Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez JKG Interiors

Zasady Feng Shui, które pomogą Wam się wzbogacić!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Feng Shui to starożytna, chińska filozofia, która polega na osiągnięciu równowagi energii poprzez specyficzny porządek przedmiotów, które otaczają nas w życiu, a w szczególności w domu. Dużo osób nie dowierza w skuteczność tej praktyki, jednak wiara w feng shui może zdziałać cuda! Nawet, jeżeli jesteście sceptycznie nastawieni do tej techniki, jej zastosowanie zapewni Wam zrównoważone, harmonijne i przyjemne wnętrza.

W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Wam sposoby na to, jak zgodnie z zasadami feng shui sprawić, by nasz budżet zdecydowanie się poprawił. Pokonajcie swój wewnętrzny sceptycyzm i zainspirujcie się propozycjami naszych architektów, wprowadzając feng shui do własnego domu!

1. Zapewnienie ochrony

Jednym z najważniejszych aspektów feng shui, jest umiejętność właściwej ochrony dóbr, na których nam zależy. W tym przypadku symbolem utrzymania naszego bogactwa, jest brama. Drzwi wejściowe to pierwszy element, który wita nas, gdy przekraczamy próg domu, a także ostatni, który mijamy, wychodząc. Ważnym jest, by drzwi wejściowe były dla nas estetyczne, a także czyste i zapraszające do środka. Drzwi uszkodzone, nieszczelne, bądź z nietrwałych materiałów, mogą powodować uszczuplanie się naszych finansów. Dodatkowym aspektem jest roślinność – jeżeli otoczycie drzwi wejściowe roślinami, Wasze portfele z pewnością będą miały coraz większą zawartość! Rośliny w chińskiej kulturze symbolizują szczęście – zainwestujcie w nie i sprowadźcie fortunę na własne domy!

2. Kuchnia musi być czysta

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez JKG Interiors
JKG Interiors

Modern Shaker Kitchen with Marble and Porcelain and glass inserts

JKG Interiors

Kuchnia odzwierciedla nasz sposób życia na co dzień, prezentując nasze postawy oraz o co tak naprawdę dbamy. Niewielka, ciemna kuchnia ze zbędnymi przedmiotami może świadczyć o tym, że nie mamy świadomości, w jaki sposób oszczędzać, a także wywoływać w nas niepotrzebny wysiłek. Zadbanie o kuchnię, by była jasna, przestronna i uporządkowana, sprawi, że staniemy się bardziej uważni i zaczniemy widzieć niedostrzegane wcześniej aspekty naszego życia. 

Oprócz szacunku do kuchni, który przejawiać się będzie poprzez dbanie o nią i regularne jej sprzątanie, feng shui wskazuje na to, by przestrzeń ta była wypełniona jasnymi kolorami i prostymi liniami, które wyeliminują jej chaos. 

3. Terapia kolorami

Już wieki temu przykładano wagę do tego, jakimi kolorami się otaczać, by odpowiednio oddziaływały one na nasze życie. Kolory, jakie symbolizują pieniądze, to czerwień, fiolet oraz zieleń. Wprowadzenie tych barw do domu, chociażby pod postacią pościeli, dekoracji, czy odcieni ścian, może sprawić, że szczęście zacznie nam sprzyjać!

Warto pamiętać o tym, że nie tylko praktycy feng shui wierzą w moc kolorów. Chromoterapia, czyli terapia kolorami, jest coraz częściej badanym zjawiskiem, chociażby w psychologii. Udowodniono, że delikatne kolory relaksują i uspokajają nasze emocje. Dlaczego w takim wypadku nie zastosować jakiegoś w naszym domu? A jeśli będzie się z tym wiązać poprawa naszego budżetu, z pewnością będziecie usatysfakcjonowani!

4. Woda jako symbol obfitości

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Primrose
Primrose

Zuvan 2 Tier Water Fountain

Primrose

Woda to jeden z najważniejszych elementów w feng shui. Symbolizuje ona obfitość, a jej ciągły ruch i dopasowywanie do naczyń, w których się znajduje, reprezentuje energię i siłę. Fontanna będzie idealnym dodatkiem, który przyciągnie obfitość do naszego domu. Ważne, by fontanna, jaką posiadamy była zadbana i utrzymana w czystości. Podobnie, jak w przypadku dbania o kuchnię, i tutaj ilość wysiłku, jaką włożymy w pielęgnowanie fontanny, będzie mieć odwzorowanie w naszych finansach.

5. Nie zbieraj niepotrzebnych przedmiotów

Feng shui opiera się na przepływie energii. Jeżeli poświęcimy naszą uwagę i czas gromadzeniu bezużytecznych przedmiotów w naszym codziennym życiu, jedyną rzeczą, jaką otrzymamy, będzie zatrzymanie ruchu. Jeżeli energia nie będzie przepływać, nasze finanse również będą w opłakanym stanie. Koniec lata to idealny czas, by uporządkować dom, eliminując poczucie niepotrzebnego konsumpcjonizmu. Jeżeli uda Wam się pozbyć elementów, których nie używacie, zaskoczy Was, jak dużo niepotrzebnych przedmiotów nagromadziliście przez wszystkie lata!

6. Ryby

Projekty,  Sztuka zaprojektowane przez Karin Åkesson Design
Karin Åkesson Design

You are the only fish in the sea print

Karin Åkesson Design

Ryby, podobnie jak woda, są symbolem obfitości. Możesz zacząć otaczać się nimi dosłownie, inwestując w akwarium, bądź wybierając mniej wymagającą formę, czyli dodatki do domu lub obrazy. Pamiętajcie, że jeżeli zdecydujecie się na rybki akwariowe, woda, w której będą pływać, powinna być zawsze czysta. Śmierć rybek może oznaczać bankructwo, bądź poważne uszczuplenie Waszych finansów. Jednak odpowiednia opieka i uwaga, jaką otoczycie rybki, z pewnością będzie wiązała się z powiększeniem Waszego budżetu.

7. Świece i kryształy

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Cinza Design  Studio
Cinza Design  Studio

Velas Aromáticas

Cinza Design Studio

Świece to nie tylko element ozdobny, który niesie ciepło i światło we wnętrzach. Podobnie jak woda, świece są nośnikami energii. Symbolizują one energię odnowy, nawiązując do spalania się rzeczy, by mogły narodzić się nowe. Z drugiej strony warto trzymać w domu również kryształy i minerały, które są w stanie odbierać ogromną energię. Najbardziej zalecane są takie kamienie, jak piryty, czy cytryny, które pomagają pozbywać się złych wpływów z otoczenia. 

8. Pokochajcie swoje domy!

Jeśli istnieje energia, która jest zdolna do osiągnięcia bogactwa, z pewnością jest to miłość. Okazywanie miłości w każdej czynności, jaką wykonujemy, da nam szczęście, które jest niezbędne by osiągnąć pożądaną fortunę. Dom bez miłości jest domem w rozpadzie. Nieważne, ile ryb będziecie posiadać, w jakim porządku zostawicie kuchnię, czy ilu przedmiotów się pozbędziecie – bez energii miłości fortuna z pewnością nie zawita do Waszego domu.

Jesteście ciekawi innych artykułów związanych z filozofią feng shui? Zobaczcie tutaj:

Jak sprzątać dom w zgodzie z feng shui?

Czy zastosujecie któreś z naszych wskazówek we własnym domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu