Projekty,  Domy zaprojektowane przez herbertarchitekten Partnerschaft mbB

Nie oceniaj książki po okładce!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Budując dom w istniejącej już dzielnicy mieszkaniowej, przeważnie ogranicza nas plan rozwoju miasta. Musimy przestrzegać określonych przepisów i zasad, dzięki czemu zagrożenie chaosu architektonicznego zostaje częściowo zażegnane, zabudowa osiedli jest spójna. Co jednak zrobić, kiedy chcemy się wyróżnić w takich warunkach? Odpowiedź: zatrudnić kreatywnego profesjonalistę, który ograniczenia potraktuje jak wyzwanie. Tak właśnie uczynili profesjonaliści homify z herbertarchitekten z niemieckiego Petersburga. Zaprojektowali oni i wznieśli jednorodzinny dom, który wyróżnia się na tle sąsiednich budynków, jednocześnie wtapiając się w krajobraz. Prawdziwa sztuka kompromisu!

Fasada od ogrodu

Widok od strony ogrodu od razu uświadamia nam, że będziemy mieć do czynienia z na wskroś nowoczesnym budynkiem. Duże otwory okienne doświetlają pomieszczenia, rozpościera się też nich niesamowity widok. Również z dyskretnego tarasu można podziwiać okolicę wylegując się na wygodnym leżaku lub spożywając rodzinny posiłek na świeżym powietrzu.

Fasada od ulicy

Stojąc na ulicy przed domem, chyba każdy już rozumie jak niesamowicie nasi architekci połączyli twarde wymogi planu rozwoju miasta z indywidualnością właścicieli. Choć o tej samej wysokości i utrzymany w podobnej charakterystyce, budynek zdecydowanie się wyróżnia. Zwróćmy też uwagę, że otwory okienne z tej strony są znacznie mniejsze, zadbano o prywatność mieszkańców.

Otwarta przestrzeń we wnętrzu

Na parterze zdecydowano się na koncepcję przestrzeni otwartej. Tutaj po prawej widzimy oryginalne drewniane schody prowadzące na piętro, a po lewej, schowaną w głębi kuchnię. Nowoczesność spotyka się tu z tradycją i idealnie do niej pasuje, dzięki panującemu w pomieszczeniu stylowi eklektycznemu. Retro kanapa oraz intrygująca rzeźba nadają przestrzeni charakteru.

Salon i jadalnia

Z tej perspektywy widzimy część przeznaczoną na salon oraz jadalnię. Obie strefy symetrycznie wręcz dzieli nowoczesny kominek, który przyciąga uwagę. Wystrój jest niepowtarzalny dzięki interesującej tapecie w jadalni, kolorowym fotelom, nowoczesnym lampom nad stołem… Widać, że mieszkańcom zależało na pokazaniu swojego charakteru.

Galeria na piętrze

Jeśli zdecydujemy się pójść schodami, które oglądaliśmy przed chwilą, u ich szczytu spotka nas taki widok. Dzięki takiemu rozplanowaniu przestrzeni dół jest doświetlony, a góra intrygująca i przestronna. W tym domu żaden z pokoi nie ma problemu z dopływem naturalnego światła, o czego chyba wielu z nas mogłoby zazdrościć.

Nowoczesna łazienka

Na koniec – rzut oka na łazienkę. Jest ona dokładnie taka, jaką sobie wyobrażaliśmy: nowoczesna i stylowa. Wysokiej jakości materiały zostały zastosowane do stworzenia jasno podzielonej, funkcjonalnej przestrzeni. Drewno ociepla jej geometryczny szyk. Uwagę zwraca głównie całkowicie przeszklony prysznic z ciężkimi okuciami.

Szukacie nowoczesnego prysznica do Waszej łazienki? Zajrzyjcie tutaj: Nowoczesne prysznice – 7 propozycji.

Co sądzicie o takiej dyskretnej oryginalności?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu