w podeszłym wieku oraz dla zajmującego się nimi brata. Chociaż jest to dom piętrowy jego parter jest bardzo niski, dzięki czemu starszym osobom łatwo jest się w nim poruszać. Salon – dzięki rozsuwanym drzwiom – prawie całkowicie otwiera się na zewnątrz, co czyni go doskonałym do podejmowania gości.

Skłaniacie się jednak ku budowie domu parterowego? Ten projekt Was zainspiruje: Bungalow, jakiego jescze nie widzieliście.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu