Projekty,   zaprojektowane przez The Cotswold Company

Proste sposoby na ukrycie brzydkich grzejników

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W każdym domu istnieją pewne elementy, które bez wątpienia są o wiele mniej atrakcyjne, niż byśmy chcieli, a bez poważnych wydatków mało możemy na nie poradzić. Jednym z takich aspektów są z pewnością grzejniki.

Zazwyczaj ich wygląd nie zachwyca, szczególnie jeśli mają już swoje lata. Mogą być obdrapane, staroświeckie lub po prostu brzydkie i niedopasowane do naszych wnętrz. Co z nimi zrobić? Uważamy, że najlepszym sposobem jest sprytne ukrycie kaloryfera, oczywiście w ten sposób, byśmy nadal mieli nieskrępowany dostęp do jego ciepła.

W tym artykule podpowiemy Ci, jak najlepiej zamaskować kaloryfer, a wszystko w sposób niedrogi i elegancki. Zapraszamy!

1. Wbudowany kamuflaż

Jakie inne rozwiązanie będzie wyglądać równie stylowo? Jesteśmy absolutnie zachwyceni tą wspaniałą obudową Cool Radiators i myślimy, że świetnie sprawia, że brzydkie staje się piękne.

Dodaje wnętrzu elegancji i wyrafinowania, a także sprawia, że osłona grzejnika pięknie komponuje się z resztą dekoracji. Oczywiście warto dobrać taki kamuflaż do stylu naszego pokoju, a na pewno nie będziemy zawiedzeni.

2. Dekoracyjny ekran

Jeśli posiadasz grzejniki w mniejszym rozmiarze lub nie chcesz ich całkowicie ukrywać, może zdecydujesz się na delikatny ekran inspirowany podróżami w nieznane? 

Misternie wycięte krawędzie tworzą piękną dekorację, która ukryje nawet najbrzydszy kaloryfer i zmieni go w dzieło sztuki. Wydaje nam się, że taka osłona idealnie sprawdzi się na korytarzu, gdzie potrzebujemy swobodnego dostępu do źródła ciepła. Wystarczy postawić pod spodem mokre buty, a wyschną w mgnieniu oka!

3. Za sofą

Sofa Patchwork: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Juicy Colors
Juicy Colors

Sofa Patchwork

Juicy Colors

Pamiętajcie, że podczas ukrywania grzejnika należy zachować szczególną ostrożność! Jeśli zbyt ciasno je zastawicie lub obudujecie, wydzielane przez nie ciepło nie będzie w stanie swobodnie krążyć i z niego nie skorzystamy. A przecież nikt nie chce marznąć! Kolejna porada nie będzie Was kosztować absolutnie nic, potrzebujecie bowiem jedynie… kanapy.

Najlepiej sprawdzi się duża kanapa w jasnym kolorze lub pokryta kolorowymi wzorami, ponieważ odciągnie wzrok od brzydkiego kaloryfera. To coś dla osób, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie salonu. Tylko nie przysuwajcie kanapy maksymalnie blisko grzejnika!

4. Za stołem

Projekty,  Salon zaprojektowane przez The Cotswold Company
The Cotswold Company

Oxford Painted Console Table

The Cotswold Company

Oczywiście nie posiadamy sofy w każdym pokoju, w przeciwieństwie do grzejnika. Trzeba pomyśleć o czymś innym i uważamy, że dobrze dobrany stolik sprawdzi się tu świetnie.

Taki pomysł na osłonę grzejnika wygląda naturalnie i będzie dobrym kamuflażem w sypialni lub w łazience. Prócz tego zajmuje niewiele miejsca, a oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania! Małe stoliki mają naprawdę mnóstwo zastosowań, a to tylko jeden z nich.

5. W formie półki

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez House of Carvings
House of Carvings

Oak Floating Shelf

House of Carvings

Nie przekonuje Cię całkowite zasłonięcie grzejników? Dlaczego więc nie ukryć ich, jednocześnie tworząc szerszej konstrukcji z ich użyciem?

Bardzo spodobał nam się pomysł na zamontowanie bezpośrednio nad kaloryferem praktycznej półki, która przyciąga uwagę, jednocześnie odciągając ją od brzydkiego elementu. Możemy tak dopasować kształt i wielkość półki, by wyglądała perfekcyjnie. A może stworzysz cały system szafek z grzejnikiem w środku? Możliwości jest naprawdę wiele!

6. Dotyk farby

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Inkout srl
Inkout srl

Tiffany radiator

Inkout srl

Naprawdę nie masz możliwości i pomysłu, jak ukryć kaloryfer w swoim domu? Pomaluj go! To prawda, że ukrywanie grzejników nie jest proste i zależy od ich lokalizacji, rozmiaru i stylu, więc jeśli żadna z poprzednich metod nie sprawdzi się u Ciebie, pomysł o przemalowaniu kłopotliwych urządzeń. 

Nasycony fiolet dodaje neutralnemu pomieszczeniu nieco życia i radości. Wybierz kolor, który lubisz i działaj! A może zdecydujesz się na intrygujące wzory? Kaloryfer w panterkę? Dlaczego nie!

Zbliża się jesień i sezon grzewczy. Może już czas, by pomyśleć o pięknych, jesiennych dekoracjach do Twojego domu?

Czy wykorzystaliście któryś z pomysłów w swoim domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu