Projekty,  Domy zaprojektowane przez 市原忍建築設計事務所 / Shinobu Ichihara Architects

Beżowy domek z zaskakująco jasnym wnętrzem

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kiedy w naszym magazynie publikujemy artykuły o domach w najdalszych zakątkach świata, często są to luksusowe rezydencje, ekstrwaganckie projekty, ostenatacyjne budowle. Dzisiaj pójdziemy w innym kierunku. Pokażemy jednorodzinny, dwupoziomowy dom z Japonii, który doskonale sprawdziłby się na polskich przedmieściach. Jego powierzchnia to 116m2 wnętrz zachwycających od pierwszego wejrzenia. Za jego projekt odpowiadają architekci ze studia S-Ichihara w Nagoi, dom natomiast wzniesiony został w Fukushimie. 

Zaciekawieni? Na budowę tego japońskiego cuda z pewnością moglibyście sobie pozwolić!

Zapraszająca fasada

Domek znajduje się w spokojnej okolicy, na zboczu wzgórza. Spadek terenu był kwestią kluczową podczas projektowania. Architekci zaproponowali dwupoziomowy budynek, z czego niższe piętro znajdować się miało niewiele nad ziemią od strony ulicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu do wnętrza prowadzą zachęcające schody.

Minimalistyczny przedpokój

W architekturze większości zachodnioazjatyckich krajów strefy wejścia do domów znajdują się na niższym poziomie niż pozostałe. Dlaczego? Ma to oczywiście znaczenie symboliczne. Takie rozwiązanie pozwala na pozostawienie w przedpokoju wszelkich problemów, które mogły za nami przywlec się do naszego gniazdka. Patrząc na powyższe zdjęcie odgadnięcie, w jakim miejscu się znajdujemy, może wcale nie być proste. Panuje tutaj całkowity porządek, wszystkie rzeczy pochowane są w szafkach.

Pokój dzienny z widokiem

Z przedpokoju przechodzimy do salonu, gdzie czeka na nas kolejna lekcja o japońskim wystroju wnętrz. Wygodne maty tatami zajmują większość pokoju dziennego. Tradycyjnie siedzi się na nich i pije herbatę, tutaj jednak kontemplowanie pięknego widoku za oknem z pewnością również będzie zajmować czas domownikom.

Kuchnia w bieli

Nasz następny przystanek to kuchnia, cała w bieli. Od otwartej przestrzeni pokoju dziennego oddziela ją ciekawa ściana w formie litery L, wyciętej nad miejscem na zlewozmywak. Czy to po to, aby nieszczęśnik oddalegowany do zmywania mógł wciąż cieszyć się konwersacją z pozostałymi domownikami? Tego nie wiemy, na pewno ułatwia to odnoszenie brudnych naczyń.

Łazienka z twistem

Czy to łazienka czy domowy gabinet? Przez biurową lampę można mieć wątpliwości, jednak zaraz rozwiewa je duża, prosta umywalka. Oto kolejny dowód na to, że minimalizm potrafi zaskakiwać! Czarna, w innym miejscu niepozorna lampka decyduje o charakterze pomieszczenia.

Różnice poziomów

Schodzimy na dół. Spodziewaliście się ciemnej piwnicy? Nic z tych rzeczy! Czekają na nas pomieszczenia wypełnione światłem, co zawdzięczają ogromnym przeszkleniom wychodzącym na zewnątrz. Promienie słońc odbijają się od śnieżnobiałych ścian. Połączenie białych tynków, drewna oraz stali zawsze prezentuje się doskonale.

Relaks na łonie natury

Wychodzimy na zewnątrz, na zadaszony taras, z którego już wkrótce właściciele będą mogli cieszyć się widokiem nie tylko na piękną okolicę, ale i na swój własny ogród. Drewno zadaszenia, metal ram okiennych oraz słupków, polerowany beton posadzki… wszystkie te materiały doskonale spaja ze sobą elewacja w oryginalnym kolorze glinianym.

Marzy się Wam podobne rozwiązanie? Tutaj znajdziecie garść inspiracji: 6 pomysłów na zadaszony taras.

Co sądzicie o wyborze koloru elewacji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu