Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Esra Kazmirci Mimarlik

8 sposobów na bardziej luksusowy dom

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Jak odmienić zwykły, standardowo urządzony dom w oazę luksusu? Linia pomiędzy szykownymi, subtelnie wyrafinowanymi wnętrzami a przestrzenią pełną przepychu jest  niezwykle cienka. Na ośmiu przykładach pokażemy Wam, jak jej nie przekroczyć.

1. Nie zapominaj o obszarach na zewnątrz domu

Masz taras? Nawet na najmniejszym tarasie dokonać można prawdziwych cudów. Modne meble w połączeniu z odrobiną kreatywności pozwolą przeistoczyć taras w idylliczną, stylowa oazę.

2. Dopasowane kolory

Nie ma nic bardziej kiczowatego niż wnętrze w kilkunastu niedopasowanych kolorach. Kolorystyczna bomba oślepia i sprawia, że dostajemy oczopląsu. Sekret dobrej, eleganckiej aranżacji tkwi w odpowiednim dobraniu barw, które świetnie do siebie pasują. Wybierz jasne, neutralne kolory jako bazę, a wyraziste, kontrastowe barwy jako akcenty.

3. Dzieła sztuki w salonie

Niewielu stać na oryginalnego Picasso czy Monet'a. Nie oznacza to, że trzeba zupełnie zrezygnować z dobrej jakości dzieł sztuki. Jedną z opcji są reprodukcje, które do gustu przypadną zwłaszcza amatorom klasycznej sztuki. Innym rozwiązaniem są dzieła młodych, wschodzących artystów.

4. Nowoczesność i ergonomia

Urządzając i wykańczając kuchnię warto skupić się na materiałach oraz rozwiązaniach nowoczesnych i ergonomicznych. Materiały powinny odznaczać się trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. To samo tyczy się mebli i akcesoriów kuchennych.

5. Minimalizm

Mniej znaczy więcej – tą zasadą powinni kierować się ci, którzy chcą mieszkać w luksusie i elegancji. Neutralne kolory, wysokiej jakości materiały i tekstylia, ograniczona liczba gustownych dekoracji, czystość i porządek.

6. Szykowne materiały

Marmur, egzotyczne drewno czy ostatnio niezwykle modny beton to materiały, które wprowadzają do wnętrz luksusu i elegancję, ale są jednocześnie trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

7. Odpowiednio zoptymalizowana przestrzeń

Nawet najmniejsze mieszkanie przeistoczyć można w luksusowy pałac. Liczy się to, w jaki sposób zagospodarujemy dostępną przestrzeń. Wielofunkcyjne meble, antresola, meble wbudowane w ścianę – to tylko niektóre z pomysłów na to, jak zaoszczędzić miejsce.

8. Pokój z widokiem

Warto poświęcić chwilę i przeanalizować korzyści wynikające z położenia naszego domu czy mieszkania. Wiele cieszy się naprawdę pięknym widokiem, który należy podkreślić – dużymi przeszkleniami i brakiem ciężkich zasłon. Widok rozciągający się za oknem może stać się najlepszą dekoracją wnętrza.

Jakie są Wasze sposoby na bardziej eleganckie wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu