Jak feniks z popiołów! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak feniks z popiołów!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
od MSB Arquitectos
Loading admin actions …

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was coś naprawdę wyjątkowego. Nasi architekci podjęli się przeprowadzenia totalnej metamorfozy starych ruin w piękny dom, który swoim wyglądem przypomina nowoczesny zamek! Fachowcy wykazali się niemałą kreatywnością i udało im się tchnąć nowe życie w obiekt, który był już niemalże spisany na straty. Wcześniejszy stan budynku nie napawał optymizmem. Cała konstrukcja w wyniku nieuchronnego upływu czasu, po prostu zaczęła się sypać. Popękane ściany, czy też totalnie nie nadający się do użytku dach to tylko niektóre elementy z którymi musieli sobie poradzić nasi architekci. Na szczęście ich optymizm, zapał do pracy i przede wszystkim umiejętności pozwoliły stworzyć obiekt, który naprawdę zapiera dech.

Dzisiaj sami będziecie mogli się przekonać, jak prezentuje się efekt ich pracy. Mamy nadzieję, że jesteście na to gotowi, bo zaczynamy zwiedzanie!

Opłakany stan

Tak prezentował się ten budynek przed interwencją naszych ekspertów. Nie ma wątpliwości co do tego, że był on w opłakanym stanie. Wielu architektów mogłoby stwierdzić, że z pewnością nie da się tutaj już nic zrobić. Patrząc na to zdjęcie nie dziwi taki pesymizm. Cegła, z której wykonane były ściany zaczęła się sypać, okna były w tragicznym stanie, dach przeciekał, nie wspominając o pozostałych elementach. Cały budynek bez wątpienia potrzebował natychmiastowych działań.

Pierwsza faza

Na tym zdjęciu można zobaczyć jedną z pierwszych faz prac budowlanych. Cały dach został usunięty ze względu na bezpieczeństwo. Nasi fachowcy musieli dokładnie przemyśleć cały projekt domu, tak by stworzyć zupełnie nowy obiekt w oparciu o nadające się do użytku elementy. Nie było to łatwe zadanie, jednak w pełni udało im się zrealizować swoją nietuzinkową koncepcję. Już za chwilę sami będziecie się mogli o tym przekonać. 

Oryginalny obiekt

Tak prezentuje się ten oryginalny obiekt po zakończeniu prac przez naszych profesjonalistów. Teraz niczym już nie przypomina dawnych, odstraszających ruin. Całość wygląda niczym bajkowy zamek! Nasi fachowcy naprawdę popuścili wodze fantazji i stworzyli budynek, który na długo zapada w pamięci. Zwróćcie również uwagę na piękną okolicę, która go otacza. Takie widoki powinny spodobać się zwłaszcza tym z Was, którzy są wielbicielami wszelakiej zieleni i bujnych ogrodów.

Rustykalne detale

W tym projekcie genialnym pomysłem było wprowadzenie rustykalnych detali. Dodają one całości niesamowitego charakteru. Widoczne na zdjęciu drzwi są świetnym uzupełnieniem tej nietuzinkowej kompozycji. Nie ulega wątpliwości fakt, że dość odważnym pomysłem było pokrycie całego budynku elewacją w odcieniach czerwieni. Ten kolor zdecydowanie przyciąga wzrok. Jeżeli jesteście zwolennikami naprawdę oryginalnych domów – koniecznie zastanówcie się nad skorzystaniem z pomysłu naszych architektów. Efekt końcowy na pewno Was zaskoczy.

Widok z tyłu

Intensywna metamorfoza domu została zakończona. Biorąc pod uwagę wcześniejszy obraz tego obiektu, teraz można bez cienia wątpliwości stwierdzić, że wygląda on znacznie lepiej. Na tym zdjęciu możemy się dokładnie przyjrzeć, jak cały obiekt prezentuje się z tyłu. Specjalnie umieszczono tutaj wiele okien, by całe wnętrze w dzień było odpowiednio oświetlone promieniami słonecznymi. 

Pełen relaks

To już ostatnie zdjęcie tego niezwykłego budynku. Sami mieliście okazję przekonać się o tym, że nie zawsze należy spisywać stare ruiny na straty, bo potrafią one stanowić idealny punkt wyjścia do stworzenia naprawdę oryginalnych obiektów. Przestrzeń, którą zaprojektowali nasi specjaliści jest wprost idealna do tego, by pozwolić sobie na pełen relaks. Wygodne meble ogrodowe z pewnością go ułatwiają. Patrząc na tak zaaranżowany dom można się rozmarzyć…

Szukacie innych przykładów olśniewających domów? Sprawdźcie koniecznie:

homify 360°: dom nad stawem w Grojcu

Co myślicie o tym niezwykłym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu