Dom z kontenery – niskobudżetowy pomysł na dom

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom z kontenery – niskobudżetowy pomysł na dom

mszpakowska mszpakowska
Projekty,  Okna zaprojektowane przez 큐브디자인 건축사사무소
Loading admin actions …

Większość Polaków marzy o własnym domu. Koszty budowy lub kupna wykraczają jednak poza ramy finansowe wielu rodzin, które muszą odłożyć to marzenie na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Postanowiliśmy poszukać tańszych alternatyw dla tradycyjnego domu i znaleźliśmy domy z kontenerów. W Polsce spotyka się coraz więcej entuzjastów tego trendu. Wielu mieszkanie w kontenerze nie mieści się w głowie, ale na kilku przykładach pokażemy Wam, jak wygodne warunki mieszkaniowe kontener oferuje. 

Ile kosztuje kontener?Koszt zakupu używanego kontenera są diametralnie różne. Za 12 metrowy kontener trzeba zapłacić od 4000 do 12 000 złotych. Na przerobienie kontenera w dom należy przeznaczyć od 24 000 do 44 000 złotych. W Polsce rzadko spotyka się nowe kontenery. Rozróżnia się z kolei dwie grupy – 'używane' i 'jak nowe'. 

Czy kontener musi być izolowany? Kontenery morskie służą jako pojemnik do przewożenia towarów. Odznaczają się lekką konstrukcją i są wykonane ze stali nierdzewnej, pokrytej powłoką ochronną. Izolacja jest zatem zalecana, aby uzyskać odpowiednia temperaturę we wnętrzach. 

Gdzie wolno ustawić kontener? Przy wyborze lokalizacji na kontener należy kierować się nie tylko prawem krajowym, ale także regionalnym. Nie da się zatem jednoznacznie określić, w którym miejscu można ustawić dom z kontenerów. Warto zwrócić się do władz administracyjnych danego okręgu i tam zasięgnąć informacji. Należy także określić, czy kontener zostanie postawiony na stałe czy na czas ograniczony.

Kontener

Projekty,   zaprojektowane przez CSH Container Services Hamburg GmbH
CSH Container Services Hamburg GmbH

Gebrauchter 20 Fuß ContainerSeecontainer vor dem Umbau

CSH Container Services Hamburg GmbH

Przedsiębiorstwo z Hamburga – Containerbasis – to jedno z wielu sprzedających używane kontenery. Kontener, wykorzystywany tradycyjnie do transportu produktów statkami, przez współczesnych architektów i projektantów jest wykorzystywany do tworzenia niepowtarzalnych domów.

W wielu przypadkach domy z kontenera to domy prefabrykowane, konstruowane wcześniej w fabryce, a następnie dostarczane na działkę wskazana przez klienta.

Składany na życzenie

Domy z kontenera mogą być modne i odznaczać się ciekawym designem. Ten na zdjęciu został skonstruowany z dwóch kontenerów transporotowych o długości 12, a szerokości 2 metrów. Zostały na siebie nałożone, tworząc niecodzienną konstrukcję. Jeżeli chodzi o powiększanie przestrzeni mieszkaniowej, ta opcja jest o wiele bardziej korzystna finansowo, niż rozbudowa tradycyjnego domu. Otwory na drzwi i okna wykonywane są na życzenie.

Wnętrze tego domu to ogromna niespodzianka. Wykończone drewnem pomieszczenia, wyposażone w drewniane meble zachwyca nowoczesnością i dobrym stylem.

Mały, ale wygodny

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ferraro Habitat
Ferraro Habitat

Loft-Container 20'

Ferraro Habitat

Jeżeli patrzycie na to zdjęcie i myślicie, że, aby skorzystać z łazienki, trzeba wyjść na zewnątrz, to jesteście w błędzie – w ten sposób dostępna jest jedynie pralnia. Samo wnętrze domu składa się w wygodnego salonu, sypialnia, łazienki oraz kompletnie wyposażonej kuchni. Oba kontenery połączono ze sobą za pomocą filigranowych schodów.

Małe mieszkanie w pełni wyposażone

Mieszkanie w domu z kontenera nie oznacza, że trzeba rezygnować z wielu wygód. Projektant tego domu zadbał o to, aby na 20 metrach kwadratowych stworzyć komfortowe i funkcjonalne warunki mieszkaniowe. Na 13 metrach kwadratowych stworzono kombinację salonu, sypialni i łazienki, a także domowego biura. Siedem metrów kwadratowych zajmuje taras. Wielką zaletą tego domu z kontenera jest fakt, iż można go postawić w dowolnym miejsca i łatwo przenosić.

Apartamentowiec z kontenerów w Berlinie

Projekty,   zaprojektowane przez EBA51

W dzielnicy Berlina Treptow kontenery wykorzystano do zrealizowania wyjątkowego projektu – apartamentowca z kontenerów. Zamieszkują w nim studenci, którzy poszukują tanich alternatyw dla mieszkań i akademików. W ponad 200 kontenerach znajdują się kawalerki, dwójki i mieszkania dla trzech osób.

Kontener ze stali Corten nie prezentują się przytulnie, ale są za to niezwykle trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Inny domek letniskowy

Podoba Wam się pomysł domów z kontenerów, ale nie możecie sobie wyobrazić, że mieszkacie w nim na stałe? Dom z kontenera to także świetna alternatywna dla tradycyjnego domku letniskowego. Ten ze zdjęcia skonstruowano w Korei Południowej i trzeba przyznać, że odznacza się niebywałym urokiem.

Jego największą zaletą są wielkopowierzchniowe okna od frontu, przez które do środka wpada mnóstwo naturalnego światła. Wnętrze urządzono w uwielbianym na Dalekim Wschodzie stylu minimalistycznym.

Podoba Wam się pomysł zamieszkania w domu z kontenera?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu