Sypialnia w stylu skandynawskim – aranżacje dla Ciebie!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Biriukova Ievgeniia Skandynawska sypialnia
Loading admin actions …

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was kolejną odsłonę aranżacji wnętrz w jakże prostym, a zachwycającym stylu Skandynawskim. Tym razem skupimy się na przedstawieniu jednego pomieszczenia – sypialni, jak już na pewno się domyślacie – skąpanej w bieli i świetle.

Ten artykuł powstał po to, by pokazać Wam, że z pozoru przewidywalny wystrój Skandynawskiego wnętrza może być zaskakująco – za pomocą dodatków oraz oczywiście niepowtarzalnego charakteru każdej z sypialni – różnie urządzony. W poniższych inspiracjach znajdziecie rozpoznawalne gołym okiem cechy tego nurtu wnętrzarskiego, lecz z domieszką oryginalnych mebli i akcesoriów oraz nawet innych stylów. Każda sypialnia powinna posiadać indywidualny klimat, który satysfakcjonuje i wyraża jego właściciela lub miejsce, w którym się znajduje.  Dlatego można stwierdzić, że sypialnia w stylu skandynawskim jest idealną bazą do wyeksponowania niepowtarzalnej i wyjątkowej osobowości, każdego z nas.

Jak urządzić mieszkanie w stylu Skandynawskim to kilka praktycznych instrukcji, by stać się projektantem modnych wnętrz we własnym domu.

Zapraszamy do oglądania!

Sypialnia w stylu skandynawskim na poddaszu

Ta nowoczesna sypialnia w stylu skandynawskim ma w sobie pierwiastek wiejskiego domku na przedmieściach. Przywodzi nam to na myśl piękny, drewniany sufit z gołymi belkami i krokwiami oraz kamienna ściana nośna widoczna za łóżkiem. W tej sypialni znalazło się wydzielone miejsce na łazienkę, odgrodzone niepełną ścianką działową, do której przystawione jest łóżko. To wspaniały pomysł, który daje wnętrzu wrażenie przestronności i stwarza pozory mieszkania na piętrze w stylu loft. Aby połączyć wysoki sufit z podłogą, ale nie zabrać całości współczesnego stylu, na białej, jednolitej wylewce podłogowej pod łóżkiem zainstalowano podest z drewna w podobnym kolorze do dachu. Łóżko w sypialni to zawsze centralny punkt pomieszczenia, dlatego takie podkreślenie „pozycji” tego mebla jest bardzo trafione. Poza tym luksusowe łóżka często są wysokie, bo wtedy spanie na nich daje nam uczucie wyjątkowości i bezpieczeństwa. Kolejnym i ostatnim wartym wspomnienia ciekawym pomysłem w tej sypialni jest wiklinowy fotel zawieszony na suficie. Jest to oryginalna i niecodzienna idea na urozmaicenie wystroju wnętrza. Mogą to być też huśtawki, lub fotel bujany często pojawiający się w tego typu relaksacyjnych pokojach. Fantastyczny widok!

Jasna sypialnia w stylu skandynawskim

mieszkanie pomiędzy miastami | between big cities Studio Malina Skandynawska sypialnia
Studio Malina

mieszkanie pomiędzy miastami | between big cities

Studio Malina

Na tej fotografii widzimy popularną tapetę, którą sypialnia w stylu skandynawskim często posiada. Studio Malina jak zawsze postarało się oddać charakter sypialni w tym stylu w stu procentach. Motywy wyjęte z natury – las, rośliny i zwierzęta – to znaki zawsze idealnie wpasowujące się w estetykę Skandynawii.

Przedstawiona sypialnia w stylu skandynawskim jest urządzona nieskomplikowanym sposobem. Białe, proste meble ustawione są na tle ściany z tapetą. Nawet okno ozdobione jest bardzo oszczędnie, ale zawsze funkcjonalnie! Drewniane rolety to szybki i konkretny sposób na zaciemnienie oraz zakrycie widoku  wewnątrz pomieszczenia. Rolety materiałowe lub żaluzje to oszczędny sposób na dekorację okna, który nie zabiera też w pokoju wrażenia przestrzeni. Firany i zasłony nadają się do dużych sypialni w romantycznej odmianie.

Sypialnia w stylu skandynawskim pod filarami

Głównymi akcentami kolorystycznymi w tym wnętrzu jest tylko oczywista biel, szarość i brąz drewna. Również jedynym wyposażeniem w tym pokoju jest łóżko, stolik i dwa obrazki przedstawiające papugi, których kolor – a jakże – pasuje idealnie do drewnianych słupów. Podłoga jest drewniana, ale prawie biała, która pasuje do ścian. To minimalistyczna sypialnia w stylu skandynawskim dla zwolenników oszczędnych w formie i ilości rzeczy, aranżacji wnętrz.

Beżowa sypialnia w stylu skandynawskim

Oto następny przykład pięknej sypialni w stylu skandynawskim na parterze, oddzielonej od kuchni jedynie ścianą na szerokość łóżka z szafkami nocnymi. Moduł łóżka ze stolikami tworzący jedną całość to dziś trendy wyposażenie do sypialni. Wszystkie meble podwieszane (zwłaszcza, te w łazience) wydają się być ładniejsze, a na pewno są bardziej praktyczne w utrzymaniu czystości podłogi. Również meble stojące, na wąskich nóżkach, to wrażenie lekkości, które oddają nawet masywne meble, takie jak komoda lub szafa. Widoczna powierzchnia podłogi (także pod meblami) to wizualne powiększenie metrów kwadratowych pokoju. Ponadto pojawił się tutaj pewien niuans, który nie każdy mógł zauważyć. Dekoracyjny obrazek nad wezgłowiem łóżka znalazł się przekornie nie na środku ściany. To potwierdzenie tego, że każdy zabieg odbiegający od normy i symetrii maluje wnętrze niespotykanym.

Interesującym rozwiązaniem jest materiał na podłogę w tej sypialni. Glazura podłogowa zapewne znalazła się tutaj z powodu bliskości sypialni z kuchnią oraz pobliskiego wyjścia z niej na zewnątrz. Więcej o tym zobaczycie w Katalogu Inspiracji Kafelki podłogowe do każdego pomieszczenia.

Sypialnia w stylu skandynawskim z klasycznymi, folkowymi ozdobami

We wnętrzu w stylu skandynawskim nie obędzie się bez ceglanej ściany. W tym wydaniu jest to biała cegła, która zdobi ścianę przy dekoracyjnym wezgłowiu łóżka. Co godne zwrócenia uwagi, to folkowe ornamenty na pościeli i dywanikach oraz sztukaterie na suficie. Dzięki tym elementom taka sypialnia w stylu skandynawskim nabywa klasycznego i eleganckiego dizajnu. Bardzo podobają nam się tu także błękitne zasłony, które przypominają nam czyste, błękitne niebo. Ah, pięknie!

Pastelowa sypialnia w stylu skandynawskim

Następnie przedstawiamy słodkie wydanie pokoju z modernistycznymi akcentami. Mamy wrażenie, że ta sypialnia w stylu skandynawskim zaadresowana jest szczególnie dla dziecka, dorastającej dziewczynki. Wspominając o modernizmie mieliśmy na myśli pojawiające się romby, trójkąty i wieloboki charakterystyczne dla dizajnu, a także motywów ubioru tamtych czasów. Szczebelkowe wezgłowie przypomina znane nam klasyczne krzesła kuchenne w tym samym stylu.

Jak zwykle mamy dla Was pewien tips, któremu warto przyjrzeć się dokładniej. Tapeta w różowe romby wyznaczająca miejsce łóżka utrzymana jest na tle złamanej bieli. Ten sam kolor pojawia się i kontynuuje na ścianach całego pokoju. Zatem pomysł na kolor wnętrza powstał z inspiracji tapety, która idealnie wtapia się w podłoże ścian. Oto sypialnia w stylu skandynawskim dla księżniczki!

Sypialnia w stylu skandynawskim z rustykalnym dodatkiem

To sypialnia w stylu skandynawskim z elementami rustykalnymi. Dowodem tego są wymyślne szafki nocne i drewniana skrzynia, ustawiona u nasady łóżka. Siedziska z pojemnikiem, na szczycie łóżka popularne są dziś w amerykańskich, luksusowych sypialniach i nazywamy je otomaną. Dzięki temu, że została pomalowana na biało i „stoi” na nóżkach, wydaje się być lżejszym meblem. Co również charakterystyczne dla sypialni w stylu skandynawskim to komponowanie w całość różnych mebli w jednym pomieszczeniu. Mogą to być właśnie szafki nocne lub krzesła „z innej parafii”.

Sypialnia w stylu skandynawskim…

Oto gotowa podstawa do umeblowania pokoju w tym kultowym stylu. Spójrzcie na nie i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy wiecie już jak będzie wyglądała Wasza sypialnia w stylu skandynawskim?

Jaka, przedstawiona powyżej, sypialnia w stylu skandynawskim przypadła Wam najbardziej do gustu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu