Projekty,  Domy zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS

Japoński minimalizm! – pokochacie ten dom

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeśli kochacie minimalizm to koniecznie musicie wypróbować go w wersji japońskiej. W dobie szeroko rozpowszechnionej konsumpcji, kuszącego rynku wypełnionego dobrodziejstwami i ogólnym przepełnieniem w każdej dziedzinie życia, podejście minimalistyczne wydaje się być lekarstwem lub drogą do lepszego życia. 

Kultura japońska była niegdyś minimalistyczna, jednak wraz z globalizacją proste tradycje zostały wyparte przez rozbuchaną konsumpcję. Dzielnice Tokio tętnią życiem, kolorami smakami i pokusami. Architekci TERAJIMA ARCHITECTS znaleźli sposób na stworzenie wrót do lepszego życia, a bramą tą stał się uroczy dom o minimalistycznym charakterze. Zobaczcie go razem z nami. 

Elewacja

Niech nie zmyli Was minimalistyczna idea – będzie zachowawczo, ale na pewno nie nudno! Sama fasada stanowi już zapowiedź ciekawego wnętrza. W okolicy znajdują się głownie same domy prywatne, gęstość zaludnienia jest spora dlatego architekci postawili na prywatność. 

Wygląd zewnętrzny domu prezentuje prostą fasadę z czystym, białym tynkiem i drewnianą żaluzją, emanującą elegancją i ciepłem. Żelazna brama dodaje klasycznego uroku. Jest prosto, smacznie i gustownie. To zapowiedź ekscytującego wnętrza. 

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

緩やかに繋がる大空間

TERAJIMA ARCHITECTS

Od drugiej strony dom jest niemalże całkowicie otwarty za sprawą wielkiego okna. Przeszklona ściana daje widok na patio, doświetlając tym samym przestrzenny salon. Ciekawa przestrzeń pokoju jest częściowo otwarta w górę, gdzie widać fragment wyższej kondygnacji. 

Harmonijne połączenie bieli i drewna nawiązuje do głównej fasady budynku. Umeblowanie obejmuje jedynie szafkę RTV na metalowych nóżkach, ciekawy stolik kawowy ze szklanym blatem i półkami w kształcie litery W, oraz elegancką kanapę. Meble, choć nieliczne, zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów dlatego nie potrzebują dodatkowych ozdób i dekoracji. 

Kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

光井戸に面したキッチン

TERAJIMA ARCHITECTS

Rozmiar i położenie kuchni sugeruje, że w domu mieszkają miłośnicy sztuki kulinarnej. Wnętrze jest nie tylko przestronne, ale także posiada ciekawy widok na wewnętrzny dziedziniec. Na pierwszym miejscu postawiono na ergonomię i komfortowe rozwiązania zapewniające doskonałą przestrzeń do gotowania i spożywania szybkich posiłków. Ciemne meble o matowym wykończeniu, mocno zabudowane, zostały zestawione z drogim kamieniem na wyspie i najnowszym sprzętem. 

Takie podejście stanowi wręcz definicję minimalistycznego projektowania

Jadalnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

空間をつなげる

TERAJIMA ARCHITECTS

Do kuchni przylega jadalnia zaopatrzona w stół z ciemnego drewna i cztery krzesła. Jest ikoną minimalizmu i prostoty: brak ozdobników, wazonów, kolorowej zastawy stołowej. Ich miejsce zajęły funkcjonalne rozwiązania takie jak lampa z wiatrakiem. 

Patio

Projekty,  Taras zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

ルーバーに囲まれたバルコニー

TERAJIMA ARCHITECTS

Do salonu przylega wewnętrzne patio, które zostało skrzętnie ukryte przed wzrokiem sąsiadów za pomocą drewnianych lamelek. Taras nie jest bardzo duży, ale dzięki niewielkim mebelkom ogrodowym nie jest przesadnie zagracony. Znajduje się na nim jedynie stolik z krzesłami, przy którym można swobodnie wypić poranną kawę. Minimalistyczną ozdobę stanowi żywe drzewo w murowanej donicy, w rogu tarasu  - to rozwiązanie charakterystyczne dla japońskiej architektury. 

Perfekcja

Dom o charakterze minimalistycznym musi być perfekcyjny w każdym metrze kwadratowym swojej przestrzeni. Nie ma tu miejsca na niedoróbki, tanie zamienniki czy materiały wykończeniowe z niższej półki. Cały urok polega na doskonałości, która zastępuje tradycyjne ozdoby. 

Dom, który oglądaliśmy dziś jest wykończony od garażu po patio, w najwyższym standardzie widać to także na klatce schodowej czy w korytarzach. Obszerna zabudowana szafa z drewna stanowi praktyczna ozdobę sama w sobie. Jej estetyka nawiązuje do reszty domu oraz elewacji zewnętrznej dzięki czemu harmonia i spójność są wszechobecne. 

Jak Wam się spodobał minimalizm w japońskim wydaniu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu