Projekty,   zaprojektowane przez 바라다봄 스튜디오

W jaki sposób własnoręcznie przygotować piękną szafkę pod umywalkę?

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dużym błędem jest traktowanie zlewozmywaka tylko jako praktyczny element wyposażenia służący do mycia naczyń i schowania w nim brudnych rzeczy. W stylowej kuchni zwykła umywalka nie wystarczy! Jednak koszt samej umywalki i szafki pod nią może przerażać.

Uważa się, że meble pod umywalkę muszą spełniać wiele kryteriów – odpowiedni materiał i miejsce na rury odpływowe to mus. Szczególną uwagę należy przykuć do wodoodporności materiałów. Z resztą, w dzisiejszym Katalogu Inspiracji, pokażemy Wam krok po kroku, jak sprostać temu wyzwaniu!

​Podstawowa struktura

Po pierwsze, należy stworzyć ramę szafki pod zlew. Pamiętajmy, że ta konstrukcja będzie dźwigała ciężar umywalki i rury. Poza tym, należy dokładnie wymierzyć wszystkie kąty, bo szafka pod zlew musi dokładnie przywierać do ściany.

​Przygotowanie blatu

Blat musi być dobrze przymocowany do struktury szafki tak, żeby nie przesuwał sie przy przenoszeniu szafki. Przygotowując blat pamiętajmy o wycięciu miejsca na zlew lub otworów na rury, w zależności od rodzaju zlewu jaki będziemy montować. W tym przypadku, Blat wykonano z drewna cedrowego.

​Warstwa wodoodporna

Już na tym etapie warto pomalować blat i strukturę szafki warstwą emulsji wodoodpornej. Oczywiście, jeżeli chcemy uzyskać inny kolor drewna, można najpierw pokusić się o użycie bejcy lub barwionej emulsji konserwującej. Zarówno bejcę, jak i emulsje konserwujące można nabyć w sklepach malarskich, ale również w sklepach budowlanych i wielobranżowych.

​Mocowanie rur

Po zapewnieniu meblowi warstwy wodoodpornej i ustawieniu go w odpowiednie miejsce, należy przystąpić do mocowania rur. Dobry odpływ to podstawa sukcesu!

​Przygotowanie frontów

Na tym etapie, przechodzimy do dopasowania drzwiczek i szuflad. Przy ich montowaniu najważniejsze jest dokładne wymierzenie gdzie powinny znaleźć się zawiasy i prowadnice. Żeby drzwiczki były dokładnie dopasowane do szafki, zawiasy powinny być przytwierdzone w delikatnym zagłębieniu (chyba, że korzystamy z zawiasów z wyższej półki cenowej, które nie wymagają dodatkowych kroków przygotowawczych). Większość współcześnie produkowanych zawiasów daje możliwość regulacji. Należy to zrobić zanim przytwierdzimy zawiasy do szafki.

Farba

Jeśli jest to konieczne, wciąż możemy pomalować szafki. W tym przypadku, użyto szaro-granatowej farby wodoodpornej, którą nałożono za pomocą wałka. Właściwie wypolerowana farba powinna mieć aksamitny połysk, doskonale pasujący do kuchni i łazienek.

​Uchwyty

Uchwyty powinny pasować wizualnie do szafki, ale też do całości aranżacji kuchni. W tym przypadku, kolor uchwytów jest zbliżony do koloru blatu. Każdy stolarz byłby dumny z takiego rozwiązania.

​Efekt końcowy

Kiedy już wszystkie elementy są na miejscu możemy w pełni cieszyć się widokiem pięknej kuchni. Jak możecie zauważyć, aranżację dopełnia wyspa kuchenna stworzona do kompletu z szafką pod umywalkę, a także półeczki z drewna cedrowego, pasujące do blatów. Elegancka kolorystyka frontów w połączeniu z drewnianymi blatami daje spektakularny efekt.

Zdecydowanie, jest to projekt DIY dla wprawionych majsterkowiczów. Jeśli myślicie, że takie prace wychodzą poza Wasze umiejętności, zlećcie pracę specjalistom! Wtedy już tylko pozostanie wybór wzoru. Poszukując inspiracji na piękną kuchnię, koniecznie zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji: Kuchnia retro w 11 odsłonach

Próbowaliście kiedyś własnoręcznie budować szafki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu