Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS

Tokijski dom z wewnętrznym dziedzińcem

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Przeludnione i gęsto zabudowane okolice centrum Tokio nie oferują zbyt wielu wygodnych mieszkań. Znajdziemy tu wiele małych i wręcz mikroskopijnych kwaterek w na prawdę sporych cenach. Najciężej mają młodzi Japończycy, których nie stać na samodzielne mieszkanie: muszą oni rezydować w tak zwanych geki sema, miniaturowych mieszkaniach wielkości 3-4 metrów kwadratowych, przypominających trumny.

Choć mieszkanie w Tokio kojarzy się najczęściej z maleńkimi klitkami o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych, to dziś pokażemy Wam drugi biegun, na którym znajduje piękny dom, wykończony w standardach europejskich. 

Architekci z popularnego japońskiego studia TERAJIMA ARCHITECTS, znani są ze swoich ekskluzywnych projektów, które nieraz pokazywaliśmy na łamach homify. Dzisiejszy dom jest mieszanką nowoczesności i tradycyjnych japońskich zwyczajów, w efekcie powstał niezwykle luksusowy i przestronny dom. 

Widok fasady

Projekty,  Domy zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

重厚感のあるファサード

TERAJIMA ARCHITECTS

Na pierwszy rzut oka budynek robi bardzo zamknięte wrażenie, wydaje się być niedostępny i ciemny, za sprawą małej ilości okien. Fasada podzielona jest na trzy części: wyższe części boczne i niższą środkową, obejmującą główne wejście. Nad środkową częścią znajduje się parawan z metalowych żaluzji, zakrywających wewnętrzny dziedziniec. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się uzyskać wysoki poziom prywatności, nie ograniczając dostępu do światła.  

Wewnętrzny dziedziniec

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

二階リビングから中庭をのぞむ

TERAJIMA ARCHITECTS

Plan domu ma kształt prostokąta z wewnętrznym dziedzińcem, który znajduje się zaraz za środkową częścią fasady. Z tej perspektywy widać, że dom jest doskonale doświetlony i pełen ogromnych przeszkleń. Na obu kondygnacjach znajdują się duże okna, w nowoczesnych, aluminiowych ramach, które wspaniale kontrastują z białym tynkiem elewacyjnym. Na dziedzińcu rośnie żywe drzewo i zaaranżowano tam kącik do wypoczynku, który obejrzymy później. 

Kuchnia z jadalnią

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

大空間のリビングダイニング(1)

TERAJIMA ARCHITECTS

Teraz znajdujemy się w otwartej strefie dziennej, gdzie znajduje się przestronny salon z kuchnią i sporą jadalnią. Pomieszczenie zlokalizowane jest na najwyższej kondygnacji i posiada okna z kilku stron, te wychodzące na ulicę są usytuowane u góry i przysłonięte żaluzjami. 

Nowoczesna kuchnia obejmuje szafki w zabudowie oraz sporą wyspę, i jak przystało na elegancki japoński dom, dużą ilość nowoczesnej elektroniki. W kontraście do chłodnej, minimalistycznej kuchni stoi jadalnia, ubrana w ciepłe odcienie naturalnego drewna. 

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

大空間のリビングダイニング(2)

TERAJIMA ARCHITECTS

Salon posiada sporej wielkości narożnik, w bardzo minimalistycznym stylu, oraz stolik kawowy. Wszystko usytuowane jest na przeciwko telewizora. Przyjemna paleta kolorów opiera się na bieli i kilku odcieniach brązu. Naszą uwagę przykuło oświetlenie, które składa się z dużej ilości punktów usytuowanych w podwieszonym suficie. Dodatkowo, światło z listwy led oświetla krawędź boczną salonu. 

Patio

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

一階玄関ホール

TERAJIMA ARCHITECTS

Jak wszystko w tym domu, także miejsca komunikacji obejmujące klatki schodowe i korytarze, zostały zaprojektowane z najwyższą starannością. Cechuje je dużą ilość naturalnego światła, które dodatkowo rozchodzi się po białych, połyskujących powierzchniach posadzki. Drewniane schody stanowią ciepły akcent w tym niezwykle minimalistycznym wnętrzu. 

Popatrzmy także na wewnętrzny dziedziniec, który z zewnątrz był całkowicie niewidoczny: na środku rośnie drzewo, które obudowano drewnianym siedziskiem. Minimalistyczna stylistyka domu znajduje swoje odzwierciedlenie także tutaj.  Z wnętrza dziedzińca znajduje się widok na większą część domu. 

Pokój tatami

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

地下:客間となる和室

TERAJIMA ARCHITECTS

Tatami jest matą, którą tradycyjnie wykłada się podłogi mieszkań lub domów. Zazwyczaj mata wykonana jest ze słomy ryżowej, a jej brzegi zabezpieczone są materiałem. Dawniej na tatami spano, siedziano, jedzono i po prostu spędzano czas, dlatego starano się nimi wyłożyć jak najwięcej pomieszczeń. Obecnie maty są już rzadziej spotykane, ale w tym domu, ku chwale tradycji, wyłożono nimi cały pokój. W ten sposób powstał pokój tatami, który służy właścicielom za salę gimnastyczną do ćwiczeń. 

Jak Wam się podoba pokój tatami, nawiązujący do tradycji? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu