Meble ogrodowe drewniane – w sam raz na lato!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
palettenmoebel.at Balkon, weranda i tarasMeble
Loading admin actions …

Wyposażenie ogrodu to zupełnie inny temat niż meblowanie i wystrój domu. Przy aranżacji podwórka bierzemy pod uwagę wiele czynników, głównie atmosferycznych. Skrupulatnie dobieramy kwiaty, drzewa, rozplanowujemy ich położenie i czekamy niekiedy wiele lat na efekt o jakim marzyliśmy. Dlatego ogród wymaga niezwykłej cierpliwości, zaangażowania w pracę i pielęgnację. O tym jak możecie stworzyć wspaniały ogród przeczytacie w Jak zaprojektować wyjątkowy ogród? 7 pomysłów.

W tym artykule pokażemy przykłady jakie meble ogrodowe drewniane możemy użyć w ogrodzie. O czym należy pamiętać podczas ich wyboru i utrzymania? Oczywiście o estetyce, miejscu, w którym stanął, prawidłowej impregnacji. Meble ogrodowe drewniane z uwagi na swoją naturę powinny raczej stać pod zadaszeniem parasola, namiotu lub markizy. Jednak one najlepiej komponują się z roślinami, dlatego często je wybieramy, a przy odpowiednim zabezpieczeniu mogą być wystawione na wpływ czynników pogodowych.

Zobaczcie.

Nowoczesne drewniane meble ogrodowe

Na tym przykładzie meble ogrodowe drewniane zupełnie nie wyglądają outdoorowo. Są bardzo precyzyjnie wykonane, lekkie z ciekawym, kanciastym dizajnem.  Zaadresowanym do nich wyposażeniem są szyte na miarę poduszki, wykończone kolorowymi wstawkami. To propozycja ekskluzywnych mebli ogrodowych, wykończonych i przemyślanych w każdym calu. Oprócz krzeseł i foteli w komplecie można dostrzec stoliczki, półki na kółkach na naczynia, a nawet lampę. Przy takiej oprawie można czuć się w ogrodzie jak w salonie.

Naturalne drewniane meble ogrodowe

Slim & Subtle Rear Garden homify Nowoczesny ogród
homify

Slim & Subtle Rear Garden

homify

Na tym zdjęciu widzimy przepiękny blat stołu wykonany ze starych, surowych desek drewnianych na metalowej konstrukcji. Widać na nich bieg czasu. Meble ogrodowe drewniane mają „to coś” w sobie, że wybaczamy im pęknięcia, dziury i wytarcia. To dodaje im charakteru i głównie z tego też powodu je wybieramy. Drewniane ogrodzenia to też element wyposażenia ogrodu, które umiejętnie zaprojektowane dają nam zamkniętą i intymną przestrzeń.

Meble ogrodowe z palet

Palety dzięki swej konstrukcji, materiałowi i cenie coraz częściej wykorzystywane są w wyposażeniu wnętrz i do budowy mebli. Oprócz ławy kawowej można z nich zrobić także fotele, siedziska w przeróżnych kształtach! Dodatkowo pomalowane na wybrany kolor mogą wtopić się w scenerię, a obicie poduszek urozmaicić ich wygląd i poprawić komfort użytkowania. Odpowiednio wykończone wcale nie wyglądają na tanie meble ogrodowe drewniane.

Drewniane meble ogrodowe i hamak

89 metrowy dom k. Warszawy dziurdziaprojekt
dziurdziaprojekt

89 metrowy dom k. Warszawy

dziurdziaprojekt

Oto klasyczny przykład drewnianego fotela z brązowym obiciem. Do tego ogrodu został przewidziany mebel dla dzieci i dorosłych – hamak umocowany na drewnianym, grubym patyku. Hamaki rozłożyste, ze stelażem w postaci prostych kijów na jego dwóch końcach, są dużo wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ się nie zwijają. To jest niedrogi, bardzo pożyteczny do relaksu wypoczynek, który warto mieć w swoim ogrodzie, a nawet na balkonie!

Meble ogrodowe: dwa w jednym

Oto przykład drewnianych leżaków, które mimo ciężkiego materiału wyglądają lekko i przybierają opływowy kształt. Zwróćmy uwagę na połączenie na środku leżaka. Mała przerwa świadczy o tym, że leżaki łatwo zdegradować do funkcji krzesła odpinając podnóżek leżaka. Genialny pomysł, który sprawia, że meble ogrodowe drewniane zyskują wielofunkcyjny wymiar. Bardzo dobrze pomyślane!

Drewniane meble ogrodowe: leżaki i ława

Meero Klasyczny ogród

Leżaki to meble typowo wypoczynkowe do ogrodu. Na powyższym przykładzie widzimy drewniane na kółkach. Dzięki nim łatwo i wygodnie możemy je przemieszczać, patrząc na to, ze są dość masywne i raczej nie są lekkie. Obok nich przy stole stoją krzesła i ławy z oparciem. Zdobienia oparć są wyjątkowo piękne i wyróżniają się pośród prostych konstrukcji, które często mają w sobie meble ogrodowe drewniane.

Meble ogrodowe drewniane: nowoczesne leżaki

Każdy z nas wie jak wyglądają standardowe drewniane leżaki z prostokątnym materiałem, na którym siedzimy i bujamy się.  To jest ich młodsza siostra. Tak samo jest tu drewniana, lecz opływowa konstrukcja i luźny, ale wytrzymały materiał. Oprócz tego widzimy też materiałowy taboret bez oparcia. Tego typu meble są wygodne, bo dostosowują się do kształtu naszego ciała i pozycji oraz wygodne w składaniu i przechowywaniu. Meble ogrodowe drewniane, które łatwo schowasz i przetransportujesz!

Klasyczne drewniane meble ogrodowe

Oto standardowy przykład mebli, jakie często wybieramy dla siebie, jak i spotykamy w ogrodach naszych znajomych.  Bardzo ładne pomarańczowe drewno wykorzystane zostało do zbudowania dużego stołu i krzeseł dla sześciu osób. Krzesła to praktyczniejsze rozwiązanie niż ciągła, długa ława, ponieważ każdy z gości ma autonomię w ustawieniu mebla i swobodne wyjście. Ława o ile jest podstawiona pod ścianę bardzo blokuje komunikację osób siedzących w środku. Meble ogrodowe drewniane w tym standardowym wydaniu, o nożycowej konstrukcji nóg, zawsze będzie naszym faworytem.

Meble ogrodowe drewniane przy palenisku

To niestandardowy przykład mebli w stałej zabudowie. Te masywne ławki zbudowane z grubych pali drewnianych służą miejscu do biesiadowania przy rozpalonym ognisku. Tego typu punkt w ogrodzie, powinien mieć wyposażenie, które nie będzie przewrotne i pomieści dużą liczbę osób. Dlatego takie rozwiązanie bardzo nam się podoba.

Białe drewniane meble ogrodowe

Small Urban Garden South London homify Nowoczesny ogród
homify

Small Urban Garden South London

homify

Bardzo prosta wersja mebli ogrodowych. Konstrukcja ściśle przylegających do siebie desek tworzy stół, krzesła i ławę w tej samej stylistyce. Drewno pomalowane białą farbą, dodaje czystości i elegancji całej scenerii. Dodalibyśmy tylko białe świece i piękny kącik wypoczynkowy gotowy!

Drewniany domek dla dzieci

Domek dla dzieci i plac zabaw K2M Mariusz Gromada Klasyczny ogród
K2M Mariusz Gromada

Domek dla dzieci i plac zabaw

K2M Mariusz Gromada

Oto pomysł na meble ogrodowe drewniane dla… dzieci. Każde dziecko marzy o domku na drzewie. Jeśli tego drzewa nie mamy postawmy na gotowy domek na podwyższeniu ze zjeżdżalnią. Bardzo precyzyjne wykonanie K2M Mariusz Gromada gwarantuje, bliskie rzeczywistości, wrażenia własnego dziecięcego M2. Pamiętajmy by planować w ogrodzie miejsce do wypoczynku dla siebie, a także zabawy dla naszych pociech!

Które meble ogrodowe wydają Wam się najpraktyczniejsze?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu