Pan Tadeusz w XXI wieku! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Pan Tadeusz w XXI wieku!

Alicja Olko Alicja Olko
89 metrowy dom k. Warszawy Rustykalna kuchnia od dziurdziaprojekt Rustykalny
Loading admin actions …

Wielu z nas z nostalgią wspomina wakacje spędzone na wsi, czy to u babci i dziadka, czy też na obozie harcerskim. Z rozmarzeniem myślimy o mieniących się w słońcu, falujących na wietrze polach pszenicy, połyskującej tafli jeziora czy odurzającym zapachu kwiatów. Dla niektórych taki krajobraz to nie tylko wspomnienia, ale codzienna rzeczywistość.

Dom, zlokalizowany w takiej okolicy, powinien swoim charakterem odzwierciedlać wiejski, sielski klimat, pięknie wkomponowując się w naturalny krajobraz. Dzisiejszy przykład to domek letniskowy zlokalizowany pod Mińskiem Mazowieckim, który domagał się remontu. Przeprowadziła go projektantka ze studia Dziurdzia Projekt, która zdołała przywrócić mu funkcjonalność i dobry styl, nie zatracając przy okazji jego sielankowego charakteru.

Widok na werandę

89 metrowy dom k. Warszawy od dziurdziaprojekt Rustykalny
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

Jak widać, domek ten reprezentował sobą chaos i bałagan. Zwłaszcza obszar werandy, tak urokliwy i reprezentacyjny, zawalony był mnóstwem rupieci. Znajdowały się na niej także meble, ustawione bez ładu i składu. Tak wspaniałą przestrzeń wykorzystać można było o wiele efektowniej!

Wygodna przestrzeń

89 metrowy dom k. Warszawy od dziurdziaprojekt Rustykalny
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

Werandę po metamorfozie wyposażono w komfortowe meble, na których można błogo relaksować się, bez względu na aurę na zewnątrz. Różnorodne opcje do siedzenia sprawiają, że obszar ten, zwłaszcza latem, przejmuje funkcje salonu. W stylowym hamaku, podwieszonym pod daszkiem, uciąć można sobie błogą drzemkę. Brak rupieci i zbędnych przedmiotów sprawia, że użytkowanie werandy stało się o wiele przyjemniejsze.

Masywna kuchnia

89 metrowy dom k. Warszawy od dziurdziaprojekt Rustykalny
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

W poprzednim wcieleniu tego domu jego kuchnia była zbiorem masywnych mebli o ciężkich, drewnianych frontach. Zarówno ich rozmiar, jak i kolorystyka sprawiały, że zdawały się one przepełniać wnętrze, czyniąc je jednocześnie staromodnym. Choć pomieszczeniu temu nie można odjąć wiejskiego czaru i uroku, to jednak mnogość akcesoriów i przyborów kuchennych odbierała mu funkcjonalności i czyniła użytkowanie niezwykle niekomfortowym.

Kuchnia w odświeżonej odsłonie

Metamorfoza zaowocowała całkowicie zmienionym układem mebli kuchennych oraz ich odmienną kolorystyką. Biała kuchnia prezentuje się świeżo, jasno i nowocześnie, nie zatracając jednak przy tym swojego wiejskiego charakteru. Zabudowanie kuchnię na kształt litery L pozwala stworzyć więcej miejsc do przechowywania oraz wytworzyć dodatkowe powierzchnie robocze. Szafki o półprzeźroczystych frontach sprawiają, że obszar kuchni jawi się jako bardziej przestronny i jasny. Niezwykle stylowym rozwiązaniem są także białe, dobrane kolorystycznie do mebli, sprzętu AGD, które zdają się zlewać z kuchenną zabudową.

Zaniedbane wnętrze

89 metrowy dom k. Warszawy od dziurdziaprojekt Rustykalny
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

Patrząc na to zdjęcie, nie da się ukryć, że niemal wszystkie powierzchnie tego domu wymagały renowacji. Stare deski pokrywające podłogi i ściany należało wymienić, framugi okien odmalować o sufit i podtrzymujące go drewniane bele odrestaurować i wzmocnić.

Przytulny salon

89 metrowy dom k. Warszawy Rustykalny salon od dziurdziaprojekt Rustykalny
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

Wszystkie powierzchnie zdecydowano się pomalować na biało, co doskonale komponuje się z ciemnymi wykończeniami z drewna. Masywne bele na suficie wprowadzają do wnętrza wiejski czar, a duże okna, o odnowionych framugach, wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła, czyniąc salon jasnym i przestronnym. Wygodne, ale eleganckie meble składają się na wyposażenie tego pomieszczenia. Klasyczna kanapa, komfortowy fotel i ratanowe siedzisko, choć niepodobne do siebie pod względem stylu, zdają się tworzyć doskonałą estetycznie całość.

Klimatyczna jadalnia

Tuż za salonem zlokalizowano jadalnię, która jest niemal podręcznikowym egzemplarzem aranżacji w stylu wiejskim. Długi drewniany stół nakryto śnieżnobiałym, wykrochmalonym obrusem i otoczono drewnianymi krzesłami o owalnym oparciach. Cała strefę dzienną zdobią klimatyczne ozdoby i dodatki, wprowadzające do tego wnętrza ciepły i przytulny klimat- miękkie dywaniki, rustykalne lampy, żywe kwiaty we flakonach.

Sypialnia jak u babci

89 metrowy dom k. Warszawy Wiejska sypialnia od dziurdziaprojekt Wiejski
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

Wiejski styl utrzymano także w sypialni. Także tutaj dominuje biel i brąz drewna, dając razem fantastyczny wizualny efekt. Czarne, metalowe łóżko nakryto śnieżnobiałą pierzyną, a z przodu umieszczono antyczną skrzynię na ubrania. Z sypialni dostać się można bezpośrednio na ogród.

Wnętrza te z powodzeniem mogłyby posłużyć jako plan filmowy dla ekranizacji „Pana Tadeusza”!

Inny fantastyczny projekt metamorfozy znajdziecie a artykule Brzydkie kaczątko przeistoczone w łabędzia!

Jak Wam się podoba taki styl w aranżacji wnętrz?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu