Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Arquiteto Aquiles Nícolas Kílaris

10 świetnych pomysłów na podłoże w ogrodzie

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ogród – mały czy duży – to luksus, o którym marzy wielu właścicieli domów. Latem to właśnie tam przenosi się życie rodzinne i tam spędzamy najwięcej czasu. Rozmiar przydomowego ogrodu nie powinien mieć znaczenia – każdy można praktycznie i pomysłowo zaprojektować.

Jednym z elementów, które są istotne przy projektowaniu ogrodu, jest wybór odpowiedniego materiału na podłoże, zwłaszcza ścieżki i obszary z miejscami do siedzenia. Wybraliśmy dla Was 10 praktycznych rozwiązań.

1. Ścieżka z różnokolorowych płytek ceramicznych

Ścieżka w ogrodzie w dekoracyjnej odsłonie. Brązowe i białe kafelki składają się na ścieżkę o wyjątkowym wzorze, która świetnie wpisuje się w śródziemnomorski styl, w jakim zaprojektowano ten ogród.

2. Podłoże z kamyczków

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify

W ogrodzie typu Zen świetnie sprawdzą się białe kamyczki. Rozwiązanie to jest proste, niedrogie, ale sprawia, że ogród prezentuje się fantastycznie. Pięknie wyglądają zwłaszcza w połączeniu z drewnem.

3. Sztuczna trawa

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez LK estudio de design
LK estudio de design

Playground do Condominio

LK estudio de design

Choć sztuczna trawa nie jest w stanie konkurować z tą prawdziwą, zwłaszcza pod względem wizualnym, to jednak jest niezwykle praktyczna na przykład w ogrodzie, gdzie często bawią się dzieci.

4. Ceramika imitująca drewno

Drewniane podłoże w ogrodzie prezentuje się doskonale, ale drewno jako materiał nie należy do najbardziej odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Aby cieszyć się wyglądem i teksturą drewna, można kupić specjalne płytki ceramiczne, które je imitują.

5. Drewniany taras

Naturalne drewno zwycięża jednak w kategorii estetyki. Aby dobrze służyło w ogrodzie, musi zostać odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu zwiększy się jego odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, wilgoć i promienie słoneczne.

6. Kombinacja kamieni, drewna i trawy

Pięknie zaprojekowany ogród z przemyślanym podłożem. Każdy materiał pełni tu inną funkcję i wydziela poszczególne obszary ogrodu.

7. Płytki betonowe

Płytki z betonu to sposób na ogród w urbanistycznym, industrialnym stylu. Tak często spotykane na chodnikach, z powodzeniem posłużyć mogą jako materiał na taras na tyłach ogrodu.

8. Łupek palony

Materiałem, który coraz częściej jest wykorzystywany na podłoża na zewnątrz, jest łupek palony, odmiana cementu. Jest bardziej ekonomiczny, a przy tym łatwiejszy w pielęgnacji i czyszczeniu.

9. Kamienna mozaika

Wspaniały pomysł, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Kamienna mozaika składająca się na okręgi w dwóch kolorach uczyni z podłoża prawdziwe dzieło sztuki.

10. Naturalny kamień

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Bizzarri Pedras
Bizzarri Pedras

Paisagismo com pedras

Bizzarri Pedras

Ścieżka z naturalnego kamienia to pomysł, który zrealizować można nie tylko w ogrodach zaprojektowanych w stylu rustykalnym. Materiał ten świetnie nadaje się na zewnątrz, gdyż jej odporny na działanie czynników zewnętrznych i trwały.

Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy materiał?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu