Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Pinturas oliváN

7 pomysłów na dekorację ściany za wezgłowiem łóżka

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Sypialnia to miejsce, w którym tylko śpimy, dlatego wcale nie musi ładnie wyglądać. Ważne, aby łóżko było wygodne, a reszta nie odgrywa już większego znaczenia. Prawda czy fałsz? Mamy nadzieję, że od razu odpowiedzieliście fałsz! Nawet jeśli prawdą byłoby, iż w sypialni tylko śpimy, to dla osiągnięcia pełni relaksu i tak przecież potrzebujemy odpowiednich warunków. W brzydkiej przestrzeni nie wypoczywa się przyjemnie. Poza tym jest jeszcze przecież tyle innych czynności, które wykonujemy w sypialni, zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie stają się one prawdziwie wielofunkcyjne. 

Jesteśmy już przekonani, że aranżacja sypialni to ważna sprawa. Jak sprawić, by była piękna i ciekawa? Architekci wnętrz coraz częściej decydują się na zaakcentowanie ściany odpowiadającej wezgłowiu łóżka. Podpatrzmy efekty ich pracy…

1. Imitacja kamienia

Kamień dekoracyjny będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną do swojej sypialni zaprosić naturę, jednak mają ograniczony budżet. Wielu producentów oferuje fantastyczne okładziny, my doradzamy Wam pójść w szarości. Imitacja piaskowca niech lepiej zostanie na elewacji. W sypialni szarość doskonale pasować będzie do srebrnych akcentów tworząc niezwykle szykowną atmosferę.

2. Kamień naturalny

Ściana z głazów będzie prezentować się imponująco! Takie rozwiązanie najlepiej wygląda, jeśli odsłaniamy kamień użyty do konstrukcji wiekowego budynku, ale oczywiście możemy także stworzyć taki mur tylko na potrzeby naszej aranżacji.

3. Mozaika z otoczaków

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Kabaz

Chcecie iść w kamień, jednak poszukujecie jeszcze czegoś innego? Oto jedna z najbardziej oryginalnych ścian za wezgłowiem łóżka, jakie widzieliśmy. Przyozdabia ją mozaika z kolorowych otoczaków, równomiernie rozchodząca się po powierzchni. Doskonale pasuje do etnicznego stylu wnętrza. Sypialnie mogą (i powinny) mieć charakter!

4. Bielona cegła

Styl industrialny święci obecnie triumfy nie tylko w kuchniach czy salonach, ale także w sypialniach. Jednym z jego charakterystycznych dekoracji jest ściana z cegły malowanej na biało – zawsze da nam ona 'loftowy' klimat. Nie inaczej jest na powyższym zdjęciu. 

5. Imitacja cegły

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Pinturas oliváN
Pinturas oliváN

Revestimientos Rústicos

Pinturas oliváN

Wolicie klasyczną, ceglaną czerwień lecz próżno szukać u Was ceglanych murów? Nic straconego! Wciąż możecie szybko sprawić sobie imitację cegły i dokonać zachwycającej metamorfozy Waszej sypialni. Akcent nad wezgłowiem, malowanie… tylko to wystarczy, aby sypialnia wyglądała jak nowa.

6. Drewno i brak drewna

Kolejnym z materiałów, który może przyozdabiać ścianę za wezgłowiem łóżka, jest drewno. Natura ponownie wkracza do wnętrza. Jednak my pokazujemy Wam powyżej zdjęcie sypialni, gdzie zrezygnowano z drewna właśnie na ścianie za miejscem wypoczynku, ponieważ pomieszczenie jest już go pełne. Biel tynku wprowadza spokój i lekkość.

7. Malunek lub fototapeta

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Chispum
Chispum

Vinilo decorativo Ventana París

Chispum

Sypialnia z widokiem na Paryż w… Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu? Dlaczego nie! W utrzymanej w bieli sypialni czarno-biały malunek prezentuje się znakomicie. Jeśli mamy zdolności artystyczne, możemy pokusić się o podobny projekt. Jeśli nie… zawsze pozostaje nam bogaty wybór fototapet.

A może macie ochotę urozmaicić wystrój Waszej sypialni w nieco inny sposób? Kliknijcie tutaj: Zapierające dech w piersi łóżka z baldachimem!

Imitacja cegły czy kamienie rzeczne? Pod jaką dekoracją ściany chcielibyście zasypiać?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu