Projekty,  Salon zaprojektowane przez Förstl Naturstein

W ten sposób urządzisz swój minimalistyczny dom

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

We współczesnych czasach minimalizm dla wielu osób odgrywa bardzo ważną rolę. Obecnie, gdy codziennemu życiu często towarzyszy stres, wejście do mieszkania po ciężkim dniu pracy ma nam przynosić poczucie komfortu i relaksu. Minimalizm zapewnia nam wygodę i nowoczesność, ale z drugiej strony minimalistyczny apartament nie może być też zbyt pusty.

Dziś pokażemy Wam kilka wskazówek, które pomogą Wam w urządzeniu prostych, lecz nie nudnych wnętrz. Współdziałanie kolorów, wyraźne linie i dopasowane urządzenia, tu wszystko ma swoje miejsce! Artykuł polecamy szczególnie tym z Was, którzy marzą nie o jednym pokoju, a o całym mieszkaniu urządzonym w duchu minimalizmu. By odnieść sukces, mamy dla Ciebie kilka porad…

1. Jeden pokój po drugim

Marzysz o minimalistycznym życiu, ale Twój apartament jest urządzony w zupełnie innym stylu? Bądź ostrożny i nie rób wszystkiego naraz! Zaplanuj kolejność, w której będziesz powoli wprowadzał nowe elementy do różnych pokoi. Często zdarza się, że branie się za wszystko naraz, kończy się chaosem i frustracją. Pamiętaj, że lepiej jest zrobić mniej, a porządnie. Najlepiej jest zacząć od wymiany dużych mebli, które od razu rzucają się w oczy i potrafią zupełnie odmienić charakter wnętrza. Tylko spójrz, jaki spokojny klimat wprowadziły tu białe meble o prostych formach.

2. Zacznij od mebli

Minimalistyczne meble wyróżniają się wyraźnymi liniami i jasnymi, przyjaznymi kolorami. Te cechy dają nam dodatkową przewagę, jeśli urządzamy niewielkie pokoje. Jak wiadomo, jasne barwy mają moc optycznego powiększania i rozświetlania przestrzeni! Bardzo wiele zmienia na przykład kanapa w odcieniach bieli lub szarości, która doskonale dopasowuje się do innych elementów i definiuje wnętrze jako proste i spokojne. Jeśli chodzi o inne meble, jak komody lub szafki, rozglądaj się za bielą. Wielu producentów oferuje teraz przedmioty na bazie drewna, pomalowane następnie na biało.

3. Zostaw tylko najważniejsze

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Isladesign
Isladesign

Hocker, Couchtisch

Isladesign

Wiemy, że to trudne, ale minimalizm charakteryzuje się między innymi świadomą rezygnacją z niepotrzebnych przedmiotów. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie przedmioty dekoracyjne powinny być uważane za zbędne! Ich nadmiar zdecydowanie nie odpowiada temu stylowi, więc nadszedł czas, by pozbyć się ozdób i bibelotów, które zbierają kurz. Zamiast tego doświadczysz własnych czterech ścian w całkiem nowy sposób. Zbierz się na odwagę i przejrzyj rzeczy stojące na półkach. Puste przestrzenie wyzwalają wolność zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym, a także pobudzają wyobraźnię!

4. Pusta podłoga

Niezależnie od tego, czy wybierzesz panele lub płytki zadbaj, by podłoga nie była niepotrzebnie schowana pod dywanami, czy innymi akcesoriami. Nie potrafisz zrezygnować z niewielkiego dywanu? W takim razie wybieraj te w jasnych kolorach, a najlepiej białe. Nie bój się, że pokój wyda się pusty! Lekkie, delikatne meble dodadzą mu głębi, a nieco życia przyniosą mu rośliny doniczkowe, które są dozwolone jako minimalistyczne dekoracje.

5. Puste przestrzenie

Jeśli masz dużą komodę, z pewnością wiele razy uległeś pokusie, by ustawić tam różne elementy dekoracyjne. W minimalizmie trzeba mieć jednak odwagę, by celowo unikać wszelkich figurek i innych dekoracji. Pamiętaj jednak, że puste przestrzenie również przyciągają wzrok, więc upewnij się, że są czyste i bez śladów brudu. Nie tylko figurki zbierają kurz!

6. Uwolnij ściany

Minimalistyczne dekorowanie to także brak lub ograniczone wykorzystanie zdjęć, plakatów i innych dekoracji ściennych. Puste ściany wywołują w Tobie niepokój? Może więc wybrać zaledwie kilka zdjęć lub obrazków, by rozmieścić je w niektórych miejscach? Tak jak białe ściany, również dekoracje powinny być utrzymane w jasnych barwach, by nie zaburzały jednolitego wyglądu naszego mieszkania. Duże, krzykliwe i rozbudowane grafiki nie będą tu wyglądać dobrze. W minimalizmie chodzi o to, by cieszyć się pustką ścian i pozwolić myślom swobodnie płynąć.

7. Zachowaj akcesoria

Fakt, że zapewne będziesz musiał pozbyć się części dekoracji, nie znaczy od razu, że już nigdy ich nie zobaczysz! Podobnie nie każemy Ci wcale wyrzucać mebli. Rozsądniej jest przechowywać te rzeczy na poddaszu lub piwnicy, ewentualnie oddać je komuś, komu przypadną do gustu. W przeciągu czasu może się okazać, że minimalizm nie jest jednak dla Ciebie i w pustym mieszkaniu czujesz się po prostu nieswojo. Nawet, jeśli szybko Ci się znudzi, zawsze możesz odzyskać swoje rzeczy i potraktować to tylko jako ciekawe doświadczenie życiowe. W końcu chodzi o Twój komfort i dobrą zabawę, prawda?

Minimalizm wydaje Ci się zbyt monotonny i surowy? A co powiesz na to mieszkanie w duchu przytulnego minimalizmu?

Co najbardziej fascynuje Was w minimalistycznym urządzaniu wnętrz?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu