Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Penintdesign İç Mimarlık

6 efektywnych sposobów na czyszczenie łazienki, o których nie mieliście pojęcia

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia, w których nie można zaniedbać dbania o czystość. Oczywiście mamy nadzieję, że znajdujecie czas na sprzątanie całego mieszkania! Jednak te dwa wspomniane pokoje najszybciej się brudzą, a przecież właśnie w nich powinna panować nieskazitelna higiena. Zabrudzenia powstają nie tylko w bezpośrednim wyniku codziennej eksploatacji, ale także są efektem nieustannej obecności wilgoci. Trzeba mieć się na baczności! Sprawdzać wentylację, wietrzyć, nie zapominać o włączeniu okapu podczas gotowania… a także po prostu sprzątać.

Dzięki dzisiejszemu Katalogowi Inspiracji będziecie mieli okazję urozmaicić sobie tę czynność w łazienkach. Nasi profesjonaliści podpowiedzą nam swoje sprawdzone sposoby na czyszczenie tego problematycznego pomieszczenia…

1. Wanna

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez MİMPERA
MİMPERA

Ortak Banyo

MİMPERA

Być może macie już Wasze sprawdzone środki znanych marek, które doskonale się sprawdzają na praktycznie wszystkich powierzchniach w łazience. Świetnie! Dzisiaj jednak chcemy zaproponować Wam coś nowego, czyli wykorzystanie naturalnych mieszanin. Dla doskonałego doczyszczenia wanny z zabrudzeń i mydlanego osadu proponujemy połączenie soli z sodą oczyszczoną jako krok pierwszy, a jako drugi: ciepłą wodę z octem winnym. Żegnajcie bakterie!

Nasza rada: To zazwyczaj w wannie napełniamy wodą wiadra i miednice potrzebne do czyszczenia innych przestrzeni. Dlatego warto zostawić ją sobie na koniec, aby nie musieć powtarzać wciąż na nowo tych samych czynności.

2. Wnętrza szafek

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

Banyo

homify

Wydawać by się mogło, że za szczelnie zamkniętymi drzwiczkami naszych meli łazienkowych musi być sterylnie! Jednak… na ile są one szczelne? Nie zapominajmy o ich regularnym czyszczeniu, minimum raz na miesiąc. Tam także gromadzi się kurz, który w połączeniu z wilgocią oblepia nasze kosmetyki, tworząc naprawdę nieprzyjemny krajobraz.

3. Podłoga w łazience

Podłoga w łazience nie ma lekko – co chwilę na nią chlapiemy, co chwila coś na nią odpryskuje, ląduje na niej to obcięty zbyt dynamicznie paznokieć, to nasze długie włosy… Radzimy zacząć od szybkiego zamiatania. Mamy wtedy pewność, że nie rozsmarujemy po prostu brudu po podłodze. Następnie sugerujemy Wam wlać do wiadra ciepłej wody szklankę mydła arabskiego, dodać szczyptę sody oczyszczonej i łapać za mopa!

4. Czyszczenie powierzchni szklanych

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Penintdesign İç Mimarlık
Penintdesign İç Mimarlık

Erbek Nif 3+1 Villa için Tasarımlar – Üst Kat

Penintdesign İç Mimarlık

Okna, lustra, przeszklenia prysznica, drzwiczki mebli… Wszystkie te powierzchnie doczyścimy roztworem z ciepłej wody i białego octu winnego. Mikst ten wlejmy do butelki z dyfuzorem dla wygodniejszego sprzątania. Wyszorujmy wszystkie zabrudzenia, silnie dezynfekując, a po wytarciu nadmiaru produktu będzie czekał na nas upragniony blask!

5. Koniec ze smugami na kabinie prysznicowej

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify

Niestety nasza woda z kranu ma w sobie wiele kamienia, który powoduje powstawanie smug na ścianach kabin prysznicowych. Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej będzie po prostu nie doprowadzić do ich powstania! Przy kolejnym sprzątaniu dodajmy do wody nieco gliceryny, co powinno załatwić sprawę.

6. Sposób na miękkie ręczniki

Pozwolimy sobie pranie zaliczyć do czyszczenia łazienki, bowiem mamy dla Was świetną radę dotyczącą ręczników. Oczywiście te nowe warto od razu prać z płynem do zmiękczania tkanin. Ale może Wasze stare ręczniki utraciły dawną miękkość? Zanim je wyrzucicie spróbujcie przez noc wymoczyć je w białym occie winnym i ciepłej wodzie. Po wypraniu powinny Was zaskoczyć…

Wydaje Wam się, że już wszystko wiecie o sprzątaniu? Sprawdźcie, czy stosujecie się do tych zasad: Profesjonalne czyszczenie: 10 rzeczy na które warto zwrócić uwagę.

A Wy? Jakie macie sposoby na efektywne sprzątanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu