Projekty,  Taras zaprojektowane przez 設計事務所アーキプレイス

5 najpiękniejszych drewnianych tarasów do skopiowania

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Chociaż lato już dobiega końca, to mamy jeszcze cały wrzesień na zmiany w naszym ogrodzie oraz przestrzeni przydomowej. W nieco niższych temperaturach lepiej jest przesadzać rośliny, a także… pracować fizycznie. Więc jeśli marzy nam się nowy taras, czas najwyższy zabrać się do pracy! W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam, jak zintegrować taras z bryłą domu oraz jak fantastycznie prezentuje się drewniane podłoże. 

Zaciekawieni? Prezentujemy Wam 5 drewnianych tarasów gotowych do skopiowania!

Taras wokół patio

Projekty,  Taras zaprojektowane przez dwarf

Rozpoczynamy od nietypowego przykładu: tarasu na podwyższeniu, zaprojektowanego wokół patio. Tym, co rzuca się w oczy od razu, jest wszechobecne drewno. To z niego wybudowano dom, pomalowane na biało tworzy wyjątkowy, rustykalny klimat. Znajdziemy je na podłodze we wnętrzu oraz na podłożu tarasu. Wypoczywając tutaj można poczuć zapach tego naturalnego materiału.

Chcecie mieć podobne miejsce do wypoczynku przed domem? Poproście Waszego architekta o zaprojektowanie dla Was werandy.

Wzdłuż murów

Czas na coś zupełnie innego: podłużny taras na poziomie gruntu, który rozciąga się na całej długości jednego z zewnętrznych murów nowoczesnego budynku. Taras ten jest nie tylko długi, ale i szeroki, dzięki czemu można na nim było wygodnie zaplanować funkcjonalne strefy, takie jak kuchnia oraz jadalnia na świeżym powietrzu.

Przy budynku na planie U

Chcecie znaleźć kompromis pomiędzy przestrzenią całkowicie zamkniętą, a całkowicie odsłoniętą? Pomyślcie o domu w kształcie litery U. Pomiędzy jej bokami można zaprojektować półprywatny taras. W przypadku powyższej realizacji zdecydowano się nie tylko na drewniane deski podłoża, ale i na drewniane meble w bardzo podobnym odcieniu. Wygląda to świetnie!

Dodatkowa przestrzeń mieszkalna

Projekty,  Taras zaprojektowane przez TERAJIMA ARCHITECTS
TERAJIMA ARCHITECTS

リビングからつながる広々バルコニー

TERAJIMA ARCHITECTS

Dużym plusem wybudowania tarasu na tej samej wysokości, co pomieszczenia we wnętrzu domu, jest powiększanie przestrzeni mieszkalnej za każdym razem, gdy tylko otworzymy drzwi. Efekt ten zostanie dodatkowo wzmocniony, jeśli wybierzemy na podłoże drewno w podobnym kolorze, co w środku.

Z widokiem

Na koniec mamy dla Was prawdziwą perełkę. Miłośnicy japońskiej architektury wnętrz z pewnością rozpoznają tradycyjne maty tatami, które przeważnie służą jako miejsce do siedzenia w pokoju dziennym. Powyższe pomieszczenie ma przeszklone ściany. Rozsuwają się one i otwierają salon na drewniany taras. Maty na podwyższeniu mogą teraz przeobrazić się w wygodną ławę. Widok na korony drzew z drewnianego tarasu prezentuje się wyjątkowo pięknie!

Marzycie o podobnych wnętrzach (i zewnętrzach)? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Stwórz japońską atmosferę w twoim domu!

Jakie drewniane tarasy najbardziej się Wam podobają?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu