Domek na drzewie dla dorosłych! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Domek na drzewie dla dorosłych!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Helm Westhaus Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesne domy jednorodzinne to nie tylko te, wykonane z materiałów takich jak beton, ale także te drewniane. Projekt, który Wam dzisiaj zaprezentujemy, jest kolejnym dowodem na to, że tradycyjne surowce mają nie tylko szerokie zastosowanie współcześnie, ale często są nawet bardziej innowacyjne i przyszłościowe.

Dom, będący spełnieniem dziecięcych marzeń o domku na drzewie, stanął w Berlinie. Dzięki swojej prostej, ale nowoczesnej bryle, a także drewnianej elewacji, doskonale wpisał się w zielony teren działki. Dobry design miesza się tu z funkcjonalnością, a przytulny wygląd z wysokim poziomem energooszczędności.

Drewniany sześcian

Patrząc na ten dom z zewnątrz, od razu dostrzegamy jego naturalne piękno i elegancję. Klasyczne połączenie drewna i szkła daje niezwykle zadowalający, stylowy efekt, a proste linie czynią z niego dom o charakterze nowoczesnym. Elewacja pokryta horyzontalnie ułożonymi drewnianymi panelami jawi się jako kompaktowa i spójna powłoka. Dom wyniesiono na nieco podwyższonych fundamentach, przez co zdaje się lewitować nad trawnikiem. Obszerny drewniany taras stanowi wspaniałe miejsce, aby korzystać z dobrodziejstw słońca.

Przedpokój

Także w środku natura odgrywa znaczącą rolę w aranżacji. Wchodząc do środka, znajdujemy się w wyłożonym drewnem przedpokoju. Naturalny surowiec ożywia wnętrze, które dzięki temu pozostaje w nieustającym dialogu z otoczeniem. Okładziny ścian same w sobie stanowią niezwykła dekorację, dlatego inne ozdoby ograniczono do minimum, utrzymując je jednak w odpowiednim klimacie.

Otwarta strefa dzienna

Obszary kuchni, jadalni i salonu zaaranżowano w taki sposób, aby tworzyły one jedną przestronną całość. Integruje je jednolita podłoga oraz biel ścian. Paleta kolorów jest stonowana- postawiono tutaj na naturalne odcienie i chłodne barwy. Wielkopowierzchniowe przeszklenia sprawiają, że otaczająca dom natura zdaje się wdzierać do wnętrza, stając się jego integralnym elementem.

Oddychające wnętrze

Duże okna działają na to wnętrze także na inne sposoby- czynią je jaśniejszym, a także pozwalają mu oddychać. Obszar salonu zlokalizowano tuż pod przeszkleniami, umieszczając go na nieco wyższym poziomie. Dzięki temu zróżnicowaniu wyraźnie wydzielono poszczególne części strefy dziennej, bez dzielenia jej fizycznymi granicami. Innym elementem, który dzieli wnętrze, jest przeszklony z trzech stron kominek.

Przytulny salon

W salonie ma się wrażenie, że jest tu niższy sufit, na którym umieszczono drewniane belki. Pozornie ciaśniejsza przestrzeń sprawia, że salon jawi się cieplej i przytulniej. O wrażenie to dba także komfortowy komplet mebli wypoczynkowych, gwarantujący liczne miejsca do siedzenia i leżenia. Telewizor wbudowano w ścianę. Przez co nie zabiera miejsca. Jeżeli chodzi o dekoracje, to są one nieliczne, ale wprowadzają wyjątkowy klimat do tego miejsca.

Detale aranżacji

Nawiązując do fasady zewnętrznej, która bazuje na kombinacji drewna i szkła, także we wnętrzu postawiono na te dwa główne składniki. Jedną ze ścian pokryto lustrzaną powłoką, która odbija wnętrze pomieszczenia, wywołując optyczną iluzję pogłębionej przestrzeni. Taki zabieg ma wyjątkowy aspekt dekoracyjny.

Łazienka

W łazience dominuje identyczna estetyka, jaką widzieliśmy w pozostałych częściach domu- drewno zestawione zostało tutaj ze szkłem. Długie na całą ścianę lustro sprawia, że pomieszczenie wydaje się o wiele większe, niż jest w rzeczywistości. Podobny efekt osiągnięto dzięki dużemu okno, które czyni je jasnym i przestronnym. Drewniana okładzina na ścianach powoduje, że łazienka ta ma urokliwy, wiejski charakter.

Lubicie domy o naturalnym charakterze? Jeżeli tak, to ten z pewnością się Wam spodoba- Dom w hołdzie naturze.

Jak Wam się podoba wnętrze tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu