Projekty,  Salon zaprojektowane przez YAM Studios

10 prostych sposobów na dom… pełen szczęścia

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dlaczego chcemy mieć piękne wnętrza? Czemu zaglądamy na homify i zachwycamy się coraz to bardziej kreatywnymi rozwiązaniami architektów, zadziwiamy luksusem wystroju czy też zaskakujemy eklektycznymi połączeniami? W pięknych domach i mieszkaniach piękniej się żyje. Otaczając się dobrym designem lub adaptując z głową to, co mamy, wpływamy na jakość naszej codzienności, poprawiamy sobie nastrój. 

Przydałoby się Wam trochę szczęścia? Dzisiaj spróbujemy sprowokować je sami. Obędzie się bez magicznych sztuczek, wystarczy nieco zadbać o przestrzeń wokół nas, a samo przyjdzie! Zaufajcie nam…

1. Odgruzuj przedpokój

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Des Ewing Residential Architects
Des Ewing Residential Architects

Modest simple classical family home

Des Ewing Residential Architects

Z bałaganem to jest tak, że nas po prostu przytłacza. W zagraconym pomieszczeniu wszystkiego się nam odechciewa, bo najpierw trzeba posprzątać, a dopiero później brać się za coś kolejnego… Nie chcemy chyba od razu czuć się wyzuci z energii, jak tylko przekroczymy próg naszego domu? Przeznaczmy jeden dzień na porządki w tej newralgicznej strefie, pomyślmy o nowym systemie przechowywania ubrań, jeśli obecny się nie sprawdza. Będzie warto!

2. Pomaluj drzwi wejściowe

Projekty,  Domy zaprojektowane przez K-Tribe Studió

A skoro o pierwszym wrażeniu mowa… czy to już nie czas odmalować drzwi wejściowe? Po pierwsze estetyka, a po drugie: jeśli sami odświeżymy wejście do naszego domu, to przy każdym przekroczeniu progu będziemy mieć miłą satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

3. Kup świeże kwiaty

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Porthleven

LEIVARS

Zieleń wnętrz działa kojąco na zmysły. Od czasu do czasu sprawmy sobie małą przyjemność i kupmy bukiet świeżych kwiatów. Możemy też zerwać go sami na pobliskiej łące czy też odciąć niepotrzebną gałąź w ogrodzie. Wnętrze zyska nowy blask! Tylko nie zapomnijmy szybko wyrzucić zwiędłych roślin.

4. Poprzestawiaj meble

Projekty,  Salon zaprojektowane przez YAM Studios
YAM Studios

Shoreditch Apartment 2

YAM Studios

Być może aranżacja Waszego salonu Was przytłacza albo nie czujecie się do końca swobodnie w sypialni. Nie obawiajmy się poeksperymentować z przestawianiem mebli. Możemy wykorzystać do tego intuicję lub poszukać (na przykład w wyszukiwarce homify) zasad feng shui. Będzie to świetne weekendowa aktywność z parterem czy partnerką.

5. Słonik na szczęście nie zaszkodzi!

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Nilare
Nilare

Our Beautiful Elephant Sculptures

Nilare

Figurki słoników od dawien dawna uważane są za symbol szczęścia. Czy mają moc sprawczą, aby je przywołać? O tym się nie przekonacie bez pokaźnej kolekcji! Ale uwaga… podobno działają tylko te z podniesioną trąbą!

6. Pomyśl o bambusie i innych naturalnych materiałach

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Pixers
Pixers

Bamboo

Pixers

Naturalne materiały wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Kiedy pokoje pachną drewnem, nie sposób nie cieszyć się życiem! Dzisiaj chcemy jednak zaproponować Wam inny materiał: bambus. Uważa się, że przynosi on szczęście, a przede wszystkim wygląda oszałamiająco w każdym wnętrzu.

7. Zapal świece zapachowe

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Ardi
Ardi

HOME SWEET HOME

Ardi

Kadzidło czy świeca nie tylko wypełnią nasz dom pięknym zapachem, ale także odpędzą negatywną energię. Wiele zapachów kreowanych jest, aby wprowadzić nas w odpowiedni nastrój. Zaczyna ogarniać Was marazm? Zapalcie cytrusową świecę i od razu wróci Wam energia. Z kolei zapachy takiej jak różany czy lawendowy pomogą się zrelaksować.

8. Zrób jadalną dekorację ze świeżych owoców

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez e15
e15

Obstschale TURN

e15
e15
e15

A co z dobrą energią w kuchni? Podobno taca z wystawionymi na niej świeżymi owocami ma przyciągać szczęście i zdrowie, a wedle feng shui nawet bogactwo. My wiemy jedno: wystawione owoce = zjedzone owoce = zdrowsze ciało = więcej szczęścia! Czy to takie proste? Bardzo łatwo możecie nas przetestować.

9. Podkowa na szczęście też się przyda

Końska podkowa jest znanym symbolem szczęścia. Obecnie bardzo modne są aranżacje w stylu rustykalnym, więc jeśli tylko taką mamy, koniecznie zawieśmy na ścianie podkowę. Czy automatycznie przyciągnie ona do nas dobre zdarzenia? Nic nie dzieje się przypadkiem, jeśli sami świadomie poszukujemy, to ono w końcu nas znajdzie. A podkowa nam o tych poszukiwaniach przypomni na co dzień i wywoła uśmiech na naszej twarzy.

10. Pomyśl o zbiorników wodnym w ogrodzie

W sztuce arabskiej woda jest największą dekoracją – w końcu na pustynnych terenach nie było o nią łatwo, stanowiła zatem towar wręcz luksusowy. Szum wody działa kojąco na zmysły, więc możemy pomyśleć o skopiowaniu rozwiązań chociażby ze sławnej Alhambry i stworzyć mały staw lub fontannę w naszym ogrodzie.

Spodobały się Wam te sposoby na dom wypełniony szczęściem? Zachęcamy do dalszych eksperymentów: Feng Shui – wypełnij dom dobrą energią!

Co sądzicie o tych pomysłach? Dajcie nam znać na facebook'u!
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu