5 sposobów na optyczne powiększenie małych przestrzeni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 sposobów na optyczne powiększenie małych przestrzeni

homify.Pl homify.Pl
Projekty,   zaprojektowane przez homify
Loading admin actions …

Każdy z nas od wnętrza swojego mieszkania oczekuje czegoś innego. Jednakże o rozległej przestrzeni – i tu raczej się nie pomylimy – marzą wszyscy. Niestety, z różnych powodów, tylko nieliczni mogą cieszyć się nieograniczoną swobodą we własnych czterech ścianach. Na szczęście, również posiadacze małych przestrzeni nie stoją na straconej pozycji. W niniejszym Katalogu Inspiracji postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, jak optycznie (i nie tylko) powiększyć dowolne pomieszczenie, a tym samym podnieść standard swojego życia.

​1. Ciemnym podłogom mówimy stanowcze NIE!

Jeżeli sądzicie, że posiadana przez Was przestrzeń jest mała i ciasna, pokrycie jej ciemną podłogę na pewno nie jest najlepszym pomysłem! W małych pomieszczeniach zarówno ściany, jak i podłoga powinny być jasne. Dzięki temu pomieszczenia będą wydawać się znacznie większe niż są w rzeczywistości. Jeśli istnieje taka możliwość, warto zainwestować również w duże okno. Jeśli nie, pomocne zwykle okazuje się odbijające światło lustro.

2. Wąskie przestrzenie zaopatrujemy w drzwi przesuwne

Tradycyjne drzwi na zawiasach zabierają dużo przestrzeni, którą trzeba wygospodarować na ich otwieranie i zamykanie. W okolicy takich drzwi niestety nic już nie można ustawić. Jest to szczególnie niepraktyczne w pomieszczeniach małych. Świetną alternatywą w takich przypadkach są drzwi przesuwne, które praktycznie nie marnują ani centymetra cennej przestrzeni.

3. Stanowcze NIE mówimy również ciemnym meblom

Wiele osób gustuje w eleganckim stylu, jaki każdemu pomieszczeniu gwarantują ciemne kolory, a zatem najczęściej ciemne meble. Niestety, właściciele małych przestrzeni powinni ciemnych kolorów, jak już wspomnieliśmy, unikać. Ciemne barwy optycznie zmniejszają pomieszczenia i często wywołują w użytkownikach poczucie presji, zamknięcia, przytłoczenia. Jasne i neutralne kolory na pewno sprawdzą się lepiej i zapewnią odpowiedni komfort domownikom.

4. Zmniejszamy kolekcje różnego rodzaju gadżetów

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Mind Studio
Mind Studio

Shoe Cabinet

Mind Studio

Jeżeli nie wierzycie, że w domu można utrzymać porządek sprzątając systematycznie, mylicie się! Istnieje kilka prostych trików, które mogą okazać się pomocne dla wszystkich miłośników ładu i harmonii. Jeden z nich dotyczy ilości posiadanych gadżetów. Ich nadmiar również wpływa na zmniejszenie i zwężenie przestrzeni, a już na pewno utrudnia utrzymanie ładu. Do części zgromadzonych rzeczy zwykle jesteśmy emocjonalnie przywiązani. Gdy nie chcemy wyrzucać naszych bibelotów, zastanówmy się jak ciekawie i optymalnie je poukładać, zorganizować, przechować.

5. Jak ognia unikamy szaf i szafek, które są zbyt wysokie lub szerokie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Wood'n design

Wielu z nas sądzi, że skoro przestrzeń jest mała, najlepszym rozwiązaniem jest wysoka szafa, która pomieści dużo rzeczy. Otóż wręcz odwrotnie! Wysokie szafy lub dużo półek jedynie przytłaczają. Najbezpieczniej postawić na zgrabną, niewielką szafkę, która doda przestrzeni szyku i elegancji. Co więcej, świetnie komponuje się zwykle z jakąś szafą zabudowaną. Szafy Zabudowane nie przytłaczają i idealnie nadają się do niewielkich pomieszczeń.

Co sądzicie o naszych wskazówkach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu