Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS

Minimalistyczny dom wybudowany z myślą o prywatności

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Projekt japońskich architektów TERAJIMA ARCHITECTS z Tokio jest wzorowany na znanej od wieków budowie atrialnej, zaczerpniętej z kultury starożytnych cywilizacji. potrzeba prywatności w gęsto zaludnionym Rzymie była tak silna, że doprowadziła do mocnego ukierunkowania architektury, w konsekwencji powstawały domy, które  swoim mieszkańcom oferowały dziedziniec wewnętrzny.

Dzisiejszy projekt to dom atrialny, łączący ideę domów w starożytnej Grecji i Cesarstwie Rzymskim z nowoczesnymi konstrukcjami i materiałami wykończeniowymi. Apartament jest dwupoziomowy i skrywa w sobie ciekawe rozwiązania, które z pewnością przypadną Wam do gustu. Wszystko ubrane w perfekcyjny minimalizm. Zobaczcie! 

Jasny salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

桜を愛でるリビング

TERAJIMA ARCHITECTS

Przestronny salon został urządzony w nowoczesnym duchu, zgodnie z ideą minimalizmu, jego główną dekorację stanowi przeszkolona elewacja. Okno zostało zaprojektowane od podłogi, aż po sufit i wygląda niczym żywy obraz bujnej zieleni. Jasne ściany i stonowane meble nie konkurują z krajobrazem, który odgrywa pierwsze skrzypce w tym pomieszczeniu. 

Biała kuchnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

エレガントなダイニングキッチン

TERAJIMA ARCHITECTS

Nowoczesna kuchnia jest wręcz uosobieniem minimalizmu: proste fronty szafek, w błyszczącym kolorze, pozbawione uchwytów, chromowany kran i okap, system inteligentnego sterowania i sprzęt z najwyższej półki. Na podłodze położono kamień, który wprowadza odrobinę naturalnej  tekstury, a dla kontrastu stół na czarnej połyskującej nodze i krzesła ze skórzanym obiciem. Z kuchni prowadzi wyjście na małe patio, które jest całkowicie odizolowane od wzroku sąsiadów. 

Łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

ホテルライクな水廻り

TERAJIMA ARCHITECTS

Geometryczny styl i prostota pojawiają się także w łazience. Długa, a wąska, posiada trudny do zaprojektowania, nieustawny kształt. Architekci podzielili ją na strefy, przecinając tym samym długość i poprawiając proporcje. Nowoczesne meble spotykają się z wysokiej jakości armaturą i eleganckimi wykończeniami. Paleta kolorów jest w tym miejscu znacznie cieplejsza, niż ma to miejsce w pozostałych pomieszczeniach. Taki zabieg sprzyja wypoczynkowi podczas codziennej toalety. 

Minimalizm w najlepszym wydaniu

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

シンプルモダンの玄関ホール

TERAJIMA ARCHITECTS

Każdy fragment domu posiada w sobie coś, co zachwyca: nawet korytarz został zaprojektowany z doskonałą starannością. Choć z pozoru wydaje się być pusty, w rzeczywistości, proste białe ściany przełamano fragmentem kamiennej elewacji, której fakturę podkreślono z pomocą oświetlenia. Czarne schody z metalu są wręcz zjawiskowe, a dla przełamania i ożywienia wnętrza dodano żywą roślinę doniczkową. 

Widok na patio

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

スケルトンの階段ホール

TERAJIMA ARCHITECTS

Skomplikowana bryła budynku jest trudna do odszyfrowania gdy ogląda się ją z wnętrza. Na tym zdjęciu widzimy obydwa wewnętrzne tarasy oraz szklany korytarz prowadzący po apartamencie. Kontrastowe połączenie bieli czerni przejawia się w każdym pomieszczeniu domu i doskonale prezentuje się w towarzystwie nowoczesnych materiałów wykończeniowych takich jak kamienne płytki na posadzce. 

Wewnętrzny dziedziniec

Projekty,  Taras zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

リビングダイニングに囲まれたプライベートなテラス

TERAJIMA ARCHITECTS

W tym miejscu można się zakochać… Uroczy wewnętrzny taras, wyposażony w miękką leżankę z poduszkami, egzotyczną roślinność doniczkową i stylowy stolik na filiżankę herbaty lub książkę. Największą zaletą tarasu jest to, że pomimo iż znajdujemy się najbardziej zatłoczonym miecie świata kompletnie nie da się tego odczuć! 

Jak Wam się podoba zaciszny taras? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu