Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Piękny dom drewniany, czyli zaproszenie na łono natury

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez Rusticasa
Loading admin actions …

Projekt, który za chwilę będziemy mieli możliwość z bliska zobaczyć to wprost fantastyczny dom drewniany. Ta nieruchomość podbiła nasze serca nie tylko ze względu na elewację, ale również ze względu na wspaniałe wnętrza. Dla wielu, ten dom może stać się synonimem wiejskiej sielanki, górzystych przestrzeni i wypoczynku, ale pamiętajmy, że taki budynek może powstać w każdym miejscu!

​Fasada

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest piękna fasada z drewnianych bali. Taki styl pojawia się w wielu krajach, a wręcz na wielu kontynentach, nie tylko w Portugalii, gdzie powstał ten właśnie dom.

Ja widać, bardzo ważnym elementem domu jest zadaszony taras pozwalający cieszyć się świeżym powietrzem pozostając w cieniu. Poza tym, duże okna zapewniają dużo światła wnętrzom.

Plan

Projekty,   zaprojektowane przez Rusticasa

Chociaż trudno w to uwierzyć, dom został zbudowany na jednym piętrze. Pomimo tego, znalazło się miejsce na bardzo duży salon połączony z jadalnią, cztery sypialnie, kuchnię i dwie łazienki.

Jest to prosty i funkcjonalny projekt, nasycony bogactwem architektonicznym obecnym w każdym jego szczególne.

​Wspaniałe kontrasty

W projekcie tego drewnianego domu nie ma nic przypadkowego. Patrząc na fasadę, możemy zauważyć szczegóły, które sprawiają, że tym bardziej doceniamy majestatyczne wykonanie. Kontrast pomiędzy ciepłym kolorem drewna fasady a intensywną zielenią trawy przyciąga oko. Ścieżka z naturalnego kamienia tym bardziej podsyca rustykalny styl nieruchomości.

​Duży salon

Wchodząc do wnętrza odkrywamy przytulny i prosty design, w którym różne style mieszają się na różne sposoby. Co najważniejsze, wszystko do siebie idealnie pasuje tworząc harmonijny wystrój.

​Sufity doskonałe

Chociaż zarówno zewnętrzna fasada budynku, jak i wnętrze szeroko wykorzystuje drewno, to w środku zdecydowano się na jaśniejsze drewno pokrywające podłogę, sufity i część ścian. Dzięki temu, panuje tu jasna i przyjemna atmosfera.

​Nowoczesna klasyka

Bez wątpienia, przeważającym stylem aranżacji wnętrza jest styl klasyczny, obecny w większości odrestaurowanych mebli. Wszystko to zostało uzupełnione nowoczesnymi akcentami w postaci silnych kolorów i kominka w centralnej części pomieszczenia.

​Kuchnia

Kuchnia została zorganizowana tuż przy salonie w strategicznym miejscu. Nie została oddzielona ścianami, co daje wrażenie większej przestrzeni.

Podobnie jak w poprzednio omawianym pomieszczeniu, panuje tu klasyczny styl aranżacji. Proste linie mebli łączą się z elementami rustykalnymi, takimi jak akcesoria, tkaniny i składane stoły.

​Sypialnie

Pierwsza z sypialni znajduje się tuż obok kuchni. Delikatne przejście pomiędzy pomieszczeniami stworzone za pomocą użycia zieleni jest wprost doskonałym wyborem dla tego wnętrza. Pozwoliło to uzyskać harmonijny i ciepły design.

​Główna sypialnia

Kontynuując naszą wycieczkę, musimy spojrzeć na główną sypialnię, gdzie również panuje styl klasyczny stworzony na tle drewna. Mimo, że nie ma tu ogromnej przestrzeni, wciąż odczuwamy atmosferę relaksu i spokoju.

Ogromną rolę w tworzeniu tej aranżacji mają wszelkie tekstylia, jak narzuty i zasłony wprowadzające nutkę delikatności.

​Łazienka

W tym domu mamy dwie łazienki. Ta, którą obecnie oglądamy, została przeznaczona do wspólnego użytku. Bardzo przestronna i z mocnym akcentem stylu retro przejawia pewną inklinację ku nowoczesnym rozwiązaniom. Mamy tu na myśli delikatne wykończenie lusterek, a także wieszaki na ręczniki i wiklinowe kosze.

Zakochaliście się w drewnianych domach? Mamy dla Was kolejną nie lada gratkę: 4 pomysły na drewniany dom jak z filmu!

Co myślicie o tak szerokim wykorzystaniu drewna w aranżacji wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu