Nowe szaty Króla! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowe szaty Króla!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od wukowojac architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli architekt i przyszły gospodarz to ta sama osoba, możemy być pewni, że powstanie wyjątkowe dzieło. W pracy nad projektem z Bawarii, który dzisiaj dla Was wybraliśmy, nic nie ograniczało wyobraźni Dominika Wukowojac'a. Dał się on ponieść fantazji i stworzył niesamowity dom dla swojej rodziny. Nie zaczynał jednak od zera, bazą dla jego projektu była konstrukcja z 1947 roku, którą poddał gruntownemu remontowi i rozbudował.

Ciekawi, jak tworzy architekt, kiedy ogranicza go tylko własna wyobraźnia? Zaraz się przekonamy…

Stare spotyka nowe

Konstrukcja, która przez kilka dziesięcioleci pozostawała w niezmienionej postaci, teraz została rozbudowana w zaskakujący, aczkolwiek dyskretny sposób. Projekt wyróżniają czyste, zdecydowane linie, odważnie poprowadzone zarówno w oryginalnym budynku jak i w projekcie dobudówki. 

Widok od ogrodu ukazuje nam właśnie ją na pierwszym planie. Przejrzysta struktura zamknięta jest równoległymi, masywnymi pasami cementu wyznaczonymi przez zadaszenie oraz podłoże tarasu. Idealnie harmonizują one ze starym budynkiem, wystarczy spojrzeć na nową formę okien pierwszego piętra, a konkretnie na ich cementowe ramy. Dobudówkę ociepla drewno, które gdziekolwiek go nie użyjemy przydaje przestrzeni przytulności, oswaja ją. Tak dzieje się i tutaj. Dodatkowo jasne drewno tarasu kontrastuje ciekawie z okładziną ścian z ciemniejszego modrzewia. Taras Wujkowac'a to wymarzone miejsce na posiłek dla miłośników nowoczesności.

Wyjątkowa fasada

Dobudówki przeważnie wykorzystywane są do powiększania przestrzeni dziennej. Jednak nasz architekt miał diametralnie inny pomysł: w nowej konstrukcji umieścił sypialnię z łazienką. Fasada zaskakuje! Podobnie jak wcześniej wspomniane pasy, została ona wyłożona cementowymi płytami. Z daleka stapiają się one w masywną całość, choć z bliska widać wyraźnie, jak linie ich łączeń przydają fasadzie dramatyzmu.

Eleganckie wnętrza

Wnętrza są jednorodne lecz tętniące życiem, gdzieniegdzie znajdziemy intensywne akcenty kolorystyczne. W otwartym salonie nareszcie jest wystarczająco dużo przestrzeni, by móc oddychać swobodnie! Jak ważne były dla architekta czyste linie, widać doskonale patrząc na zabudowane meble, do których dopasowany jest nawet stylowy kominek. Giną w nich nawet drzwi, które zauważamy teraz tylko dlatego, że są otwarte. To właśnie za nimi znajduje się dobudówka z sypialnią. Dlatego też za szklanymi półkami regału znajdziemy ciemny filc, który wycisza odgłosy ze strefy dziennej, zapewniając pełen relaks w sypialni. A przy tym tworzy on kolorystyczny kontrast, nawiązując do wygodnej kanapy. Tutaj każda decyzja była przemyślana na wielu poziomach!

Przestronnie i jeszcze raz przestronnie

Kiedy usiądziemy na wspomnianej kanapie, roztoczy się przed nami właśnie taki widok. Ile tutaj jest miejsca! Wygodna jadalnia i kuchnia prezentują się zjawiskowo. I w kuchni znajdziemy białe meble, których fronty w większości są bezuchwytowe, co sprawia, że stają się one wręcz niewidoczne. Zakamuflowane szafki ciągną się nad ogromnym oknem, zapewniając dodatkową przestrzeń do przechowywania. Widoki podziwiać można nie tylko jedząc, ale i wypoczywając na drewnianej ławie pod oknem, na której położono wygodne, kolorowe poduszki.

Ku górze

Na piętrze znajdziemy pokoje dwójki dzieci, ich łazienkę oraz otwarta przestrzeń pracy rodziców, której część widzimy powyżej, jak łączy się ona ze schodami na strych. Dębowe podłogi oraz stopnie tworzą przytulną, domową atmosferę. Zwróćmy także uwagę na intrygujące liny, oddzielające schody jedynie symbolicznie. Kiedy wjedziemy na strych, spotka nas przyjemna niespodzianka: sauna ze strefą relaksacyjną.

Nowoczesna dobudówka z pomysłem

Czas zakończyć nasz spacer w najbardziej wyczekiwanym pomieszczeniu. Znajdujemy się we wnętrzu dobudówki, czyli w głównej sypialni połączonej z łazienką. Przyjrzyjmy się dobrze… oddziela je jedynie całkowicie szklana ściana! Tak jak wszystkie meble w tym wyjątkowym domu i łóżko zostało wykonane na zamówienie u stolarza. Zagłówek mieści w sobie wiele miejsca do przechowywania. Żaluzje pomagają utrzymać wewnątrz przyjemny klimat, ale można je zwinąć, kiedy tylko najdzie nas ochota na kąpiel w promieniach słońca.

Zastanawiacie się nad powiększeniem Waszego domu? Oto kolejnych 5 świetnych pomysłów na dobudówki.

Nas najbardziej zaskoczyła szklana ściana, dzieląca sypialnię i łazienką. Co o niej myślicie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu