Projekty,   zaprojektowane przez Bimago

Najlepsze sztuczki na pokój bez okien

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Przestrzenie bez okien to nic niezwykłego. Bardzo często jest to przecież łazienka, garderoba lub piwnica. Nie jest to również wielki problem, o ile wnętrza są odpowiednio zaprojektowane i nie zapomnimy o wentylacji pokoju bez okien. Sztuczka polega na tym, by meble, a także podłoga i ściany rekompensowały ten deficyt. Pewnie myślisz, że w takich wnętrzach sprawdzą się tylko jasne kolory, prawda? Niekoniecznie! Całkiem możliwe, że uzyskasz cudowny efekt przy pomocy wykorzystania ciemnych barw na zasadzie kontrastu. 

Wspaniale sprawdzą się też nowoczesne systemy oświetleniowe, które potrafią świetnie naśladować naturalne światło. Pokoje bez okien mogą być tak samo kreatywne i z charakterem, jak każda inna przestrzeń! Tylko spójrz na nasze przykłady, a na pewno w to uwierzysz! Pamiętajcie, by prócz prób ukrycia braku okna, równie ważne jest zwracanie uwagi na styl i dobry gust. Nikt nie lubi nudy!

1. Łazienka bez okna

Oczywistym jest, że kolor ścian znacząco wpływa na wygląd pomieszczenia. W niewielkich łazienkach często wybiera się płytki w jasnych, lekkich barwach. Mamy o tyle ułatwione zadanie, że w łazience brak okna świetnie rekompensują duże lustra, które odbijają światło. Ważna jest też konstrukcja sufitu, to właśnie on jest bowiem bazą naszego oświetlenia. Może zdecydujecie się na obniżony sufit, zdolny do ukrycia wszelkich kabli biegnących od lamp? Ich rozmieszczenie odgrywa to wręcz decydującą rolę. Zamiast jednego dużego źródła światła zdecydujcie się na kilka mniejszych, podkreślających różne punkty. Nastrojowy blask obok wanny i mocne, punktowe światełka po bokach lustra? A może oryginalne kolory, tworzące zachwycającą grę świetlną? Zdajcie się na wyobraźnię! Czasami nawet szalone pomysły świetnie się sprawdzają.

2. Atrakcyjne meble

W pokoju bez okien powinniśmy zadbać, by wzrok przyciągały inne atrakcyjne elementy, jak na przykład podłoga. Najlepsze kolory to paleta pastelowych i jasnych barw, które rozświetlają całość wnętrza. Odpowiednio dobrane oświetlenie oraz meble w nasyconych kolorach mogą świetnie zastąpić naturalne światło. Pamiętajcie jednak, by meble nie były zbyt masywne. Lekkie modele sprawdzą się idealnie!

Na zdjęciu nieco ciemniejszy kolor podłogi tworzy świetny kontrast ze ścianami i meblami. Miękka wykładzina wzmacnia komfortowy nastrój tego uroczego pokoju.

3. Optymalne światło

Nie wszystkie pomieszczenia wymagają dostępu do okna, a świetnym przykładem może być choćby garderoba. Równie dobrze można zastąpić światło wpadające przez okno dobierając przemyślane oświetlenie sztuczne. W tym przypadku zrezygnujmy z używania ciemnych barw na ścianach i suficie. Jasne meble podkreślą jasność poprzez odbijanie światła, a podłoga o ciekawej teksturze lub kolorze sprawi, że unikniesz sterylnego efektu. Najlepsze efekty da oświetlenie zamontowane w różnych częściach sufitu i padające na pokój równomiernie. Na szczęście obecnie wybór jest tak szeroki, że nie sprawi Wam żadnych problemów.

4. Naturalne dekoracje

Projekty,  Zieleń wewnątrz zaprojektowane przez homify
homify

plant+ Betonkübel

homify

Rośliny zawsze pozytywnie wpływają na wygląd pomieszczenie i są naszym sprzymierzeńcem w urządzaniu pokoju bez okien. W pewien sposób wprowadzają naturę, która jest wykluczona właśnie przez brakujące okno. Wybierz kilka roślin doniczkowych i rozstaw je w różnych częściach pokoju. Świeży bukiet kwiatów w eleganckim wazonie również będzie wyglądać świetnie. Wszelkie naturalne akcesoria lub meble z takich materiałów ożywią i rozweselą wnętrze. Nikt nawet nie zauważy braku okna!

5. Stylowe akcesoria

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Design by Torsten Müller
Design by Torsten Müller

Ideen-Manufaktur mit Raum und Licht-Design für die Sinne

Design by Torsten Müller

Akcesoria powinny wręcz zalać pokój jasnością. Szczególną uwagę zwracajcie na lustra i inne błyszczące elementy, które tworzą cudowny blask. Punktowe światło skierowane na nasze ulubione ozdoby przyciąga do nich wzrok, a odciąga go od braku okna! Jasne przedmioty o zdecydowanych formach dodają także różnorodności i sprawiają, że pokój wydaje się nowoczesny, stylowy i rozświetlony.

6. Kolorowe obrazy

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Bimago
Bimago

Bimago Wandbild

Bimago

Obrazy nie tylko pokazują Twoją artystyczną duszę, ale również przyciągają wzrok. Dzięki nim możesz uzyskać naprawdę fantastyczne efekty dekoracyjne, szczególnie gdy towarzyszą im gustowne akcesoria i meble. Podświetl ulubione obrazy, a odwdzięczą Ci się piękną artystyczną atmosferą.

W pokojach bez okien świetnie sprawdzi się oświetlenie LED. Sprawdź, jakie są jego zalety.

Która z porad wydaje się Wam najbardziej przydatna?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu