Projekty,  Taras zaprojektowane przez Мастерская дизайна Welcome Studio

7 sposobów na werandę, o których nie mieliście pojęcia

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Weranda to przeszklony pokój umieszczony najczęściej przy wejściu do domu lub przy innej elewacji. Pomieszczenie ma z założenia pełnić funkcję odpoczynkową dlatego warto je ciekawie zaaranżować. Od kilku lat obserwujemy trend przekształcania werand w pokoje o charakterystycznych funkcjach, ich wyposażenie to już nie tylko fotel bujany i koc, a stół, ława, kanapa, czasem nawet łóżko. I nie mamy tu na myśli zmiany czysto dekoracyjnej, a prawdziwą rewolucję w kwestii funkcjonalności! 

We współpracy z kreatywnymi architektami wnętrz stworzyliśmy listę 7 sposobów wykorzystania werandy, o których, być może nawet nie pomyśleliście. Niektóre z nich Was naprawdę zaskoczą… Przeczytajcie do końca! 

1. Chwila na kawę

Najprostszym sposobem na dekorację werandy jest odwzorowanie w niej wnętrza ulubionej kawiarni. Dzięki temu chwila spędzona przy filiżance kawy będzie prawdziwym wydarzeniem. Koniecznie stwórzcie ciepłą i domową atmosferę oraz wyposażcie werandę w blat barowy, wysokie hokery oraz przyjemne dekoracje. I pamiętajcie o nastrojowym świetle! 

2.… A może herbatka?

Jeśli szybki kubek kawy, wypity w pośpiechu nie jest zgodny z Waszym pojęciem chwili dla siebie, postawcie na domową herbaciarnię. Niełatwo jest jednak urządzić pokój do picia herbaty w domu o ograniczonej przestrzeni. Z pomocą przychodzi weranda, ale pamiętajcie: w sytuacji, gdy miejsca te mają służyć wypoczynkowi w letnie popołudnia, dobrze jest zlokalizować je od zachodniej lub południowej strony budynku. Jeśli zaś chcemy witać dzień z filiżanką herbaty w dłoniach musimy się udać na część wschodnią, gdyż właśnie tam rano zaglądają promienie słoneczne.

3. Kuchnia i niezależna jadalnia

Weranda może pełnić rolę letniej jadalni lub nawet kuchni. Podczas śniadania czy podwieczorku, pozwoli cieszyć się ciepłym podmuchem wiatru i widokiem tętniącej życiem natury. Ale pamiętajcie, że spacery po całym domu ze stertą naczyń mogą być niemiłe. Aby tego uniknąć, warto przemyśleć położenie werandy względem innych stref domu. Zwolennikom spożywania posiłków na zewnątrz, zdecydowanie polecamy usytuowanie jej w pobliżu kuchni.

4. Sofa na werandzie

Letni salon to coś naprawdę wyjątkowego. Obszerna biblioteczka wypełniona książkami, wygodna sofa czy fotel, a może nawet telewizor… To wszystko można stworzyć na werandzie, a zaletą takiego pomieszczenia jest fakt, że zazwyczaj jest ono chłodniejsze niż reszta domu. Kochamy tworzyć w naszych ogrodach letnie salony więc tym bardziej sprawdzą się one na oszklonej werandzie.  

5. Weranda, która poszerzyła przestrzeń sypialni

Weranda jest niemalże całkowicie niezależna od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Choć zazwyczaj nie jest ogrzewana, jeśli zainwestujemy w dobrej jakości okna i izolację, także zimą będzie komfortowa. A wracając do jej przeznaczenia… skoro mowa była o letnim salonie, miejscu na spożywanie herbaty czy kawy, lub niezależnej jadalni, to proponujemy także przemyśleć w tym miejscu sypialnię! Wykorzystajcie pomysł ze zdjęcia i zbudujcie duży podest pod materac, który pomieści sporo rzeczy. 

6. Miejsce tylko dla siebie

Weranda może tworzyć przytulny azyl, który jest zupełnie oddzielony od przestrzeni wewnętrznej. W tej małej przestrzeni należy umieścić wszystko, co może przydać się podczas relaksu: gazety, książki, muzyka, miejsce na hobby. Wspaniale będzie odciąć się od domowych obowiązków w zaciszu werandy. Ale ostrzegamy: Nie będziecie chcieli opuszczać tego pomieszczenia!

7. Sauna

Projekty,  Taras zaprojektowane przez thedesigns

Pomysły na transformacje werandy zdają się być rzeczywiście nieskończone. A ten ostatni zaskoczy Was chyba najbardziej. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się aby przerobić ją na saunie? Sauna z widokiem na zielony ogród... to byłoby coś! 

Jak Wam się spodobał kontrowersyjny pomysł z sauną? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu