Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Architekturbüro Hans-Jürgen Lison

10 pomysłów na metamorfozę strychu

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Marzysz, by twoje poddasze oferowało coś więcej niż składzik starych mebli? A co byście powiedzieli na urządzenie tam wygodnego salonu albo dodatkowego pokoju dla dzieci? Może dostosować go i stworzyć dwupoziomowe mieszkanie dla wchodzących w dorosłość potomków? Zazwyczaj chcąc wykorzystać dotychczas nieużywany strych, pierwsze co przychodzi nam na myśl to sypialnia, ale istnieje całe mnóstwo innych sposobów na zintegrowanie tej przestrzeni z naszym domem lub mieszkaniem. Zainspirujcie się poradami naszych ekspertów!

1. Gotowanie pod dachem

Metamorfozy strychu zaczynamy od propozycji kuchni. W zależności od wielkości poddasza może być ona nieduża lub całkiem okazała! Tu zdecydowano się na wykorzystanie szczytu domu i jego wspaniałych okien. Ponieważ nachylenie dachu nie pozwala na zamontowanie tradycyjnych szafek, wybrano niewysokie szafy wbudowane w ściany, a dwie wyspy kuchenne zapewniają przestrzeń na naczynia oraz instalację urządzeń elektrycznych. Dach pokryty drewnem pięknie wygląda w połączeniu z nowoczesnymi meblami, ocieplając je rustykalną atmosferą, a okna wpuszczają mnóstwo światła. Gotowanie tu to sama przyjemność!

2. Pod rozgwieżdżonym niebem

Sypialnia pod dachem to z pewnością klasyczne rozwiązanie na przemianę strychu. Ukośne ściany zapewniają przytulną i uroczą atmosferę, a duże okna dachowe zapewniają cudowne widoki. Pamiętajcie o dobrej izolacji takiego pomieszczenia, ponieważ w lecie może się mocno nagrzewać. W przypadku dużych okien warto zamontować praktyczne rolety. Zasypianie z widokiem na rozgwieżdżone niebo? Brzmi bajecznie!

3. Wszystko w jednym

Oto przykład mieszkania, które jest w całości nachylone. Zamiast zwykłego sufitu oddzielającego piętra, wybrano tu otwartą przestrzeń z belkami dachowymi. Dzięki temu ten uroczy apartament od razu zyskał na przestronności, a także wypełniło go naturalne światło. Atmosfera jest tu niezwykle komfortowa i kojąca. Jeśli zależy Wam na większej prywatności sypialni zawsze można zamontować nieprzejrzyste przesuwane drzwi lub parawan. Doskonale dopasowana kuchnia łącząca się z salonem idealnie wpasowuje się w efekt otwartości tego niezwykłego apartamentu.

4. Oaza komfortu

Skosy w sypialni wyglądają bardzo nastrojowo, ale jeszcze większe poczucie komfortu zapewniają rustykalne belki. Ten pomysł na przemianę strychu bazuje na połączeniu naturalnych materiałów i zachowaniu oryginalnego charakteru wnętrza. Przestrzeń wykorzystano w sposób niezwykle praktyczny, montując szafkę z wieloma szufladami do przechowywania. Z panoramicznego okna wpada sporo światła, a dodatkowo możemy podziwiać piękny widok na jezioro.

5. W nowej formie

Ten apartament był pierwotnie wykorzystywany jako sklep i usytuowany jest w starym, zabytkowym budynku. W tym przypadku przed wprowadzaniem jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych należało skonsultować się z konserwatorami i uzyskać zgodę na zamierzoną metamorfozę. Konieczne było całkowite usunięcie dachu, belki zostały jednak zachowane w ich oryginalnym kształcie. Powstała cudowna otwarta przestrzeń o nowoczesnym stylu. To niezwykle udana przemiana w starym budynku, a takie zazwyczaj nie należą do łatwych.

6. Niezwykły dach

W przeciwieństwie do poprzedniego przykładu, tu dach został usunięty, a na jego miejsce wybrano coś zupełnie innego. Nie wykorzystywano żadnych oryginalnych elementów, zamiast tego nakryto dom futurystyczną stalową konstrukcją. Południową fasadę wypełniają wielkie okna, natomiast kuchnia z jadalnią otoczone są prostymi, białymi ścianami. Światło w zakrzywionych ścianach i sufitowe lampy podkreślają futurystyczny styl tego miejsca.

7. Jak w rezydencji

Czyż ta łazienka nie wygląda przepięknie? To po prostu genialny pomysł na pokrycie dachowe! Wannę ustawiono w niszy po lewej stronie, nie zabrakło także miejsca na prysznic. Warto zaznaczyć, że po wejściu na schody trafiamy bezpośrednio do sypialni, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.

8. Łazenka z widokiem

Łazienka z wanną, to wszyscy kochamy! To wnętrze łączy w sobie przyjemność z kąpieli, relaks i ciszę. To niesamowite doświadczenie pod prawie otwartym niebem! Wyobraź sobie, że zanurzasz się w ciepłej wodzie, odchylasz głowę i pozwalasz sobie na relaks, patrząc wprost w rozgwieżdżone niebo. Panoramiczne okno w łazience? Kochamy ten pomysł!

9. Biblioteka

Każdy, kto marzy o urządzeniu biblioteki, może wykorzystać do tego pomysłu strych! Dzięki temu oszczędzamy miejsce w salonie, a zyskujemy cudowny widok. Aby przestrzeń ta była aktywnie używana, warto ją nieco rozszerzyć  i uczynić bardziej otwartą. Prócz książek zainwestujcie też w kanapę lub wygodne fotele, a zyskacie kącik do czytania, z którego nie będziecie chcieli wychodzić.

10. Praca na wysokości

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez PLUS ULTRA studio
PLUS ULTRA studio

Studio al livello superiore

PLUS ULTRA studio

Nie lubisz pracować w salonie lub jadalni i potrzebujesz osobnego, spokojnego miejsca? Strych będzie idealny! A jeśli nie lubisz przebywać w zamknięciu, stwórz galerię taką jak ta, widoczna na zdjęciu. Atmosfera sprzyja pracy, prawda?

Szukasz więcej pomysłów, jak przemienić strych? Zacznij od tych 5 podstawowych wskazówek.

Jak najchętniej wykorzystalibyście strych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu