Projekty,  Taras zaprojektowane przez P+0 Arquitectura

10 najlepszych materiałów do stworzenia tarasu

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wiosną i latem, kiedy pogoda staje się przyjemna, a przyroda ukazuje się nam z najpiękniejszej strony, bardzo lubimy przebywać na świeżym powietrzu. Świetnie w tej roli sprawdzi się taras lub patio. To, będące przedłużeniem salonu miejsce, jest wprost idealne na relaks, a nawet pracę. By poczuć się komfortowo i móc przebywać w przyjemnej atmosferze, niezbędny jest dobry projekt, który zakłada wygodne siedziska, kolorowe kwiaty oraz rośliny, a także ozdobne akcesoria. Nie zapominajmy też o podłodze oraz osłonie przed słońcem! Nasze dzisiejsze pomysły na tarasy pokażą Wam, jakie materiały sprawdzą się najlepiej!

1. Drewno

Najpopularniejszym bodaj materiałem jest drewno, które świetnie sprawdza się w roli mebli, akcesoriów, jak i podłogi. Promieniuje naturalnym urokiem i podkreśla ciepłą, przytulną atmosferę. Najlepsze będą twarde gatunki drewna i nie zapominajmy, by zabezpieczyć je przed działaniem warunków atmosferycznych. Po uszczelnieniu przy pomocy wosku lub oleju możemy być pewni, że posłuży nam długie lata.

2. Polny kamień

Podobnie jak drewno, naturalny kamień ma moc tworzenia naturalnego, rustykalnego nastroju. Płaskie, okrągłe kamienie to  wygodna powierzchnia, po której wygodnie się chodzi. Jasny, beżowy ton nadaje przyjazny wygląd i pięknie wygląda w połączeniu z meblami z ciemnego drewna.

3. Beton

Beton z roku na rok staje się coraz chętniej używany w projektowaniu wnętrz. Tym razem przemieścił się ze środka domu do ogrodu, gdzie posłużył w roli solidnej podłogi. Cementowo – żwirowa mieszanka jest bardzo odporna, nie musimy się więc martwić o rysy i zniszczenia.

4. Płytki

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Kerion Ceramics
Kerion Ceramics

NEOCIM Décor Optique Titane

Kerion Ceramics

Płytki są niezwykle praktyczne i cały czas cieszą się dużym uznaniem. Choć ceramika pokryta kolorowymi motywami kojarzy się nam z południowymi klimatami, staje się coraz silniejszym trendem. Bardzo słusznie! Czy wybierzemy jednolity motyw lub fantazyjne ozdoby, ceramiczne płytki na pewno od razu przyciągną wzrok.

5. Glina

To także odpowiedni materiał, który nada naszemu tarasowi lub patio unikalny styl. Palona glina ma typową kolorystykę beżowych, brązowych i czerwonych odcieni, które wyglądają szczególnie dobrze w małych kwadratowych formach i nadają przestrzeni charakterystycznego, śródziemnomorskiego wyglądu. To patio typowe dla południowej Europy, poczujemy się tu więc jak na cudownych wakacjach.

6. Naturalny kamień

Kamień naturalny to szlachetny i bardzo wytrzymały materiał. Możemy wybierać spośród różnych typów, od marmuru i granitu aż do wapienia, a każdy z nich uczyni nasz taras niezwykle atrakcyjnym miejscem. Kamień może nam się wydać dość drogim rozwiązaniem, ale jeśli policzymy czas, w jakim pozostanie w niezmienionej formie, okaże się korzystny cenowo. W zamian uzyskamy eleganckie i ponadczasowe wykończenie!

7. Gumowe granulaty

Projekty,  Taras zaprojektowane przez WARCO Bodenbeläge
WARCO Bodenbeläge

Die Seele baumeln lassen

WARCO Bodenbeläge

Nowoczesne i alternatywne pomysły obejmują także granulaty gumowe. Tego typu tarasy bądź patio są bardzo łatwe w montażu, nie wymagają wkręcania lub klejenia, a elastyczny materiał daje bardzo przyjemne uczucie podczas poruszania się po nim. Gumowy granulat izoluje przed zimnem oraz gorącem, a także zapewnia ochronę przed hałasem. Dostępny jest w eleganckiej szarości, przez co wygląda naprawdę stylowo.

8. Żwir

Projekty,  Taras zaprojektowane przez AD ARQUITETURA E DESIGN
AD ARQUITETURA E DESIGN

MEU RANCHO CONTAINER

AD ARQUITETURA E DESIGN

Żwir należy do rodzaju skał mineralnych i charakteryzuje się bardzo małym rozmiarem ziarna. Jest dzięki temu elastyczny i łatwy do poruszania się, jednocześnie tworząc solidne podparcie dla mebli lub dekoracji. Można go bardzo łatwo układać, przesuwać i obsypywać różne przedmioty, a przy tym wygląda niezwykle naturalnie. To wspaniały sposób na niedrogie tarasy!

9. Tekstylia

Projekty,  Taras zaprojektowane przez homify

Pokrycie podłogowe wykonane z materiałów włókienniczych, na przykład w postaci dywanu, tworzy nie tylko wygodną i przytulną atmosferę we wnętrzu, lecz także na tarasie. Jednocześnie jest to materiał podatny na deszcz i wilgoć, więc zaleca się stworzenie zadaszenia chroniącego przed wpływami atmosferycznymi. Patio pokryte dywanem jest komfortowe i ekstrawaganckie!

10. Połączenie materiałów

Jeśli wybór pomiędzy tak różnorodnymi materiałami jest zbyt trudny, zawsze można zdecydować się na ich kombinację. Przykładowo drewno, kamień i beton wyglądają razem bardzo harmonijnie, a jednocześnie tworzą interesujący kontrast. Wszystko zależy od Twojego osobistego gustu i potrzeb, a kreatywność jest zawsze dozwolona!

Zależy Wam na możliwości korzystania z tarasu w palącym słońcu i deszczu? Oto pomysły na idealny taras na każdą pogodę!

Który z materiałów na taras podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu