Naturalnie, bez wysiłku, szykownie... 9 zdjęć niezwykłego apartamentu | homify

Naturalnie, bez wysiłku, szykownie… 9 zdjęć niezwykłego apartamentu

Aśka Warchał Aśka Warchał
木皆空間設計 Wiejski salon
Loading admin actions …

Jeśli kochacie klasyczną prostotę ze współczesnym powabem, to trafiliście we właściwe miejsce! Zbyt duże ozdoby w małym mieszkaniu mogą sprawić, że dom będzie wyglądał na bałagan. Projektowanie mieszkania nie musi być tak męczące. Po prostu zachowuj proste rzeczy i wygodne. Możesz też szukać różnych inspiracji tutaj w homify. Dzisiaj dowiemy się, jak można zmaksymalizować przestrzeń i nadal będzie w stanie rozbić ją w stylu.

Nauczą nas tego projektanci wnętrz z tajwańskiego miasta Taoyuanm, ze studia eleven0630.

Elegancja prostoty

Wybór pudrowego błękitu dla domu jest fantastycznym pomysłem. Stworzy on swobodną, lekką i chłodną atmosferę. Tutaj świetnie dopasowuje się do industrialnych akcentów, takich jak stół z drewna i kremowa ściana z cegły. Elegancki wentylator sufitowy doskonale wpisuje się w ten klimat, przydając nieco dynamiki wystrojowi. Za oświetlenie odpowiadają lampki LED oraz punktowe.

Wybór wystroju

Przyjrzyjmy się wystrojowi salonu w większym szczególe. Wystarczy przemyślane połączenie kilku kluczowych elementów, by stała się magia. Szara, klasyczna kanapa, designerska lampa i skandynawski stolik kawowy harmonijnie ze sobą współgrają. Białe żaluzje na oknach zajmują mało miejsca tak fizycznie, jak i optycznie.

Zabudowane miejsce do przechowywania… i relaksu

Dodanie w pomieszczeniu miejsca do siedzenia, w którym znajduje się ukryte miejsce do przechowywania, to zawsze świetny pomysł. Zwłaszcza, jeśli będzie to ława pod oknem. Taka przestrzeń do relaksu przyda się w sypialni, gdy mamy ochotę na lekturę lecz nie chcemy by zmorzył nas sen.

Praktyczne rozwiązania

Oto kilka sztuczek starych wyjadaczy w branży. Widzicie jak pomysłowo zainstalowano klimatyzator w zagłębieniu podwieszanego sufitu? Praktyczność i elegancja w jednym. Druga sprawa to rozsuwane drzwi z podwieszonym telewizorem, za którymi schowano kolejny rząd szafek.

Korzystanie z listew koronowych

Tutaj widzimy, jak listwy koronowe podkreślają charakter przestrzeni. Pasują do pięknych niebieskich ścian, podkreślają narożniki, pasują do białych drzwi i frontów mebli w stylu klasycznym.

Szklane drzwi

Drzwi z przeszkleniami ze szła ornamentowego pozwalają na przenikanie światła lecz zachowują odrębność pomieszczeń. Szkło ma wzór przypominający szron, co w połączeniu z błękitem ścian sprawia, że mamy wrażenie przebywania na zewnątrz i oddychamy głębszą piersią.

Dobra komunikacja

Małe lub średnie mieszkanie? Najlepiej będzie zrezygnować z nim z wąskich korytarzy. Plan otwarty lub częściowo otwarty przestrzeni publicznej będzie najbardziej pożądanym rozwiązaniem.

Biał ysufit

Użycie białego lub jasnego sufitu jest jednym z najstarszych sztuczek w wystroju wnętrz. Sprawia, że przestrzeń wydaje się większa, a pokój staje się jaśniejszy.

Chcecie wnieść elegancję prostoty na nieco wyższy poziom? Zapraszamy Was, aby zrobić to tak w przenośni, jak i dosłownie: Apartament pod samym niebem.

Co najbardziej Was tutaj zaciekawiło?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu